Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Várandosság - kutyatartás?

Várandosság - kutyatartás?

Figyelt kérdés

Hónapos kismama vagyok, van egy bichon jellegű kutyusunk. Várandósság előre haladtával egyre kevesebb türelmem van a kutyushoz. (macerásak a séták vele)


Úgy érzem nem tudok ez ellen tenni. Nem tudom mi okból alakulhatott ez ki. Járt valaki hasonló cipőben?



Jól jönne egy-két tanács vagy megnyugtató válasz, hogy ez a terhességgel együtt elmúk. (remélem ☹️)


Különben nehéz lesz így az együtt élés. Mivel egy lakásban élünk vele. Napközben nekem kell levinnem sétálni, majd az új szülött mellett is, amit egyenlőre nem tudom hogy oldom meg. Úgyhogy mindenképp szeretnék ezen változtatni, de eddig nem sikerült csak rosszabb lett a helyzet. ☹️ Csak nyűgnek érzem.



Köszi előre is.


2018. dec. 19. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem szereted, válj meg tőle, keress szerető otthont neki!


Ha szeretnéd a kutyust, akkor egyébként jó próba lenne ez arra, hogy milyen lesz a gyerekkel, mert egy baba mellett az önzőség nem játszhat. Renget nem szeretem dolog lesz, amit meg kell tenned

2018. dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Ha meg lesz a gyerek az még macerásabb lesz.Amúgy meg kisbaba mellé nem való állat.Mondjuk lakásba szerintem alapból nem.
2018. dec. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Én így voltam a cicámmal. Imádom, de a terhességem vége felé már nem volt hozzá türelmem (pedig őt nem is kell sétáltatni, csak a napi több óra játszást igényli)

Ahogy megszületett a pici, megnyugodtam. 2 hetes, de már újra van időm és kedvem a macsekkal is foglalkozni. Van, hogy ameddig a babát ringatom és sétálok vele a lakásban, addig rugdosom a labdát a cicának, vagy ha elalszik a pici, akkor jöhet az állat simogatás. Engem újra megnyugtat.

2018. dec. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első nagyon jol irja...en egy önző ember voltam, de a 2es fel hónapos gyerekem mellett ezen változtatni kellett...ha egy kutyát nyűgnek veszel, akkor mar most kösd fel a gatyád...
2018. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 kutyám van akiket imádok, kutyasuliba jártam velük és rendszeresen túráztunk, gyakorlatilag össze voltunk nőve. Most terhesen még simogatni is nehezemre esik őket. Még a szagukat is nehezen viselem, pedig régen mindig azt mondtam, hogy otthon illatuk van.

Beszélgettem erről mással is, azt mondták, hogy szüléssel elmúlt. Valószínűleg a hormonok miatt lehet vagy mert van egy belső védőösztön a baba felé, nem tudom. Remélem én is, hogy nem lesz gond, mert soha nem tudnék megválni tőlük. Ők is a gyerekeim akiket baba koruk óta nevelek.

2018. dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A kutya. 3 eves, szovaal nem most kerult hozzank, eddig nem volt gond azzal, hogy foglalkoznom kell vele. Sot!

Ahogy irtam is ez a varandossaggal jott, es remelem el is mulik.

Koszonom a "megnyugtato" valaszokat, hogy mas is jart/jar ebben a cipoben. Kicsit megnyugtatott, hogy nem en vagyok az elviselhetetlen.. Vagyis de... De jo tudni, hogy nem vagyok egyedul. 😃

Es remelem nalam is visszaall minden, aa hormonokkal egyutt.

2018. dec. 19. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!