Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti szoktatok anyagilag segíten...

Ti szoktatok anyagilag segíteni a nagy családosoknak? 5-10 gyerekeseknek

Figyelt kérdés

Karácsony előtt folyamatosan vannak adományozási felhívások, ahol nagycsaládosok előadják a szomorú történetüket és adományt kérnek.

Ti segítetek ilyenkor?


2018. dec. 11. 13:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%
Igen, szoktunk. Mi magunk is 5 gyereket nevelünk, de belefér, hogy másokat támogassunk. Általában olyanokat szoktunk, akiket valamennyire ismerünk, akikről tudjuk, hogy valamilyen módon rosszra fordult az életük, pl. betegség, a családfenntartó halála stb. Higgyétek el, vannak ilyenek jócskán az 1-2, de a sokgyerekesek között is. Sokan nem azért élnek szegénységben, mert felelőtlenül vállalták a gyerekeket, hanem mert nem várt fordulatot vett az életük.
2018. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

A 9.es hozzászólótól kérdezem, hogy hol van az a gazdag önkormányzat, ami ennyi mindent ad? Odaküldöm a nyomorgó, jobb sorsra érdemes ismerőseinket. A felsoroltak közül ugyanis csak az óvodai ingyenes ebéd, ami állami juttatás, ha a többit is kapják, akkor annak önkormányzatinak kell lennie.


Bocsánat az OFF-ért!

2018. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, tévedsz, csak a ruhaosztás ami önkormányzati, a többi az állami.
2018. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%

"ingyen étkezés oviban, iskolában, nevelési szünetben, nyáron"


Iskolában 50%-os étkezés van. Ingyen és a nevelési szünetben a rászorulók kapnak.


"ingyen tüzifa" -- hol, mikor, kinek? mint írtam, 5 gyereket nevelőnk, még nem kaptunk. De ismerősüktől sem hallottam.



"ingyen helyi bérlet"-- nem ingyen, hanem kedvezménnyel, nem helyi, hanem MÁV és Volán, feltéve, ha legalább 3 saját gyereked veled van


"ruhaosztás" -- ilyen van, felénk civil szervezetek szervezik, általában nem csak nagycsaládosoknak, szóval ez nem állami, nem önkormányzati


"havi 10 ezer értékű szárazétel csomag minden még közösségbe nem járó gyerek után"-- nyilván ez is rászorultsági alapon, de valószínűleg ez is helyi kezdeményezés


"ingyen nyári táborok, étkezéssel" -- ?? Erzsébet táborokra gondolsz?


"lakhatási támogatás"-- nyilván rászorultsági alapon


"gyermekvédelmi támogatás" -- nyilván rászorultsági alapon



"karácsonyra, mikulásra, húsvétra édesség és játék a gyerekeknek" -- max. civil szervezetek, egyházak akciójaként


Én tudom, hogy a nagycsaládosok között is vannak felelőtlen, lusta emberek, de ne vegyük már őket egy kapal alá!

A legtöbb felsorolt támogatást nem azért kapja valaki, mert nagycsaládos, hanem mert rászoruló. A két dolog nem ugyanaz.

Ami támogatás van, az az ingyen ovis és 50%-os iskolai étkezés, a MÁV/Volán kedvezménye, valamint az adókedvezmény. Közel 22 éve vagyunk nagycsaládosok, de mást még nem kaptunk (nem is kellene, megvagyunk nélkülük).

2018. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%
Minek? Aki normális nagycsaláod, el tudja látni a gyereket, aki meg a semmire összetákol ennyit, az nem érdemli meg. Én inkább az értékteremtésben hiszek: tehetséges gyerekek támogatása, csecsemőosztályok újszülöttosztályok támogatása, párom sportegyesületének támogatása, a gyerekem ovijának besegíteni.
2018. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Aki ennyit vállal, az nem gondolkozik, hogy fel is kell nevelni? Nem kuncsorogni kell, hanem akkor legyen 2 gyerek és kész.
2018. dec. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Be tudnád linkelni a cikkeket amiket említettél légyszíves? Én nem találom őket.
2018. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


ez a kettő volt amit a bejegyzésben írtam,de rengeteg ilyen van

2018. dec. 23. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!