Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti melyikkel értetek egyet?...

Ti melyikkel értetek egyet? Velünk? Vagy a kedvesem szüleivel? Karácsonyfa téma.

Figyelt kérdés

Mi így gondoltuk/gondoljuk a párommal!


- Van egy 2 éves kislányunk. A terv természetesen az(volt), hogy együtt díszítjük a fát 3-an! (Én is mindig apummal díszítettem:))

Együtt főzünk,eszünk s természetesen jön az ajándékozás!

De most a fán van a hangsúly. Tehát a közös díszítésen.


Na most ahogyan anyós gondolja:

Áhhh.... Hát azt nem szabad!! A kicsinek a már Kész karácsonyfát kell látnia. Nem szabad vele együtt díszíteni mert az lélek romboló számára, hiszen a fát a Jézuska hozza.. Ezért megkért minket,hogy vigyük át azon a délelőttön a kicsit hozzájuk amikor mi a kedvesemmel a fát feldíszítjük..És mint írtam ő már a kész,szép,csili-vili fát lássa!


Kérdésem! Ti ezt, hogy csináljátok? Igaza van az anyósomnak? Azért tettem fel a kérdést mert én erről nem is halottam! Mi nem így csináltuk.. Mi együtt illetve én együtt csináltam apummal! És nem tudtam, hogy van ilyen verzió is és azt meg pláne nem gondoltam, hogy ez tényleg lélekromboló a kicsinek...Legalábbis az én lelkemet ez nem rombolta.. Sőt.. Nagyon szerettem ezt csinálni.. Én szerettem és szeretek díszíteni..

Nálatok hogyan zajlik?



2016. dec. 15. 15:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
2016. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%
Mi együtt díszítünk. De az ajándékot a jézuska hozza.
2016. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%

Amíg kicsik voltunk a tesómmal a fürdőkádban voltunk kb 1 órát amíg apám feldíszítette a fát. Valamikor 10 körül már díszítettünk mi is.

Egyelőre kicsi nálunk a gyerek, 15 hónapos és az alvásidejét néztük ki fadíszítésre, nem az általad leírtak miatt, hanem mert kicsi és tuti nem hagyná. Később nem tudom hogy lesz.

2016. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
69%
Tiéddel
2016. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%

Együtt díszítjük a fát. Az ajándékot a jézuka hozza még. Mivel nem alszik du nehéz lenne úgy felállítani a fát, hogy meglepi legyen.

Gyerekkoromban próbálkoztak a szüleim ezzel a jézuska hozza a fát dologgal, de -6 fokban mentünk anyuval sétálni, hogy apu fát díszítsen, közben pedig sejtettük, hogy apu csinál valamit. Szóval ezután otthon együtt díszítettünk fát és nekem hatalmas élmény volt.

Én mindkét verziót el tudnám fogadni. De ez családi ünnep. Nem csak a nagyiról szól. Gondolom mentek együtt hozzá is.

2016. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
87%

Mi nem vagyunk vallásosak, úgyhogy nálunk jézuska teljesen kimarad a képből.

Nem hiszem, hogy bármit is elvennék a fiamtól (3,5 éves), nekem is jó emlékeim vannak, hogy együtt díszít a család karácsonykor.

Sőt, azt is tudja, hogy az ajándékot mi adjuk!


Ragaszkodj az elképzelésedhez, legyen úgy, ahogy ti szeretnétek! Ez a ti karácsonyi ünnepetek, nem anyósé!

2016. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Néztem a hasonló kérdést amit az első linkelt de az nem teljesen az és arról szól amire én a választ keresem:) De köszönöm követni fogom :)


Ha magamat/magunkat nézem én teljesen meg voltam és vagyok győződve arról, hogy együtt 3-an csináljuk a fát:) Ezért is írtam! Nekem pl eszembe sem jutott, hogy ezt ne lássa a lányunk..

2016. dec. 15. 15:50
 8/33 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nagyon tudjak elvezni a kicsik a fadiszitesz, mi is mindig ugy csinaltuk anyukamekkal, es most a mi gyerekunkkel is. Az ajandekokat a jezuska hozta nalunk is, de a fat egyutt diszitettuk, es a szaloncukrokat is egyutt kotoztuk. Nekem ezek szep emlekek, es jol neznek ki a kepek az albumban :)

Ha te igy szeretned csinalni a gyermekeddel, akkor csinald. Anyosod mar felnevelte a gyereke(i)t, ugy, hogy o akarta, most te jossz :)

2016. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
62%
Én is veled értek egyet, annak idején mi is együtt díszítettük a fát, és emlékszem, mennyire élveztük. A fiaim is imádják csinálni, és mindig nagyon büszkék magukra :) szóval szerintem sokkal jobb a gyerekeknek is.
2016. dec. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
65%

Egyetértek a nagymamával. Nálunk két ovis van, már tavaly is úgy volt, hogy karácsony szent napján délelőtt átvittem Őket anyukámhoz, pár órát ott töltöttek, sütöttek-főztek a Nagyikával, mi pedig a férjemmel békében feldíszítettük a fát. Délután, ahogy besötétedett, anyukám hazahozta Őket, és ahogy beléptek a lakásba, titokzatos félhomály fogadta Őket, csak a karácsfa fényei világítottak. Meseszerű volt, tátva maradt a szájuk. Most is így lesz. És még a Nagyi is boldog, hogy szent napon Ő is lehetegy kicsit az unokákkal, imádják egymást.

Gyerekkoromban általában hatalmas hó volt szentestén, apukám szánkózni vitt minket, amíg a Jézuska(később derült ki persze, hogy anyukám☺) feldíszítette a fát. Varázslatos volt. Ja, és tele volt a domboldal szánkózó gyerekekkel és apukákkal aznap délután...szval sokaknál ez volt a hagyomány. Én varázslatpárti vagyok, és nem vagyok vallásos. Csak hiszem, hogy a legnagyobb varázslat egy kisgyermek számára a karácsonyi varázslat Jézuskával és a teljes karácsonyi mesével együtt.

2016. dec. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!