Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthagyjam az egyetemet? Min...

Otthagyjam az egyetemet? Min kellene változtatnom? Legyek türelmesebb?

Figyelt kérdés

Kb. 100 km-re a lakóhelyemtől járok egyetemre. Kollégista vagyok, múlt héten kezdtem a második félévemet. Alig, hogy visszaértem, máris elkezdtem bőgni. Kb. mindennap sírok, mert távol van a család, hiányoznak. Félek, hogy lemaradok valamiről, és hogy elvész ez az idő. 20 éves vagyok, a szüleim még korukhoz képest nagyon jól viselik magukat és viselnek engem, de mire végzek, ők 60 felett lesznek... Úgy érzem, hogy kicsit elvesztegetem az időmet, miközben a szüleim megöregednek...

Már vannak barátaim, társaságom, de ennyi.

Órákat unom. Tanulok persze, közel négyes átlagom lett.


Otthagyni nem feltétlen akarom az egyetemet, mert egy érettségivel semmit nem tudok kezdeni. Szerintetek hülyeségek a félelmeim?



2017. febr. 20. 21:36
 1/3 anonim válasza:

Nem hülyedégek :) én is itthin érzem jól magam. 100 km nem nagy távolság,hétvégente siman le lehet kocsikázni. Idővel majd megszokod.

Sok sikert! Kitartást :)

2017. febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első félév nekem is ilyen volt, azután kialakult egy baráti társaság, szórakozni jártunk, összebartkoztam pár csoporttárssal is, így órákra járni is szerettem. Imádtam az egész egyetemet, sosem bántam meg, hogy odamentem, pedig nem használom a diplomám. 100 km kb. semmi, én is ennyire laktam, minden héten hazajártam
2017. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

NE!

A felnőtté válás fontos része, hogy megtanulsz megállni a lábadon (érzelmileg is)!

60 év az semmi, szerencsés vagy, az én szüleim sokkal idősebbek! Akkor maradnál le "valamiről", ha megfutamodnál - a saját életedről!

2017. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!