Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mikor mentetek vissza...

Ti mikor mentetek vissza dolgozni szülés után?

Figyelt kérdés

Én csak most fogok szülni de a munkám nem engedte hogy dolgozzak a gyár körülményei miatt, 8 hetesen el kellett jönnöm de nagyon hiányzik a munka, illetve meg szoktam azt is hogy abból a fizetésből tartom fent magam (plusz párom de ő nyilván ugyanazt az összeget kapja) a tappenzen viszonylag jól kaptam 180ezret, cseden 300 körül lesz a fizetés ami ugye jó mert majdnem annyit kerestem viszont a baba 6honapos korától a fele lesz, és akkor már szeretnék vissza menni dolgozni mert van hitelem nekem is páromnak is, de ő is jól keres 400 körül, viszont már anyám most megvetett hogy majd a (párom anyukája) hogy szép majd a nagymama fogja fel nevelni a gyerekem. Most nem tudom hogy tényleg így gondolja hogy szar ember lennék ha már fel éves korában vissza megyek (mert persze megoldanánk hogy akár 2 évesig is itthon legyek) de szeretném ha mindent megkaphatna és nem kellene sakkoznunk (lovakat tartunk fent egyébként oda is sok elmegy) vagy esetleg az anyám gondja hogy nem ő vigyáz rá... Elég irigy típus de nem tudok mit csinálni ha ő is dolgozik még a másik mama meg pont akkor megy nyugdíjba ráadásul városba lakik nem 80kmre... (Cégem ott van ahol anyám lakik)


A lényeg hogy bogarat ültetett a fülembe ezzel a beszolasaval, érdekel hogy ki mikor ment vissza milyen vonzatból. Akik korán mentek vissza ti kaptatok ilyen megjegyzéseket? Félek ha már anyám megszolt mindenki szarnak néz majd..


2018. dec. 1. 20:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
6 hetes terhesen táppénzre kellett jönnöm. 3 év után kivettem a felhalmozódott szabadságomat, így majdnem 4 évet voltam itthon 1 gyerekkel.
2018. dec. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Gyárba dolgozol de céged is van... Érdekes. Ám igen sztem is szívtelen dolog fel évesen otthagyni. Magadnak szulod nem a nagymamanak.
2018. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
4 évig voltam itthon mindkettővel.
2018. dec. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%
2.5 éves kora után. Márciusban lesz 3 éves,én szeptembertől dolgozok tanárként. De felváltva itthon vagyunk vele a férjemmel,vagy néha anyukám besegít. Ugyanis nem veszik fel bölcsibe,mert nem beszél,és nem szobatiszta.
2018. dec. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Mivel jön a kistesó, így 5 vagy 6 év után fogok. Jelenleg 3 éve vagyok itthon.


Gabica, hogy van ez?

"Ugyanis nem veszik fel bölcsibe,mert nem beszél,és nem szobatiszta."

Bölcsiben a gyerekek többsége nem szobatiszta és nem beszél, amikor bekerül.

2018. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

4 gyerek, kis település. Amikor a legkisebb suliba megy, akkor tervezek rendes, bejárós munkát vállalni, mert helyben lehetetlen lenne, oviból meg bármikor riaszthatnak, óvónőként van benne tapasztalatom bőven.


Fél évesen még a szoptatás és az éppen ébredező értelmi, érzelmi és fizikai képességek segítése a legfontosabb, nem a munka.


Egyébként milyen gyárban kaptál te 300 ezret, plusz még céged is van? 😄

2018. dec. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
2 éves volt amikor lejárt a GYED és utána. Mivel a családi vállalkozásban dolgozom így nem volt gond ha bármi miatt otthon kellett maradnom később sem.
2018. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
"cégem" ahol dolgozom. Ha érdekel privátban megírom.
2018. dec. 1. 21:56
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
6 hónaposan, vagyis már majdnem 7 hónaposan ment bölcsibe, én meg vissza dolgozni. Én eddig is terveztem otthon lenni maximum, nekünk így volt jó. Szeretem nagyon a munkámat, vártak vissza és hát elég jól is keresek, ami egy gyerek mellett nem jött rosszul.
2018. dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
A nagy ovis, a kicsi 2 éves, 3 évesen megy oviba, akkor kiveszem a felhalmozott szabikat, utána lehet tanulok 2 évet. Amíg a kicsi is ovis, jó lenne itthon maradni. De csak azért, mert nincs segítségünk, férjemnek távolabb van a munkája. De ha olyan munkát végeztem volna ahova mindenképpen visszamentem volna, 2 éves kora előtt nem adtam volna bölcsibe. Saját vállalkozást meg otthonról, vagy mobilisan gyerek mellett lehet végezni. Nem könnyű, de lehet. 6 hónaposan nem lett volna szívem sem nagyira, sem bölcsire bízni. 1 évesen sem.
2018. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!