Velünk van a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A férjemmel a gyerekek megszületése előtt sokat jártunk szórakozni, koncertekre stb. Amióta a gyerekek megvannak, nincs erre igényünk, a Szilvesztert is velük tervezzük. Áthívtunk pár kisgyerekes ismerőst, hogy a gyerekek barátokkal legyenek, mi is felnőtt társaságban. Nagyon készültünk, sütöttünk, főztünk, zenével, mindennel bekészültünk, hogy jó legyen a buli. Ott kezdődött, hogy kb. hülyének néznek, hogy megkínálom borral őket, senki nem fogyaszt alkoholt, kb. mintha drogot kínáltam volna, olyan reakció volt.

A zenére senki nem volt vevő, be kellett kapcsolni a tévét, mentek a béna műsorok, nagyon leült a hangulat, dögunalmas volt. Próbáltam, hogy társasozzunk, van felnőtt Activity is, de semmire nem voltak vevők. A gyerekek tök jól eljátszottak, de alig vártam, hogy elmenjenek, aztán kettesben buliztunk tovább. Most velünk van a baj? Nem az ivászaton van a hangsúly, mi sem iszunk, de azért Szilveszterkor 1-1 sör, vagy pár pohár bor katasztrófa? Én azt hittem, majd táncolunk a gyerekekkel együtt, bulizunk, játszunk, jókat eszünk-iszunk, erre itt ült négy dögunalmas szülő, akikkel nem tudtunk mit kezdeni.



2019. jan. 1. 14:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
84%
Legközelebb minket hívjál mi 11ig táncoltunk utána kidőlt a fiam 😃 sztem amit leírtál azzal nincs baj. Eddig nem tűnt fel, hogy milyenek akiket hívtál?
2019. jan. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ismeritek őket jobban, vagyis az igényeiket? Csak mert lehet, nem egy az érdeklődési kör vagy nem ugyan arra a szórakozásra vágynak mint ti.
2019. jan. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
65%
Elég béna vendégek lehettek, de kik voltak ők barátok, vagy csak ismerős?
2019. jan. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
21%
Hát borra, társasra mi sem vagyunk vevők mert senki sem iszik a családból
2019. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%

Nincs igazán veletek baj, max annyi, hogy azért nem árt ha tisztában vagytok a meghívott vendégek igényeivel is.

Én pl imádok társasozni, de a barátaink közül kb senki, nem is erőltetem rájuk.

Legközelebb inkább puhatolózd ki előre az igényeket. Ha TV-t akarnak nézni akkor is lehet előre keresni jó kis filmeket stb.

2019. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
22%
Most mit akarsz, buksisimit, hogy te milyen szuper vagy, bezzeg mások?
2019. jan. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Gyerekek ovis, iskolás barátainak szülei. Nem gondoltuk, hogy ennyire karót nyelt emberek.
2019. jan. 1. 15:13
 8/36 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, nem biztos hogy bennük van a hiba , ezen nem gondolkoztál el? Én pl a utálok társasozni szerintem a társas hat éves gyerekeknek való , mellesleg nem iszom alkoholt. Ettől még nem vagyok karót nyelt.
2019. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
78%
Mi is gyerkőcős családokkal voltunk, nem erős barárság. De a meghíváskor megkérdezték, hogy iszunk e alkoholt, van e allergia, mihez lenne kedvünk, stb. Szóval ezt ti is megtehettétek volna. Nem ők a rém unalmasok, hanem ti nem voltatok körültekintő házigazdák. Lehet, egy közös főzés, film, süti megdobta volna a hangulatot.
2019. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem kell erőltetni ezt a legyünk jóban a gyerekek barátainak szüleivel vonalat. Van, ahol működik, de a tapasztalat azt mutatja a legtöbb esetben nem. Azért mert ők haverok, a szüleik lehetnek nagyon különbözőek, nem kell csak azért vendégül látni őket, meg összejárni, hogy bandázhassanak a gyerekek, ők élvezik a ti társaságotokat is, meg mindenkiét, aki közel áll hozzájuk, ráadásul esetedben több gyerek van, nem egyke, így nem indok még az sem (mondjuk szerintem amúgy sem), hogy egyedül lenne. találkoznak épp eleget a közösségben ahova járnak, meg egyéb gyerekprogramokon, ha meg nagyobbak lesznek megszervezik maguknak az összejárást. Nem vagyok sem antiszociális, sem introvertált, de mindig is a saját barátaim maradtak mellettem, nő létemre két férfi, immár 30+ éve mindkettő, nem újítottam be kisgyerekes szülőket, meg mamitársakat, akiknek az eltérő személyiségétől valószínűleg úgyis agyi érkatasztrófát kaptam volna és nem azért, mert bennük van a hiba. Tegnap a nővérem jött még át és az egyik jóbarátom, plusz mi négyen, vérlázító módon én tequiláztam és söröztem a tesómmal, a pasik boroztak és rommá vertem mindenkit monopolyban, zene is volt, némi tánc, én 3-kor kidőltem, az biztos. Nem kell erőltetni az ilyesmit, én a sajt barátaim között érzem jól magam és szűk családi körben, attól, hogy vannak gyerekeim, ez a része nem változott. Udvarias viszonyom van azokkal a szülőkkel akikkel kell, de még akivel nagyjából egy húron pendülök sem járok össze azért, mert a fiaink barátok. Minek? Így engem ilyesféle meglepetés sosem ér, mindenkit ismerek mint a tenyeremet, hisz ezért is a barátaim.
2019. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!