Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől van az hogy egy nő nem...

Mitől van az hogy egy nő nem igazán ragaszkodik a gyerekéhez és a saját kényelmét tartja legfontosabbnak?

Figyelt kérdés
Nekem nincs gyerekem,ezt egy ismerősöm példáján keresztül tapasztalom.Van segítsége az illetőnek,a férje rengeteget segít lehetőségeihez mérten,imádja a kisgyereket.Viszi magával ide-oda,tisztába is teszi.A nő szülei is naponta 5-6órát elviszik a kisgyereket,meg még van aki a háztartásban is segít neki hetente néhányszor.Ami megdöbbentett,hogy azt mondta a kisgyerek is ott alszik és nem tudott tőle pihenni mindig leijebb szorult az ágyról és már úgy volt vele az se érdekli ha a kisgyerek leesik.Igaz most a 2.babát várják,de az állapotosság előtt is azt szerette ha kicsi elvolt a kiságyban,de ahogy növekedett nagyobb térigény kellett neki.Az illetőnek évekig lelki gondjai is voltak.Ha nehézség van szereti a férjét kirángatni a munkából,amitől az haragossá válik.Ha gond van pl.nem jók valamiylen véreredmények,stb.azonnal telefonálgat másoknak és panaszkodik.

2018. okt. 9. 12:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

1, A lelki gondjai, amit említesz.

2, A férje NEM segítsége, hanem a sajét dolgát végzi a sajt gyereke körül.

3, Azért sok közöd nincs hozzá, azt remélem, érzed ...

4, Mi a célja a kérdésnek, az ismerősöd ízed kipletykálásán kívül?

2018. okt. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igaz lehet a férje nem segítség csak végzi ami a kötelessége.Nem kipletykálás az oka a kérdésnek,csak érdekel miért van az,hogy egy anyának nem a saját gyereke van az első helyen,hanem mindenben az emberi kapcsolatokban is csak önmaga körül forog.
2018. okt. 9. 12:29
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nagyon sarkitva van ez a dolog. Kezdjük ott h fogalmad sincs milyen egy gyerekkel 24/7ben lenni. Hidd el kell a kikapcsolódás. Én sem támogatom az egy ágyba alvást. Lehet lepontozni, de úgy nem lehet normálisan pihenni. Szerintem majd megtudod ezeket a dolgokat, ha neked is lesz gyereked, addig pedig ne ítélj el senkit. Főleg h nincs 100%os belatasod
2018. okt. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Kisgyerek mellett nem lehet kényelmesen aludni. Majd megtudod. Nagyon bicskanyitogató a kérdésed...
2018. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

1-es: annyi közöm van hozzá,hogy ott vagyok az egyik személyek között akit belerángat a dolgaiba.

4-es: nem vitatom,hogy kényelmetlen gyerekkel aludni,de az a megjegyzés,hogy inkább essen le a gyerek kicsit furcsa.

2018. okt. 9. 12:59
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
én sem ítélkeznék..nekem semmi segítségem, a férjem a munkahelyén melózik 12 órát van el egy nap, és utána még egyéb dolgokat intéz a ház körül, ezért akár SEGÍTSÉG akár ez a dolga, én nem várom el hogy pelenkázzon vagy akár altasson. Nem igas lovat akarok hanem egy olyan férjet aki lelkileg és anyagilag támogat. A többit megoldom én mert azért vagyok otthon. Ebből adódóan nem tehetem meg hogy annyi időt fordítsak magamra, amennyit a barátnőd magára fordíthat a leírtak szerint (habár azt sem tudod mit csinál, lehet hogy annyira beteg mentálisan hogy ki sem tud mozdulni csak fekszik egész nap és abszolút szakember kellene neki szóval a helyedben nem ítélkeznék). Viszont azt aláírom hogy nagyon fárasztó ha melletted alszik a gyerek (és az is nagyon fárasztó ha nem akarod hogy melletted aludjon és emiatt 5ször kelsz éjjelente). Majd ha lesz gyermeked, ezt a részét megérted. Addig én nem ítélkeznék arról, ki mennyire lehet fáradt, annál inkább sem, hogy a fáradékonyság relatív, van olyan akinek van ereje meló után este 8kor elmenni futni, és van aki már attól is elfárad hogy elmegy a melóba és hazaér (mert mondjuk vashiányos vagy depressziós vagy tudom is én) de közben meg mondjuk mikor bent van többet letesz az asztalra, mint valaki aki egész nap csak a fitness terembe gyúrt meg rohangált a műkörmöstől a fodrászig, utána meg soppingolni meg csacsogni a barátnőivel. NEm mindenki egyforma. Miért nem tudja elfogadni soha senki hogy nem mindenki gondolkodhat úgy mint ő?
2018. okt. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
igen, ha komolyan gondolta hogy inkább essen le a gyerek, az tényleg fura. ebben igazad van.
2018. okt. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
6-os:igaz,mindenkinek más a teherbírása,más stílusú ember van aki praktikus és van aki inkább elmélkedő.És ha valaki sokat elmélkedik,határozatlan annak még az is gondot okozhat mit vegyen meg a boltba vagy mit rakjon a salátába.A másik lehet más mint mi vagyunk.
2018. okt. 9. 13:09
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
Ő is csak azért szült, mert a férje akarta.
2018. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
9-es: nem kizárt, meg,hogy meneküljön otthonról.Lehet nem lennének gondok ha ők ketten lennének.Szerintem nem gondolta át mivel jár gyereket vállalni és most szenved a nehézségek miatt.A gyerekében nem tudja megtalálni a boldogságot ezért idegesítheti ha vele van,pedig a kisgyerek tényleg sokat van máshol.Arra panaszkodik,hogy nem tud tőle semmit csinálni,meg unja magát.
2018. okt. 9. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!