Nyaki hypotónia?

Figyelt kérdés
5 hetes a kisfiam, és ma a fejlődésneurológián otthoni tornát írtak elő ( napi 4x 10 percet), mert nem tudja tartani a fejét még, nagyon hátraszegezi. ( Hason fekve fordítja, emelgeti). Járt vki így? Használnak ezek a tornák?
2018. dec. 14. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Én inkább dévényes gyógytornászhoz vittem, heti egy alkalommal, használt neki.
2018. dec. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi is dévény tornára vittük, mert azt ajánlották, három alkalom teljesen rendbe hozta. Javasolta, hogy otthon sokszor tegyük hasra.
2018. dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hallottam én is a Dévény tornáról, csak nekünk a doki előbb otthoni tornát írt elő. Bár nem tudom, közelünkben van-e Dévényes. Egy hónap után kiderül.van -e javulás. Aki tornáztatta, vagy vitte tornára, mennyi idősen kezdtétek? Hány hetes volt a pici?
2018. dec. 14. 08:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Otthoni torna nagyon fontos. Csináld!



A gyerekem teljest testi hypotoniaban szenvedett. Azt mondtak soha sem fog ülni, önálláan enni fekvőbeteg marad stb. 6 hetesen kezdte a Petőben a tornát. Mellette minen nap otthon napi 2x 1óra mozgatás, torna volt. 2 éves korában magunk mögött hagyhattunk mindent. Ma 7 éves, laikus szeme már nem látja a különbséget.

2018. dec. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak egy hónapos státuszon diagnosztizálták ugyan ezt, de ő még a fejét sem fordította hason sokáig. Otthon tornáztattuk háromszor, ahogy mutatta a gyógytornász, simán helyrejött. Barátnőm kislánya még hypotonabb volt, ők nem foglalkoztak vele, sehová nem vitték, pedig ajánlották neki. Nekik is megerősödött a kislány.
2018. dec. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló! Miben nyilvánult meg, hogy teljes test hypotóniája volt? Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Megnyugtató ezeket hallani! :)
2018. dec. 14. 12:57
 7/9 anonim ***** válasza:
1 hónaposan vittük. 2-es válaszoló voltam.
2018. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Pl feküdt hanyadt a pelenkázó asztalon. A doki húzta a 2 kezénél fogva ülesbe. A gyerek törzse már majdnem függőben volt, de a fej az asztalon maradt.

Hanyadt fekvésben felemelték a lábait középen, és elengedték. A gyerek lábai angol spárgában csapódtak az asztalon, ha nincs az asztal körbefordultak volna.

Semmilyen kajá nem volt képes megtartani a gyomra

Nem volt szopó reflexe, a szájában nem voltak izmok hozzá, hogy összehúzza és szívjon.

A fejét csak 4 hónapos korában tudta áfordítani hason balról jobbra. A többi horrort kihagyom.

2018. dec. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm, hogy részletezted. Ezek szerint sikerült ebből kilábalni.
2018. dec. 15. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!