Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korban kész a...

Hány éves korban kész a gyerek arra, hogy elmondjuk neki, hogy miért csak egy nagymamája van? Most még természetes neki, mert az egyik nagyi meghalt mielőtt ő megszületett volna.

Figyelt kérdés
2019. jan. 1. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kérdezi szerintem fölösleges erőltetni a témát. Jó eséllyel úgyis rájön majd magától.
2019. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én apukám gyerekkoromban meghalt. Van egy fotó ahol apu nagypapával van még fiatalon. Ez kint van a hálónk falán. Illetve minden évben megyünk a temetőbe apuhoz is. Az 5 éves fiam tudja, hogy az egyik papája meghalt, a másik papával meg nagyon jóban van, rendszeresen találkoznak.


Szóval ez nem amolyan mikor mondjam el dolog, hanem ez az élet része. Amikor megkérdezi, akkor kell elmondani. Eddig sosem került szóba?

2019. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ebben a helyzetben voltunk. Nem vagyunk vallásosak. Mi a kezdetektől meséltük neki, hogy egy nagymamája van itt, velünk, egy pedig elköltözött a csillagok közé és onnan vigyáz rá. Van is kép róla kint, pontosan tudja, hogy ki ő. Anyák napján, mikor a mamának viszünk virágot, mindig gyújtunk egy gyertyát Neki is. Mi ezt így tartottuk jónak, de ahogy látom jó is volt, hiszen nem fél a haláltól, sokszor hallom hogy köszön a fényképen a mamának, néha kérdez vele kapcsolatban, de abszolút a kis világának a része és teljesen természetes.
2019. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kerdezi

Akkor.elmeseled a eletkori szintjen a dolgot

2019. jan. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden életkorban lehet mesélni a halálról, csak minden életkorban másképp. Amikor mentek a temetőbe, elmondhatod, hogy viszünj a másik mama sírjára virágot. Ha kérdez mesélhetsz erről. Ha nem, akkor ne terheld ezzel. A kisfiamnak 1 nagypapája volt, már kezdetektől mondtuk ha mentünk a temetőbe, hogy a másik papa meghalt. Most nyáron halt meg apukám. Majd 4 éves volt a fiam, a kicsi 1.5.Nyílván látta rajtam, hogy rosszul erzem magam. Kérdezte, elmondtam hogy a papa meghalt, mert nagyon beteg vilt. Sajnos többet nem találkozunk vele, de szabad róla beszélni, meg sokat gondolni rá. Aztán amikor kérdezett, mondig csak a kerdésre válaszolva. Viszont az igazat kell mondani. Ne azt hogy elköltözött pl, mert akkor félni fog attól ha vki elköltözik azt sose látja többet.
2019. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A legelső pillanattól beszélni kéne vele erről.

Feleségem édesapja elhunyt, mikor a kisfiam 10 hónapos volt. Azóta is beszél neki a feleségem róla, mutatott róla fényképeket is neki.

Nem is értem, miért kéne ezt titkolni.

2019. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
lányom tudja hogy meghaltak nagypapák ,de nem magyaráztunk neki semmit külön .mivel egyiket sem ismerte csak anyukámat ismeri igy nem is hiányoznak neki.
2019. jan. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!