Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magas apa-alacsony anya...

Magas apa-alacsony anya párosból általában magas gyerekek lesznek?

Figyelt kérdés
Apa 186 cm, anya 157.

2018. dec. 26. 10:12
1 2
 1/13 anonim válasza:
40%

Nem lehet előre megmondani, hogy melyik genetikai vonal lesz az erősebb.

Lehet, hogy egy teljesen átlagos magasságú gyermek lesz.

Az is befolyásoló tényező, hogy pl. a szülők szülei (vagyis a gyermek nagyszülei) milyen magasak. Pl a magas apának a magasak a szülei? Vagy ő is megnyerte véletlenszerűen valamelyik távolabbi, átlagtól magasabb felmenője génjeit? Ugyanez igaz az alacsony édesanyára és felmenőire is.


Egyébként férfiban a 186 inkább átlagos (az átlagos felső határát súrolja), mint magas.

Csak az alacsonyabb édesanyához képest tűnik magasnak.

2018. dec. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A 186 azért már magasnak számít, a baráti körben is ő a legmagasabb pasi, a személyi edzőm is ekkora és egyáltalán nem csak az én szemszögemből tűnik magasnak..😀Szerintem nem csak a 210 centis kosarasok számítanak magasnak, de hát ne akadjunk fent ezen.


Köszi a választ amúgy, tényleg nem lehet megjósolni.

2018. dec. 26. 10:31
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Annyira valóban nem magas az apa, én átlagosnak mondanám. Nálunk a családban hasonló felállábòl a következő sikerült: 158,160,162,183. Első három lány, utolsó fiú.
2018. dec. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
az elfogadott képlet a szülők átlagos testmagasságából indul ki, ehhez fiúgyerekeknél 10 cm-t hozzáadnak, lánygyereknél meg levonnak.
2018. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

176 cm a magyar férfiak átlagmagassága, szóval ezen nincs mit vitázni, tényleg magasnak számít 186 cm-rel az apa.


Nekem mindkét szülőm magas, lánytesóm is, én meg 10 cm-rel kisebb vagyok mindenkinél. Nagyon nehéz lenne megtippelni, hogy nektek milyen magas gyermeketek lesz.

2018. dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolsz, az édestestvérek sem egyforma magasak, akár nagy eltérés is lehet köztük, szóval ezt nem lehet ennyiből megjósolni.
2018. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet megmondani előre. Párom 196 cm,én 158cm.A gyerekeink magassága:a lányunk 10 éves 155cm,a fiunk 6 éves 130 cm, nyilván magasabbak lesznek mint én, de nem biztos, hogy lesznek akkorák mint az apuka.
2018. dec. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Apukám átlagos magasságú, a volt felesége alacsony: az egyik bátyám átlagos magasságú, a másik majdnem két méteres.

Anyukám is alacsony, én (nő vagyok), még anyukámnál is alacsonyabb vagyok.

2018. dec. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A magasság sokgénesen öröklődik. Nem úgy mint pl a nem, hogy van egy x és egy y/x kromoszóma. Simán lehet 150 és 200 cm is. De nyilván az átlaghoz lesz közelebb.
2018. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ebből bármi lehet, nincs szentírás, hogy mekkorák lesznek a gyerekek. Ismertem egy ikerpárt, 2 petéjű lány ikrek voltak, 20 centi különbség volt köztük, a szüleik kb ugyanilyen magassággal rendelkeztek.
2018. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!