Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel jár, ha két keresztneve...

Mivel jár, ha két keresztneve van egy gyereknek? Nagyon nagy nyűg?

Figyelt kérdés

Páromnak és nekem is csak egy keresztnevünk van. A születendő kislányunknak bizonyos okok miatt szeretnénk két keresztnevet adni, ám egyikünk sem tudja, mivel jár ez. Mikor kell használni? Mennyire gyakran kell mindkettő? Aláírni úgy kell? Nem szeretnénk megkeseríteni az életét nyilván, tehát ha mindenki szerint hatalmas nyűg, akkor lemondunk róla.

Mi a véleményetek?


2018. dec. 13. 18:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Igazàndibòl szerintem nem tùl gyakran kell az egèsz nevèt leìrnia. Nagyon hivatalos iratok esetèben. Szerintem azèrt nem akkora nyűg ez. Mindhàrom gyerekemnek kettő neve van. Ettől nagyobb bajuk sose legyen! 😉

Megkèrdezhetem, mi lesz a neve? 😊

2018. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Hivatalos helyeken ki kell írni az összes nevet, igen. A másik az, hogyha férjhez megy és felveszi a férje nevét, teszem azt kötőjelesen, mert akkor aktuálisan valami miatt az tűnik jobb választásnak, akkor már lehet, hogy sok is lesz.

Szerintem semmi értelme, mert úgyis csak egy néven fogjátok szólítani.

Egyszer ismertem olyan gyereket akit 3 éves koráig hívtak az egyik nevén aztán később jobban megtetszett a másik név és inkább azon kezdték szólítani. Na ennek se volt sok értelme.

Ha csak nem vallási okokból szeretnétek több nevet, akkor szerintem gondoljátok át mégegyszer.

2018. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Csak és kizarolabb hivatalos helyeken kell használni ah összes nevet. Attól, hogy a gyerek neve Szentiványi Karolina Eufrozina, mindenki hívhatja Linanak, de a szemelyi igazolványa, útlevele, bankszámlája, bizonyítványai, stb mind a teljes nevére kell higy szoljon
2018. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmilyen nyűg nem jár vele, nekem például két keresztnevem van, de sosem volt nehézség :D Anyum nővére meg konkrétan tini korában a második nevét kezdte el használni, mert utálta az elsőt. Szóval szerintem semmi baj nem lesz belőle.
2018. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Emília Róza lenne a neve. A Rózát a nagymamája miatt kapná tiszteletből, aki a világon mindennél jobban várta az érkezését valószínűleg még nálunk is jobban, azonban nem érhette ezt meg.

2018. dec. 13. 18:55
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép, hogy a nagymamája nevét kapja második névnek :) Gratula a kisbabához! (És részvétem, hogy a nagymama nem érheti meg.)
2018. dec. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem vészes. Én két keresztnévvel élek. Ahol azt írják, hogy "kérjük a személyi igazolvánnyal egyezően kitölteni", ott beírom mindkettőt. De ha alapesetben csak a "név" rovat van, akkor csak az elsőt.

Igazolványaimban mindkét keresztnév ott van, szerződésekre (autó, ingatlan) azt írom, de pl. összes iskolai ellenőrzőmben, bizonyítványaimban, egyetemi indexemben, diplomámban csak az ez első. Ilyen-olyan engedélyeken általában csak az első szerepel.

Nagy ügyet nem kell csinálni belőle: komoly esetben mindig kell más azonosító is, méghozzá olyan, ami teljesen egyedivé tesz (TAJ, adóazonosító, személyi szám), úgyhogy az igazolja, hogy te vagy az, aki.


Aláírni úgy írja alá, ahogy akarja. Akár becenév is lehet.

2018. dec. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A gyerek majd eldönti hogy akarja használni. Hivatalos papírokon kívül sehol nem számít..
2018. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Fiam Levente Olivér, de a vezetékneve 3 betű tehát nem hosszú.

Az fura, hogy mi Olinak szólítjuk, orvosnál Leventeként hívják be.

Nekem nem tűnik macerának a két keresztnév.

2018. dec. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem lesz nagy nyűg, maximum annyi, hogy hivatalos papírokon a teljes nevét kell kiírnia. Vagy például az érettségin (minden oldalra fel kell írni a nevet). Ezeket leszámítva szerintem egyáltalán nem teher a második név.
2018. dec. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!