Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, van olyan megtakarítá...

Anyukák, van olyan megtakarításotok, számlátok, amiről a férjetek nem tud?

Figyelt kérdés

Az anyám ezzel nyüstöl, és már egyszerűen elegem van. Szerinte igenis legyen olyan félretett pénzem, amiről a párom nem tud, mert "sosem tudni, mit hoz a jövő". Szerinte ki kéne adnom a lakásomat, és az abból befolyt összeget egy külön számlán tárolni... Merthogy minden anyának a gyereke az első, ne a férjem önérzetével törődjek. De közben fordított esetben nekem is szörnyen esne, ha a férjem sunyiban gyűjtögetné a pénzt. Közben ő nekem/nekünk mindent megad, most építkezünk éppen. Mindent ő fizet a telektől kezdve az utolsó burkolólapig, mégis közös lesz a ház. Anyám ki van azon is, hogy "mennyire költöm a pénzt", merthogy spóroljak és tegyek félre, amennyit csak tudok. De nem értem, meddig?!

10 év után már feladhatnám a spórolási mániát? Vagy nem értem, mire lenne ez jó. És hogy neki is volt mindig olyan pénze, amiről az apám nem tudott, és ez így van rendjén. Viszont én úgy gondolom, hogyha már közös gyerekünk van, akkor nincs értelme titkolózni, és dugdosni a pénzt...



2018. dec. 6. 14:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem nincs!!! Nálunk mi sem közös, ahogy nálatok is. Én nagyon ellenzem a másik háta mögötti titkolózás
2018. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Furcsa, hogy ayukád mondja meg hogy mit csinálj...


Nekünk bár két számlánk van, mindketten mindkettőhöz hozzáférünk. Mindenünk közös.

Nincs én pénzem-te pénzed. Ez jól működik már 12 éve.

2018. dec. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem Ő mondja meg, de nyilván beszélgetni szoktunk, és nem tudom lehalkítani, amikor ezt szóba hozza.
2018. dec. 6. 14:12
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Nincs.
2018. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Nincs dugi pénzem. Saját számlám van persze, nem ellenőrzi a férjem, én se az övét, de nagyobb kiadásokat mindig megbeszéljük, de kisebb beszerzéseket nem (van saját fizetésem). Szerintem így normális. Nekem van saját lakásom, ki van adva, a bevétel közös ( férjem lakásában lakunk). Van olyan ismerősöm, akinek van dugi pénze, de náluk nagyon gáz a helyzet, benne van, hogy csúnya válás lesz a vége, és nyilván ha el kell jönni az agresszív férjétől, akkor kell a tartalék. De szerintem ez elég extrém eset. Szerintem anyukád foglalkozzon a saját dolgaival, ne a házasságodat tegye tönkre.
2018. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

' és nem tudom lehalkítani' - talan elobb fel kene noni akkor. Attol hogy az anyukad, nincs mindig igaza es nem kotelezo figyelembe venni a velemenyet sem.


Nagyon hatarozottan es egyertelmuen mondd meg neki, hogy semmi koze hozza, es ne hozza szoba tobbet mert zavar a hozzaallasa es a bizalmatlansaga. Ha ujra megteszi, egyszeruen tedd ra a telefont vagy hagyd ott. Ha megkerdezi miert, mondd meg. Ha ujra tema lesz, ismeteld meg: telefon letesz, hazamegy, stb. Harmadjara nem biztos hogy elokerul a tema.

2018. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%

Adjátok ki a lakást, és tegyétek félre azt az összeget a gyerekeknek. Nem kell a háta mögött, nincs azzal semmi baj, ha ő is tud róla.

Akármi is történik, van mihez nyúlni.

Válás esetén meg akkor is a fele az övé, ha titokban gyűjtöd. De így lehet, hogy nem tart igényt a gyerekeknek félre tett pénzre, hisz az a gyereké.

2018. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
Le kéne már válni anyuciról és meghúzni a magánéleted határait. Valahol ez elmaradt neked. N34
2018. dec. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Természetesen nem rejtegetek a férjem elől semmit, nem sok értelme lenne a házasságunknak... Külön számlánk van, de közös hozzáféréssel, teljesen random szaladunk be ilyen-olyan boltokba valamelyikőnk kártyájával.


Anyukám nekem is hajlamos pattogni, de ha olyat mond, ami a házasságunkkal kapcsolatos, azonnal leállítom, mert semmi köze nincsen hozzá.

2018. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Itt lenne az ideje leválni anyukáról, és nem hagyni, hogy beleszóljon a felnőtt (?) gyereke életébe.
2018. dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!