Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel jár, ha két keresztneve...

Mivel jár, ha két keresztneve van egy gyereknek? Nagyon nagy nyűg?

Figyelt kérdés

Páromnak és nekem is csak egy keresztnevünk van. A születendő kislányunknak bizonyos okok miatt szeretnénk két keresztnevet adni, ám egyikünk sem tudja, mivel jár ez. Mikor kell használni? Mennyire gyakran kell mindkettő? Aláírni úgy kell? Nem szeretnénk megkeseríteni az életét nyilván, tehát ha mindenki szerint hatalmas nyűg, akkor lemondunk róla.

Mi a véleményetek?


2018. dec. 13. 18:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szintén két keresztnevem van, nem érzem nagy gondnak, bár én szinte mindehol használom mindkettőt, úgy is írok alá, még közösségi oldalakon is feltüntetem mindkettőt. Szóval az sincs, hogy most gondolkodnom kell, hogy adott esetben be kell-e írnom a teljes nevemet. Csak ha nagyon lusta vagyok és tudom, hogy szükségtelen mindkét keresztnevet leírni, akkor van, hogy lespórolom a ritkábban használtat.
2018. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Nagy baja nem lesz tőle, csak szerintem semmi értelme. Egy emberről beszélünk, minek neki 2 keresztnevet adni? Az oké ha a keresztneve több nevet tartalmza de a keresztnév? Furi. Általában mindig azok adnak kettőt akik tiszteletből valaki felé ilyen gesztust produkálnak de maga a név nem tetszik nekik és ezért a saját kedvencük mögé beteszik a másikat is :) Semmi értelme. Örömet nem így kell okozni felmenőinknek hogy a gyereknek legyen egy béna keresztneve is, amit valószínűleg sosem fog reklámozni sem ő, sem a szülei. Az Emília nagyon szép név, kár elrontani szerintem a Rózával. Utóbbi nagyon régies és elég hangsúlyos is, ha az egész nevét fogja használni akkor mindenkiben a Róza fog megmaradni. Vagy eltitkolja majd mint tesóm és a 2. keresztnevét csak hivatalos helyeken fogja hangoztatni :) Nagyon béna tényleg a 2. keresztneve, nem is értem anyámék miért adták neki, vagyis de a nagypapa miatt aki rá félévre meghalt, de akárki meghallotta fiatalabb korában a teljes nevét az jót nevetett. Ez se normális, egy neven szórakozni, nade ilyenek a fiatalok :)
2018. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Természetesen elírtam, az oké ha a vezetékneve több nevet tartalmaz és persze előző voltam :)
2018. dec. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

69 % os, beloled is csak ugy sut az ertelem.


Kerdezo, nem nyug. Gyerekkorhazban dolgoztam, 21. szazad, es tudod mennyi szulo irt ala X - et a neve helyett ( azaz nem tudta meg a nevet sem leirni ) ?

Ugyhogy meg alairashoz sem kell.

2018. dec. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

12-13-as, meg ne haragudj, de nem a véleményedet kérdeztem a tervezett nevekkel kapcsolatban. Nem éled az életünket, nem tudod, hogy mit jelentett nekem édesanyám. Egyébként nem kell bemutatkozáskor használnia, ha nem akarja.

Többieknek: köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettetek. Ha tényleg nem egy mindennapi bosszankodás, akkor meg merjük lépni. Ha nagyon nem akarja később viselni, nagykorúan már megváltoztathatja.

2018. dec. 14. 05:36
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem is két nevem van, megmondom őszintén, hogy engem zavar. Kifejezetten utálom a második nevemet, régies és véleményem szerint csúnya is. Mégis vannak olyan tanárok, ismerősök, akik a második nevemen szólítanak, mikor az elsőt használom csak. Sokan vannak úgy, hogy szerintük a második név jobban illik rám és inkább úgy szólítanak, hiába kérem, hogy ne.

Szóval ha nincsenek ilyen b@lfasz emberek körülöttem, akkor szerintem én se utálom meg, de így sajna nagyon nem szeretem, hogy kettő van :(

2018. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem három keresztnevem van,mert megkaptam a dédnagymamáim nevét is. (Caroline Jeanne Charlotte vagyok) Őszintén nekem nagyobb nyűg külföldi névvel élni,mint 3 keresztnévvel,mert folyton betűzni kell.Az elsőt használom csak.
2018. dec. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!