Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem egy tuskó vagy...

A férjem egy tuskó vagy szülés utáni depresszióban szenved?

Figyelt kérdés
Nagyon vártuk a babát, de amióta megszületett a férjem teljesen elhidegült tőlünk.bunkó lett, holott főzök,mosok takarítok, az egy hónapos csemetével foglalkozok. Én kelek a kicsihez éjjel, én pelenkázom én látom el,ahogy őt is.Elvárja hogy kiszolgáljam, pakoljak utána. A baba csak addig jó amíg jókedvű, máskülönben a kezembe nyomja. Teljesen megváltozott. Rideg, távolságtartó, semmi szeretetet nem kapok tőle. Nem ilyen volt. Folyton fáradt, még beszélgetni sem lehet vele,mert inkább telefont nyomkod vagy megy aludni. A pasiknál is létezik szülés utáni depresszió ? Ki hogyan lábalt ki ebből a helyzetből? Én mit tehetnék ?
2018. nov. 28. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Az fel sem merul benned hogy te vagy a turelmetlen vele?
2018. nov. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Ahelyett, hogy itt kérdezgetsz, inkább vele kellene beszélned. Eléggé el van cseszve az a kapcsolat, amit idegenekkel előbb beszélsz meg, mint azzal, akivel benne vagy.


Férfiaknál egyébként nincs szülés utáni depresszió.

2018. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

1-es! Voltaképpen kinyalja a férje hátsóját, mindent a feneke alá tesz, pluszban teljesen tehermentesíti a baba körüli teendők alól is (amelyeknek abszolút közösnek kellene lenniük, lévén, hogy közös döntés volt a közös gyermek), és akkor még a kérdező gondolkodjon el rajta, hogy nem türelmetlen-e véletlenül a sebzett lelkű pici férjecskéjével???


Az eszem megáll!


Kérdező! Így is le a kalappal előtted. Voltaképpen minden teher rád szakad a háztartásban egy hónappal a szülés után egy újszülött mellett...durva! A férjed mit csinál, miután hazaér munkából?

Hogy nem veszi észre, hogy a te általad elvégzett meló két embernek is sok lenne?

Ilyenkor hihetetlen örömet érzek, hogy a férjem emberszámba vesz, elismeri, hogy az életünk minden mozzanata a KÖZÖS döntéseink eredménye, így evidens, hogy minden teendő a kettönk teendője. Mindenféle házimunkát elvégez, a gyerekek körül mindent megcsinál, ha én nem tudom, akkor Ő, ha Neki van más dolga, akkor én. Segítjük egymást.

Kérdező! Megkérdezted már a férjed, hogy mi baja? Végülis nem ő szült, nem ő éjszakázik a babával, nem ő szoptat nonstop, és még a hátimunkával sem kell foglalkoznia, van meleg étel, mosott ruha...

Az eszem megáll néhány férfin!

2018. nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképp beszélj vele erről.

Véleményem szerint csak megijedt a helyzettől, idegen neki és talán ez a nagy változás most így jön ki rajta.

Nem mondom ez helyes mert nem az,de beszéljétek meg, beszélje ki az érzéseit hátha segítene neki.

2018. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Próbáltam vele beszélni erről, de mindig az a válasz ,hogy fáradt. Hazajön,vacsorázik amit kikészítek neki, ledobja a ruháit,vesz egy forró habos fürdőt, csinálok neki egy teát,majd megy pihenni, 8kor alszik.


Félre ne értsérek, én szeretnék neki segíteni ha tényleg baj van. Türelmes vagyok,nem fusztrálom,igyekszem a figyelmet neki is megadni,ne érezze magát "másodlagosnak" hisz egy család vagyunk.


Ezért is kérdeztem hogy létezik-e ilyen vagy csak szimplán "kihasznál". Nem tudom


rideg és távolságtartó, emiatt merült fel bennem a depresszió.

2018. nov. 28. 22:39
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Mintha Rólunk írnál. Nálunk szintén ez volt. Megnyugtatlak, szerintem később sem változik. Legalábbis nálunk semmit.
2018. nov. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
8-kor aludni megy?! Ez igen! Önző és még lusta is. Az én férjem is dolgozik egész nap, de ha hazaér a maradék idejét is velünk tölti, fürdeti a gyerekeket (egy 3 éves és egy 2 hetes) éjjel felkel hozzánk, segit amiben tud. Vacsorát nem kell elé tennem, sőt még teát is tud magának csinálni. A férjed kihasznál mert féltékeny a picire, már nem ő anya elsőszámú kedvence. Erről sürgősen beszéljetek, mert az ilyen labilis pasik szoktak egyszercsak más karjaiba keresni olyat amit elvesztettek. Viszont ne hagyd magad kihasználni, tessék befogni lustaput is a pici körüli teendőkbe.
2018. nov. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

Az előzőekkel egyetértek, így őket nem ismételném meg, csak egy plusz gondolat: nem lehet, hogy a szex hiányától ilyen? 1 hónapos a pici, gondolom, a 6 hetes kontrollon még nem voltál. Ha igaz a felvetésem, akkor sem azt mondom, hogy jogos a viselkedése, de valahol megmagyarázható, hiszen az éhes vagy álmos ember is ingerlékenyebb a szokásosnál, a szex pedig normál esetben majdnem ugyanilyen fontos (nem neked, te jelenleg egész mással vagy elfoglalva, és ez így van jól).

Ugyanakkor azt javaslom, hogy akármilyen nehéz, most állítsd le ezt az önző viselkedést, mert később csak rosszabb lesz. Tapasztalat, sajnos.

2018. nov. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem depresszió...maximum "házi cseléd" szindróma.Nálunk is ez volt.Én otthon voltam,hát csináljak meg mindent,de ha szólni mertem...rengeteget veszekedtünk emiatt,egy poharat nem mosott el.
2018. nov. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Azért nem beszél veled, mert olyan téma, ami puskaporos, és nem akar sértődést.

Mondjuk csalódott, mert nem számított rá, hogy ennyit változik a tested. Vagy hogy nem tudja oda betenni, ahonnan kijött egy gyerek. Nem tud nőnek tekinteni, csak anyaként gondol rád. Vagy bármi más orbitális baromság, amit most minden második férfi gondolni szokott az anyákról, és azt hiszi mindenki, hogy a saját feleségéről nem fogja ezt gondolni, de ez tévedés.

Az a baj, hogy a kicsivel a kötődés csak az együtt töltött idő alatt alakul ki. Minél kevesebbet foglalkozik vele, annál nehezebben jönnek az apai érzések.

Ebből pedig válàs lesz, ha egyikőtökhöz se érez kötődést. Ilyenkor szoktak a párok még illendőségből kínlódni egymással, mert fél, hogy megszóljak, ha egy frissen szült anyát hagy el. De te jobb, ha úgy alakítód az életed, hogy mire ovis lesz, addigra ti nem lesztek együtt.

Sose fog veled beszélni arról, hogy mi bántja--> Nem te tehetsz róla, de nem lehet változtatni, és nem illik szóba hozni.

2018. nov. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!