Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak bennem veti fel ezeket a...

Csak bennem veti fel ezeket a kérdéseket a hordozás, együttalvás?

Figyelt kérdés

Olvasgattam kérdéseket, meg cikkeket ezekről. Folyamatos hordozásról is, + erre rájön az együttalvás. Na most bennem felvetődik, ilyenkor mi a helyzet a házassággal/párkapcsolattal?

Hogy valósul meg a nemi élet?

(Meg bármi egyéb amúgy, de ez különösen érdekelne.)

Nem gúnyból, de nekem ez tényleg elképzelhetetlen.



2018. dec. 7. 18:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Az első kérdezte, hol függ össze.

Arra próbáltam reagálni, hogy sokak szerint a kötődő nevelés hármasa a szoptatás, hordozás, együttalvás, valaki még az együttfürdést is ide sorolja. Na most ebből az következik, hogy valóban 0-24 a gyereké nonstop, úgy meg ha gúnyosnak tűnik, ha nem, felmerül a kérdés.


Mielőtt belém kötsz ezért is, szoptatok, meg mint írtam, ELŐFORDUL, hogy mellettem alszik.

De akkor leírom, amit gondolok, nekem megfordult a fejemben, ezeknél az anyukáknál a "nő" funkció innentől kikapcsol, az anyuka üzemmód 1000% átveszi az irányítást, onnantól csak az létezik, és elgondolkodtató, nem megy-e tönkre a házasság, ha nincs szex.


Újabban nekünk se nagyon van. A harmadik 4 hónapos lesz, nem egy jóalvó, a tesó is gyakran felébreszti, vagy ha nem miatta szakítjuk félbe, akkor a középső riad fel, esetleg a nagynak jut eszébe, hogy fáj a feje/haja/kislábujja az éjszaka közepén. És nem tudom elképzelni, hogy ezt önszántamból még fokozzam. Vagy nem is tudom, hogy nevezzem ezt.

2018. dec. 7. 20:09
 12/21 A kérdező kommentje:
#8nak írtam,csak közben írtatok.
2018. dec. 7. 20:10
 13/21 anonim ***** válasza:
54%

"Simán szexelünk mellette este, ha ő alszik, ezzel nem lenne gond"..


Ház ez durva 😯...

2018. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
26%
Gondolom mindig csengettek vagy valami, amikor odaértek a cikkekben és a könyvekben, hogy mekkora trauma a szülőket egymásnak esve látni. Pech, pedig fontos lenne tudni...
2018. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk is babaöböl van, közős hálószoba, hordozok is, bár nem nonstop. Én azt mondom sokkal izgalmasabb és változatosabb a szexuális életünk. A hálószobát alvásra használjuk, a többit meg épp amire akarjuk.
2018. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
53%
A hordozásnak és az együtt alvásnak mi köze van a nemi élethez?? 🤔
2018. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Már leírtam...
2018. dec. 8. 08:11
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

Miért is vagyok lepontozva?

Mert nincs nappalink ahová kijárhatnánk szexelni?

Vagy mert egy alvó csecsemő mellett szeretkezünk nagy ritkán aki úgysem fog fel belőle semmit?

2018. dec. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
93%

"nekem megfordult a fejemben, ezeknél az anyukáknál a "nő" funkció innentől kikapcsol, az anyuka üzemmód 1000% átveszi az irányítást, onnantól csak az létezik, és elgondolkodtató, nem megy-e tönkre a házasság, ha nincs szex."


2 évig szoptattam, hordoztam, együtt alszunk, nemsoká jön a kistesó. Nem, nem kapcsolt ki a nő funkció, és mindez nem is veszi el a nap 24 óráját. Ahogy említettem, van másik szoba, az alvó gyerek mellől ki lehet jönni, a kendőben elaltatott gyereket le lehet tenni (vagy nem, de az általában napközben van és időszakos), az igény szerinti szoptatás sem azt jelenti, hogy 24-ben a mellemen a gyerek. Nekünk heti 2-3 együttlét simán belefért így is, továbbá visszafogytam normálisan, ápolom a hajam, bőröm, normálisan öltözöm, szóval teljesen úgy nézek ki, mint egy nő, nem váltam barlangi trollá csak azért, mert azzal értek egyet, hogy egy kicsi gyerek lelki szükségleteit ki kell elégíteni. A lányom meg 3,5 éves már, és teljesen önálló, elvan nélkülem is, jól érzi magát az oviban, simán el is alszik ott is.

Itt inkább az a gond, hogy a te fejedben, meg még sok hasonlóan gondolkodó ember fejében valamiért a kötődő nevelés hallatán egy totál igénytelen, elhanyagolt ősember nő jelenik meg, és ezt az általánosítást ráhúzzátok mindenkire, aki abban hisz, hogy pici korban a gyerek igénye az első. Csakhogy ez nem jelenti azt, hogy a szülők igénye sehol nincs, ezt csak ti hiszitek. Ismerek elég sok hasonlóan élő családot, nagyon elvétve jellemző, hogy ez rányomná a bélyegét a házasságra. De láttam már arra is példát, hogy a gyereket amúgy leszaró anyuka szűnt meg még nőnek is lenni, szóval nem ezen múlik.

2018. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#18 én nem ponzoztalak le, egyébként nekünk is gyakori volt a második gyerek mellett, hogy szexeltünk, mivel egy szobában volt velünk, csak kiságyban.


#19

Igény szerint szoptatok én is (az előzőt is igény szerint szoptattam), tudom, hogy mit jelent.

Lehet, hogy nem itt, de valahol olvastam a hordozás-témában azt, hogy otthon is 0-24ben szinte, ennek kapcsán gondolkodtam el ezen.

+ nem pártolom az együttalvást (bár rákényszerülök sokszor, ha nem akarok félóránként mászkálni érte), mert hozzászokik, és 6 évesen is igényelni fogja, hogy mellette aludjanak, erre nem 1 példát láttam.

De nem általánosítok, sőt, inkább neked van igazad, mert általában tényleg ezeknek az anyukáknak, akikből ki nem nézném, hogy szexelnek a gyerek után, jön mindig sorban 2-3 gyerek biztos. Az meg szex nélkül nem megy.

2018. dec. 8. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!