Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalhat gyereket epilepsziás?

Vállalhat gyereket epilepsziás?

Figyelt kérdés
Nem szoktak nagy rohamaim lenni általában 10mp és csak "absence" típusú. Azt olvastam viszont hogy nem túl biztonságos egy epilepsziásnak gyereket vállalni de nem tudom hogy ezt melyik típusra értették. Így biztonságos lenne a gyerekvállalás?

2018. dec. 14. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Az orvosod tud erre válaszolni. Ha biztonságos gyógyszerre átállítható vagy, akkor igen.
2018. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Én nem tenném mivel nagy %ban örökletes.
2018. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó... Ez azért kicsit erős volt 😅
2018. dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Anyám 70 éves és epilepsziás, mostanában kevesebb, régebben több nagy röhammal. 52 éves vagyok, húgom 42, egyikünk sem epilepsziás, és túléltük mindketten. Nekem 3 gyerekem van, náluk sincs jele. Valószínűéeg azért, mert nagy %-ban inkább szerzett betegségről van szó, anyám is esés miatt lett az. Terhesség és szoptatás alatt egyáltalán nem voltak rohamai, pedig akkor gyógyszert sem szedhetett (akkoriban még nem sok alternatíva volt, amit kapott, az terhesség alatt nem mehetett). Orvosoddal beszélj, de elvileg semmi akadálya.
2018. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
#2: Hülyeséget beszélsz.
2018. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Persze. Nem egyet ismerek, aki epilepsziás és van rohama. Egyébként a gyerek megszületése után is kialakulhat bárkinél bizonyos hatásokra, balesetre...stb., az mit csinál a meglévő gyerekével?! Nyilván semmit. És nyilván ettől még teljes életet élnek.

Ismerősömnek ha vannak, akkor nagy rohamai szoktak lenni. Nem rég szült, méghozzá természetes úton! Annyi volt csak a kitétel az epilepszia miatt, hogy kezdetektől adták neki az EDA-t, hogy ne fáradjon ki, és ne viseljék meg a fájások.

2018. dec. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm,két gyermeke született,epilepsziás ő is. A gyerekek makk egészségesek.Volt egy minimális kockázat rendellenességek tekintetében (1000 az 1-hez kb) de genetikai szűrésekkel ki lehet szűrni,így tudták,hogy minden rendben.Ennyit tudok érdemben hozzászólni,de mindenképp beszélnék egy genetikussal a helyedben.Meg fog nyugtatni,de mégis.
2018. dec. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Jah még annyit,hogy ellenben van ismerősöm akinek van epilepsziás gyereke,de úgy hogy sehol senkinek nem volt ugyenez a baja.Azért manapság ezzel lehet teljes életet élni.
2018. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm két egészséges gyereket szült epilepsziásan, és a második baba után a rohamai szinte minimálisra csökkentek. Szóval a kérdésedre válaszolva, igen, vállalnék gyereket, csak az a legfontosabb, hogy keress egy jó szakembert, aki végigkíséri a terhességed, és olyan gyógyszereket ír fel, ami nem árt a babának.
2018. dec. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2018. dec. 16. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!