Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve? Nincs...

Kétségbe vagyok esve? Nincs türelmem a saját gyermekemhez . Részletek lent

Figyelt kérdés
Nem tudom mi van velem. Ma 1 honapos a babám nagyon vártuk az apukával igaz nem tervezett gyerek volt. Mikor megszületett nagyon őrültünk de már akkor volt egy olyan felé hogy nincs türelmem hozzá. Tudom most jönnek azok a kommentek hogy akkor miért kell gyermek . Tényleg nagyon szerettük volna ha babánk lenne . 21 éves vagyok a párommal 1 éve és pár hónapja vagyunk együtt. Nagyon szeretem őt és a babát is imádom . De sokszor el megy a türelmem tőle pl . Mikor sir vagy ilyenek . Tudom ez normális egy babánál de most őszintén le írom amit érzek . Az apuka is nagyon stresszel engem melette a baba se valami jó kisfiú . (Első babánk) . Sokszor el gondolkodok hogy igazából kelett nekem ez a baba ? Nem hiszem jó anya az aki nem türelmes a saját gyermekéhez . Szeretem ot de egyszerűen a sírás sokszor el kap amikor nem tudom el altatni vagy sir és nem tudom meggnyugatni . Nem érzem magam jó anyának. Lehet nem vagyok meg erre fel készülve. Annyira magam alatt vagyok . Valakinek esetleg valami ötlet hogy miért van ez? Tényleg ennyire szívtelen lennék?
2019. jan. 1. 07:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%

Azért sír, mert vmit jelez, ő beszélni nem tud így kommunikál.

Na meg erősödik a hangszála ugye, szval kell a sírás, neked meg el kell viselned.

Vannak praktikák, amivel lehet csendesíteni hogy amennyire lehet vissza fogd a sírást hogy nektek is legyen azé nyugalmatok, na meg ott van a két nagyszülő! Ők sztem imádni fogják, így szokott lenni!

Nekem nincs gyerekem csak a testvéremnek, tőle "ragadt" rám mind ez.

Normális az, hogy félsz az egésztől, ez egy pontig normális is, de az anyai ösztön már ott kialakul, ahogy a babád rugdos, mozog a pocakodba, nekem így mondták.

Amit egy babánál meg kell tenni azt meg kell tenni, ha bevállaltátok már mese nincs.

A légzésére kell odafigyelni, forgatni kell még lágy a koponyája hogy ne legyen lapos, vannak légzést figyelő elektromos dolgok is.

Na jó, messzire mentem, lezárom azzal hogy türelem, később ha nőni kezd, minden jobbra fog fordulni, a teher is lejön a válladról.

Neveld szeretetben ez a lényeg, de teljesen ne hagyd majd a fejedre nőni se, mert kezelhetetlenné válhat.

22:40-től https://www.youtube.com/watch?v=43HBDmrtt-8&feature=share

2019. jan. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem lehet, hogy szülés utáni depressziód van?
2019. jan. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

ez az a dolog amit egyik könyv sem ír le.., azt hogy ez nem olyan rózsaszin leányálom amit elkėpzelnek.

A legtöbben ezen keresztülmennek. valószinű egy kis szülėsutáni depi is közrejátszik. Nagyon be tud fordulni attól az ember hogy mindennap ugyanaz törtėnik. altatas, pelenkázás, szoptatás, büciztetės ės közben hetekig semmi inger nem ėri. nėha hagyd apâra, mamára a picit ės mozdulj ki. egy fėl-1 óra is már fel fog dobni meglátod. 1-2hónap ės megfogod látni már jobb lesz..

2019. jan. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Még nagyon gyerek vagy te is kár volt még gyerek.

De ha már van, embereljétek meg magatokat és neveljétek rendesen.

Ami bizony sokszor nagyon nehéz.

2019. jan. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Az első 3 hónap nagyon nehéz.

Szépen lassan megismeritek egymást, összeszoktok, kialakul a napirend.

Adj magatoknak egy kis időt.

Nézegesd a babád, beszélj hozzá, énekelj neki, pihenj vele annyit amennyit csak lehet.Ha hasfájós kérj tanácsot a védőnőtől, dokitól.

Kipróbálhatod a hordozást, sokan esküsznek rá.Nekem nem jött be de egy próbát megér.

És igen is ha kivagy, ha nem megy, ha fáradt vagy kérj segítséget nagyszülőktől, barátnőtől.Mondd el a párodnak, hogy támogasson, mert ez nagyon nehéz időszak, óriási változás, fizikailag, lelkileg.Ez nem hiszti.


Kitartás, hidd el változni fog a helyzet, sok anya érez ilyeneket az elején.

2019. jan. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

20 évesen szültem, és minden percét élveztem.

Mert nem befolyásolt a sok idióta anyuka a netről 97-ben.

Ha jót utánam, az nem "szepiszori" volt, egyszerűen szeretet.

Ha többet evett volna, többet kapott, anélkül, hogy növekedési ugrásról olvastam volna egész nap. Elláttam a háztartást, nem a férjem főzött munka után. Az anyósom örömmel fogadtam, nem arra kértem tanácsot, hogyan tiltsam ki hetekre.

Az első perctől volt napirendünk, és nem lógott cicin 0-24-ben, hogy csend legyen.

Végtelenül örülök, hogy nem most vagyok kismama, amikor kicsinálják egymást az anyukák a neten a hülyeségeikkel. Alig látok valóban boldog anyukát, rengeteg a teljesítménykényszeres, idegbeteg, jajezmi, jajmostmilesz nő.


Kérdező, jó anya vagy. Néhány napig hanyagold az itteni szuperanyukat (a fele úgyis hazudik, a másik fele meg azon élvezkedil, hogy szemét lehet).

Merj az ösztöneidre hallgatni, csak az érdekeljen, hogy mi van otthon, és ne az, mi van másoknál.

2019. jan. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

Ha jót utánam


Jött...

2019. jan. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

#6 inkább te húzod le.

Régen minden szép és jó volt, tudjuk... Mindenki azt csinálta, amit a védőnő mondott.

Igény szerint szoptattam és pár hét után lett napirend. A két étkezés között nem cukros teát kapott, hogy csenben maradjon, hanem cicizet.

És volt és van, amikor a Férjem főz munka után, mert mi a gyerekekkel csavarogni voltunk, vásároltunk, ügyet intéztünk vagy betegek és inkább őket kenyeztettem főzés helyett. Sose volt gond a gyerekek előtt sem, ha fakanalat kellett ragadnia.


Kérdező, a fáradság és kialvatlanság szinte mindenkit türelmetlenné tesz. És az a tudat is, hogy a napod nagyban függ a gyerektől. Akkor kelsz, ha ő is kel, akkor eszel, ha van időd rá. Folyamatosan újra kell kalkulálni a napot, hogy mindenkinek jó legyen. Ez fárasztó.

Még nagyon pici a babád, de pl. a délutáni alvásnál menjetek sétálni. Egyél egy sütit, igyál valahol egy kávét. Akár legyenek ilyen "buta" céljaid, hogy megkeresed hol árulják a legfinomabb kávét a környéken.

A lényeg, hogy próbálj új ingereket vinni az életedbe.

2019. jan. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindnekinek a jó tanácsokat. Próbálok én is kimozdulni a házból ,sétálgatunk ,ahova lehet mindig ki megyünk csak ne üljünk bent(a babával) a házba. Sajnos távol lakok a barátaimtól és szüleimtől ígyhát nincs kire számítsak. Lehetséges hogy hamar jött a baba de semmi pénzért nem csináltam volna abortuszt . Apuka is nagyon fáradt hiszem csak ő dolgozik . Amibe tud persze segít nekem de sokszor ő is be pánikol és stresszel ugyanúgy engem és magát is. Ez természetes hisz első gyerek . Sokszor jól jönne a segítség de nem akarom hogy én lássam azt hogy nem -bírom . Mert ez valahogy visszahúz . Próbálok úgy viselkedni mint egy normális anyuka de sokszor elszakad a cérna . Akkor úgy érzem hogy egy pofot adtam magamnak . Mintha az anyaságból 1 est kaptam volna . Ciciztetni sajnos nem tudom pedig minden könyebb lenne azzal tudom . De nagyon rossz érzés amikor meg el altatni se tudom .. mert csak sir és csak sir . :(
2019. jan. 1. 09:51
 10/15 anonim ***** válasza:

Mennyit eszik? Lehet,hogy éhes.

Vagy fázik. Vagy melege van, vagy fáj a hasa.

Ha sír,annak van oka. Nem kioktatas,ne értsd félre.

Lehet,hogy csak annyi a baja,hogy a kozeledben akar lenni.

Ezeket senki nem mondja el,hogy az 'eleje' ilyen. Össze kell szokni a babával.

Könnyebb lesz. Attól nem vagy szaranya ,mert kilátástalannak látod a helyzeted.

Szeresd a babad és hallgass az osztoneidre. Az a legjobb tanácsadó.

Amúgy, hogy legyen tarsasagod , setalgass a gyerekkel játszótér felé,bolt felé. Valts pár szót a szomszéddal, vagy akit ismersz.

A babát úgyis mindenki megszeretne nézni ,ez lesz egy darabig a fő téma akarkivel beszelgetsz.

2019. jan. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!