Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes kisbabát vállalni?

Mikor érdemes kisbabát vállalni?

Figyelt kérdés

Egy egyetemi csoporttársam januárban ismerkedett meg a barátjával, júliusban el is lett jegyezve. Ezt még nem is tartottam furának, mert manapság látom milyen gyorsan mennek a dolgok. Viszont most láttam meg, kitette facebookra hogy novemberben kisbabájuk született. Teljesen megdöbbentem. Nincs meg a diplomája nyelvvizsga hiánya miatt, a suli után gyárban dolgozott ő is meg a barátja is. 23 évesek.

Én is nagyon vágyok kisbabára, van munkahelyem, de nem merjük még bevállalni a barátommal. Plusz ez egy életre szól, nem árt valami alap hozzá. Viszont egyre inkább úgy érzem le vagyok maradva a többiekhez képest nagyon.

Vagy szerintetek mikor érdemes kisbabát vállalni?

23N



2018. dec. 15. 22:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Mert akár szakíthatunk is X év múlva. Közbejöhet nagyon sok dolog. Vagy addig taktikázunk míg késő lesz. Nem lesz valamelyikünknek munkája,lehet nem jön össze a baba évekig valami miatt stb stb.

De én is úgy vagyok vele, hogy először együttélés,megtakarítás, hogy normálisan fel tudjuk nevelni. Ez egy nagyon komoly döntés szerintem.

2018. dec. 16. 08:44
 12/15 anonim ***** válasza:
51%
Amikor szeretnéd és nem árt ha megvannak az anyagiak is, nekem is volt pár osztálytársam aki huszonpár évesen szült, de én hülyének néztem őket, 25 alatt biztosan nem szülnék, tanulni, bulizni, utazni kell ilyen fiatalon, én 27 évesen mentem férjhez és 36 évesen lettem anyuka tervezetten, mert ennyi idősen már tudtam, hogy nehezebben jön össze, de egyébként hamar összejött, szóval szerintem ilyen fiatalon ezt ne vállald be, nagyon jó az élet gyerekkel, de nyaralni, szórakozni sok évig nem lehet tőle.
2018. dec. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
42 vagyok, ovis gyerekkel. Áltiskolás volt osztálytársam (férfi) pedig most lett nagypapa!!! Meglepődtem ezen a híren, pedig jobban belegondolva csak elhivatotság kell hozzá, a sors pedig megteremti a feltételeket.
2019. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha babat akarsz, akkor ne vard meg mire keso lesz. Tapasztalatbol mondom, hogy karrier, jo munka, csaladi haz stb. mindent akartam s csak majd a gyereket. Amikor minden kulso dolog meglett, nem akart jonni a gyerek az evek meg csak multak es fiatalabb nem lettem. Aztan a sors ugy hozta, hogy oda lett a karrier a jo melo, meg a haz is de megtortent a csoda es teherbe estem. Nagyon nehez volt a terhesseg, meg nehezebben szultem (ismetlem, nem fiatalodtam), szegenykem is megszenvedett de vegre itt van. Es bevallom sosem voltam ennel boldogabb. Egyetlen diplomamnak, egyetlen fizetesemelesnek sem orulten meg ennyire. Hazberen elek, szukos anyagiakkal de a gyerekemnek megis mindent megtudok venni es ami a legfontosabb szeretetteljes otthont adok es cserebe millioszor tobbet kapok tole. Ugyh a kovetkeztetes szerintem az, hogy az anyagias dolgok jonnek mennek az eletunkbe, valljuk be bizonytalan idot elunk, de egy valami biztos tud lenni es az a csalad,aki mindig ott van veled ha van szuper munkahelyed ha csak atlagos melos vagy. Azt kellene eldonteni, hogy karrer vagy csalad? Ezt ha eldontotted, akkor a tovabbi lepes jon magatol. Sok sikert az elethez.
2019. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Zsuzsi.. válasza:
Ha van rá pénzed. Sok
2019. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!