Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit lehet tenni ha igazságtala...

Mit lehet tenni ha igazságtalanul büntettek meg?

Figyelt kérdés
Ha megbüntettek, mert lejárt a bérletem, de amint leszálltam és volt lehetőségem, vettem bérletet, akkor hogyan tudom visszaigényelni a pénzt, ha már helyszínen kifizettem 8000 ft-ot és nem csekket, csak egy nyugtát kaptam amire rá van írva, hogy ilyen esteben pénz visszakérni nem lehet?

2018. szept. 13. 10:21
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:
96%

mire igényelnéd vissza mikor írtad lejárt a bérleted és utazás után vetted meg.

tehát az útsorán amin elkaptak nem állt jogodban utazni,nem volt sem érvényes bérleted sem érvényes jegyed.

meg kellet volna venned a jegyet arra az időre még nem veszed meg a bérletet.

így jogos volt a büntetés.

2018. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Jogos volt a büntetés, ezt nem fogod visszakapni. Abban az esetben lett volna esélyed, ha pl. otthon marad a bérlet. Akkor be tudod mutatni, hogy volt érvényes bérleted, csak nem volt nálad. De azt is csak akkor, ha legalább egy nappal korábban vásároltad, mint a büntetés napja.
2018. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
és ebben mi is az igazságtalan te sokeszű?
2018. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
98%
Látod az élet már csaknilyen igazságtalan,hogy ha érvényes bérlet vagy jegy nélkül utazol akkor megbírságolnak......hat komolyan hogy mik vannak.....hová jutott ez a világ ......hihetetlen....
2018. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Ebben mégis mi az igazságtalan? Ráutaló magatartással (pl buszra való felszállás) kötöttél a szolgáltatóval egy szerződést, miszerint te az utazás időpontjában érvényes jeggyel vagy bérlettel fogsz rendelkezni, cserébe ők elvisznek téged az uti célodhoz legközelebbi megállóig. Ha jegyed, bérleted nincs, és ez kiderül egy ellenőrzés alkalmával, akkor te vállaltad azt, hogy pótdíjat fizetsz.
2018. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Jegy nélkül utaztál és ezért igazságtalanul kaptad a büntetést? What?
2018. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Ki vele, mi a gond az 5-ös válasszal? Vagy csak úgy takarásból nyomozatjuk a piros gombot?
2018. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem volt igazságtalan a büntetés. Minden tömegközlekedési társaság üzletszabályzata tartalmazza azt, hogy már az utazás megkezdésekor érvényes menetjeggyel vagy bérlettel kell rendelkezned. Nem az utazás közben, nem utána, nem aznap, nem azon a héten, hanem akkor, amikor felszállsz a járműre. Jogos a feltétel: mikor felszállsz, tudod, hogy tömegközlekedni fogsz (hacsak nem vagy olyan szinten részeg, hogy öntudatlan állapotban a haverok tesznek fel a járműre, de ez nem az üzletszabályzat része), előtte tehát tudod ellenőrizni, hogy van-e ehhez jegyed vagy bérleted.

A büntetés tehát abszolút jogos volt, akkor is, ha utólag az első adandó alkalommal vettél bérletet. Fellebbezni nem lehet, ellenben ki lehet fizetni a pótdíjat.

2018. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Tisztelt utas felszáll, lejárt bérletet mutat. Szóvá is teszem neki.

Megkérdi, hogy "de hát van valamennyi türelmi idő"

Mondom, igen, kb. az a 30 másodperc, amíg jegyet vásárol tőlem. Erre durrog, és leszáll.

A többi kollégával se utazott ingyen, erről gondoskodtam.

Ja igen, ha nem egyértelmű -buszvezető vagyok. :)

2018. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jogos volt a büntetés.
2018. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!