Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell egy gyereknek büntetés?...

Kell egy gyereknek büntetés? Motiváló lehet a büntetés? Mivel büntettek, ha igen? Vagy van, aki soha nem büntet?

Figyelt kérdés
2018. dec. 17. 23:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" Nálam mindig bevált, nem is csináltam polcról lepakolós meg elvágom magam a boltban, aztán ordítok típusú magánszámokat...."


Nálam sem csinált ilyet soha a fiam. Mert ilyen típus. Nem is a hisztit kell büntetéssel kezelni. De egy igazán akaratos hisztis gyerekkel hiába beszélget szépen az amber.

És pont ezért hatásos a büntetés, mert ilyen típus.


De mondjuk maga a "büntetés" is szerintem mindenkinél mást jelent. Nálam pl hogy elveszem a játékát, amit dobált, és 1 hétig nem kapja vissza. Vagy 1-2 hétig nincs "kütyüzés". Vagy nem megyünk moziba a beígért filmre. Szóval ilyenek.

És tényleg nem lehet mindent szép szóval megbeszélni. Vagy legalábbis nem mindig érdekli.

Nálunk pl a kézmosás. Utál kezet mosni, pedig mi mindig mossuk, és kicsi kora óta erre tanítjuk. Mégis látom, hogy sokszor rá kell szólnom, és duzzogva megy kezet mosni, mert nem akar. Hiába magyarázom szép szóval, hogy akkor bacis marad, és beteg lesz. Hatástalan. Akkor nyilván mással kell rávennem, hogy mindig megtegye.

2018. dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
89%

1es vagyok.

4es!

Hidd el, hogy ott áll.Néhány hónapja kezdtük el vele.Eleinte nem állt ott,de é ott voltam és visszaküldtem.Nehéz volt.Most már tudja,és sír,hisztizik,mert tudja,hogy ott fog állni.Néha még most is bepróbálkozik,szóval ott vagyok a közelében és teszek-veszek,de rálátok,hogyha esetleg nem áll ott annyival több ideig tart a büntetés.Volt már rá példa,hogy nem figyeltem,a gyerek elmászkált és a szobájában játszott már egy jó 20 perce mikor megtaláltam,kapott 20 perc büntit.Nem gondolom,hogy de szigorú lennék,de így sosem tanulja meg.Nagyon akaratos kislány.

2018. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!