Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy legyek türelmesebb szülő?

Hogy legyek türelmesebb szülő?

Figyelt kérdés
Az elején sem volt meg az összhang köztem és a pici között, de most már úgy érzem kikészít amitől meg egyfolytában utálom magam.Napi 24 órából kb 20 órát tölt velem, az apja este 5-6 körül szokott hazaérni a munkából és akkor 9-ig velünk van, de igazából a fürdetésen kívül nem sok kapcsolat van közöttük,meg talán az esti fogmosás.Amúgy kb olyan mintha ott sem lenne mert a gyerek akkor is folyamatosan rajtam lóg.Éjszaka még ébred kb 6-8 alkalommal volt ez rosszabb is de most már annyira fáradtnak érzem magam, hogy egyszerűen világgá mennék.Mivel párom korán kel így az éjszakás műszak is az enyém.Az első hónapban segített, de látszott hogy nem bírja.Úgy gondoltam pár hónapot kibírok így, aztán majd úgyis átalussza az éjszakát csakhogy azóta eltelt majdnem másfél év és még mindig semmi biztató jel nincs, hogy akarna javulni a helyzet.Miven éjjel nem alszok eleve nem vidoran kelek és hamar elfutja az agyamat az ideg.Jó anyja akarok lenni a gyerekemnek, de folyamatosan bűntudatom van, hogy felkapom rá a vizet,hogy folyamatosan haragszom, hol rá hol meg magamra és nyilván én magam is tudom, hogy ez nem egy normális érzés...Fogalmam sincs hogy legyek türelmesebb.Most 4 hétre el kellett utaznia a páromnak, szóval még az a 4 óra se lesz, hogy legalább olyan érzetem legyen hogy van velünk valaki.Nincs normális életünk sem.Ha este lefektetem akkor ott kell lenni a gyerekkel különben a mai napig fél óránként felkel ellenőrizni ott vagyok e..Hogy lehet ezt elviselni úgy, hogy a gyereknek se legyen rossz?Hogy lehet türelmesnek lenni úgy, hogy közbe ne csavarodjon be az ember?Pillanatnyilag nem opció a bébiszitter,nagyszülők messze élnek szóval valami segítség ,ötlet jó lenne amivel túlélhetővé tudnám tenni mindkettőnk számára a következő 4 hetet.Előre is köszönöm.
2018. dec. 28. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Anyatejes meg?
2018. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Így nehéz. Mert énidőre van szükséged.

Nem tudsz egy hasonszőrű anyukával összefogni, hogy pl. Heti egyszer vigyáztok egymás gyerekére felváltva, amíg a másik elmegy egyedül bármit csinálni, ami nem gyerekkel kapcsolatos?


Amúgy megértelek. Az én két évesem is 4-6x kel minden éjjel. Csak még ott van mellé három nagyobb. Kimerültem eléggé én is.

Csak én el tudok menni, ha akarok, addig a férjem viszi a balhét...

2018. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem akarlak elkeseríteni, de amíg nem alussza át az éjszakát addig ez lesz.

Az én fiam 3 éves koráig nem aludta át az éjszakát amikor két éves volt akkor mentem vissza dolgozni.

Sokszor az ájulás kerülgetett, többször volt, h megszédültem. A türelmem nullára redukálódott, a kezem elkezdett remegni. Már hat éves, de még mindig, ha az ominózust sírást veszi elő, azonnal remegni kezd a kezem.

Két éves korában mentem vissza dolgozni, ott javult a helyzet mert napi 2-2,5 órás utazásom felét alvással töltöttem, illetve feldobott az, hogy szocializálódhatok is.

Aztán egy kis idő után újra terhessévált az éjszakai többszöri ébredés+meló+házimunka+nagytesó(!) és pont itt gyakorin javasolták, h menjünk el az alváscentrumba.

Ott segítettek rajtunk, habár nem úgy, ahogy elképzeltem, de lényegében mindegy, azóta alszik.

Nagyon ki tudja zsigerelni az embert ez a helyzet. Mi eredetileg három gyereket akartunk, de az alvásprobléma miatt, még csak most jutottam el odáig, h jöhetne, csak most már kifutok az időből.

Én idő pedig kell. Bartell/játszóház/nagyszülők segítségével, bárhogy, mert az ember beleőrül.

2018. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hétvégéken mi van?
2018. dec. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Aludj vele napközben az sokat segít.
2018. dec. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Külön szobája van? Aludj vele és akkor csak annyira fog megébredni, hogy megnézi ott vagy-e.
2018. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

1

Csak 6 hónapig tudtam szoptatni aztán sajnos elment a tejem.

2018. dec. 29. 11:15
 8/13 A kérdező kommentje:

2


Sajnos nemrég költöztünk ide,akit megismertem annak van egy két éves kisfia ők meg pont elköltöztek.:/

Nem a sajnálatért írtam ki főleg mert ahogy írtad, te is pld több gyerekkel csináltad ugyanezt végig és nem hiszem el, hogy ne lehetne,ne tudnám jobban csinálni az egészet, hisz ő csak egy gyerek.Mégis minden nap ugyanaz van.Szóval valamit én kell, hogy elrontsak..hogy szinte semmire sincs időm, meg még mindig full idegbeteg is vagyok.:/

2018. dec. 29. 11:17
 9/13 A kérdező kommentje:

3

Nagyszülők messze élnek és dolgoznak.Őket nem tudom az ország másik feléről ideráncigálni, meg elvileg magamnak szültem:)Szóval muszáj hogy magam is meg tudjam oldani.Igen, kellene én idő, mert nincs mibe felszívni magam, de most hogy párom elutazott meg egyáltalán nincs semmi esély erre.Bár mikor kiderült, hogy mennie kell mondtam jó volna ha legalább pár napig itthon volna, hogy ráfújjak kicsit a dologra de nem jöttek úgy ki a dolgok.Így aztán ez van:/

2018. dec. 29. 11:21
 10/13 A kérdező kommentje:

4

Hétvégén az van ami hétköznap.Minden hónapban van egy hétvégéje a páromnak amikor szabad a többiben dolgozik.Nagyon fáradt ő is így csak vagyunk és ,,szenvedünk".Nyilván nem így terveztük ,de így hozta az élet.

2018. dec. 29. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!