Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek van saját életetek a...

Nektek van saját életetek a kisgyereketek mellett, vagy minden róluk szól?

Figyelt kérdés
Még otthon lévő Anyukák véleménye érdekelne 0-3 éves gyerekekkel. Az lenne a kérdésem, hogy mi az ami csak rólatok szól és nem a gyerekről? 2 éves a kisfiam, és most döbbentem rá, hogy semmi nincs már a régi életemből, minden csak róla szól. Ha netezek, akkor neki nézek ruhákat, játékokat, könyveket, vagy gyerekneveléssel kapcsolatos videókat nézek. Nem foglalkozom semmivel, ami régen érdekelt.. Nektek van valami hobbitok?
2018. szept. 16. 19:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
57%
Míg itthon voltam vele,majdnem minden róla szólt. Kivéve a havi 1 órát míg elmentem körmöshöz:)) De a saját hobbijaim eltűntek. De olyan szépen,mintha soha nem is lett volna hobbim. Illetve már terhességem későbbi szakaszában sem jártam pl kézilabdára,horgászni(imádtam a férjemmel horgászni). Mikor megszületett már nem volt időm rejtvényt fejteni v olvasni,de őszintén megmondom,hogy nekem ezek fel sem tűntek,tehát nem is igazán hiányzott. Azóta már járok kézire megint,megyek horgászni,de olvasni még mindig nincs időm:) Összességében,minden róla szólt nagyjából az első 2-3 évben. De nekem így volt jó. Már 7 éves,most minden más.
2018. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
41%
Persze hogy van. Meg is őrülnék ha nem lenne. Suliba járok, vezetni tanulok, nemsokára még egy sulit elkezdek. Szabadidőmben rengeteget olvasok, sorozatokat nézek. 2 éves a fiam.
2018. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
51%
Csak dolgozni nem jártam. Azon kívül minden maradt.
2018. szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
2es, és nem érzed, hogy kevés időt töltessz a gyerekkel?
2018. szept. 16. 20:14
 5/34 A kérdező kommentje:
Nekem is változtatni kellene. Csak még nem tudom, hogyan.
2018. szept. 16. 20:15
 6/34 anonim ***** válasza:
70%
2 gyerekem van 4 év alattiak. Saját vállalkozásom van, abban dolgozom esténként, és heti 1 nap egyetemre járok. Szerintem ez a minimum, amit felnőtt emberként meg kell tartanom ahhoz, hogy ne bolonduljak meg. Nem az ő életüket élem, hanem a sajátomat, amiben van nekik hely (bőven), de nem ők a főszereplői az életemnek, hanem én. Ez talán furán hangzik, hiszen inkább azt hallani mindenhonnan, hogy "értük élek", meg "életem értelmei", de én ezt nem tartom egészségesnek. Az életem értelme, hogy boldog legyek, aminek szerves része az anyaságom, de nem a teljes egésze. Egyensúlyra van szükségem, hogy jól működjek, és nem vagyok hajlandó mártírként lemondani arról, amit (a gyerekeken kívül is) szeretek.
2018. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igazad van 6os. Én is szeretnék visszatalálni önmagamhoz. Nagyon rossz, amikor úgy érzem, hogy én így nem vagyok boldog. Annak ellenére, hogy mindenem megvan, amit csak kívánhatok. :(
2018. szept. 16. 20:24
 8/34 anonim ***** válasza:
43%
Mi akadályoz meg abban, hogy változtass?
2018. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
45%

Fodrászhoz eljárok... most jól elgondolkoztam a kérdéseden, sok biztosan nincs.. tesómmal (3 évvel fiatalabb nő) jóban vagyunk, mivel neki nincs gyereke, nem szoktunk sokat beszélni gyerektémáról. Eljárunk kávézni, sütizni néha, 1-2 hetente.. telefonon ha nem gyerekkel kapcsolatos oldalon vagyok, esetleg sudokuval játszok..

(14 hós és 3 éves gyerekek anyukája)

2018. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
58%

Van. Vezetni tanulok, heti 2Xmásfél óra. Emellett kéthetente beülünk barátokkal 2 órácskára.

A hobbim pedig a sminkelés, bújom a fórumokat késő este altatás után és növelem a parfümgyűjteményemet is. A másik hobbim az írás. Ezt alvásidő alatt. Ezek tehát nem vesznek el időt, de a vezetés és baráti találka is csak havi 10 órát, összeadod.


Párhavonta mozi a férjemmel vagy hármasban a 8 évesünkkel, addig egyéves lányom a mamáékkal van.


Rengeteg programot csinálunk négyen együtt (férjem és a gyerekek + én) szóval mindenkire van időnk és magamra is akad. Így kerek az élet :)

2018. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!