Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vezető beosztásban dolgozó nők?

Vezető beosztásban dolgozó nők?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vezetőtő beosztásban dolgozó nők mennyi ideig maradtatok otthon a baba születése után? Utána, hogy oldottátok meg a mindennapokat?



2019. jan. 6. 16:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Az sem mindegy, hogy azt a 4 órát otthonról fogod dolgozni vagy be kell járni? Mennyi az utazási idő, mennyit fogsz távol tölteni a kicsitől összesen?

Abban a 4 órában ki fog rá vigyázni?Apa esetleg, vagy nagyi, esetleg bébiszitter?

2019. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Heti egyszer be kell mennem, akkor a férjem. Ennyit engednek neki (szintén vezető beosztás).

A többit itthonról. Egyébként 20 percre van a munkahelyem.

Nagyszülők messze. Az a tervem, hogy délután míg alszik ill. éjszaka, így talán nem annyira veszi észre. Inkább egyéb területre keresek segítséget( pl. takarítónő)

1 éves korában viszont vagy bébiszitter vagy bölcsi :(

2019. jan. 6. 18:06
 13/17 anonim ***** válasza:
50%
Akkor végülis 1 évig otthon lehetsz vele, az azért nem rossz szerintem. Utána mindennap be kéne járni vagy csak heti pár napot?
2019. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
20%

Úgy terveztem, hogy a fiam két éves korában megyek vissza hacsak nem leszek újra terhes. Sikerült, most ikreket várok, nagyjából az ikrek 2,5 éves korában fogok visszamenni dolgozni szerintem.


Tervem van arra az időszakra is, szeretem a munkám, nálunk van lehetőség egyéni munkarendre, azt szeretnem majd igénybe venni, de majd meglatjuk. Abban is gondolkozom, hogy a hobbimbol (trenerkedes) lesz a fő munkám, de meg legalább 3 évem van eldönteni.

2019. jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
55%
Szomszédom felsővezető egy pesti multinál. 4 évet volt otthon az első két gyerekkel, aztán mivel a harmadik nem jött össze nekik visszament 4 órában dolgozni, már nem emlékeszem pontosan mennyi időre, de kb fél évre, aztán fél évig 8 órában dolgozott, de ezt otthonról, kb kéthetente kellett bemennie egy nap. Aztán terhes lett a harmadikkal, az ő születése után 1 éves korában napi 4 órában dolgozott, főleg otthonról, de amikor be kellett mennie akkor is céges kocsival, plusz járhatott hajnalban, szóval nem volt nehéz megoldani a gyerek mellett, főleg úgy hogy a férje is otthonról dolgozik. Aztán a gyerek 2,5 éves korától dolgozik 8 órában.
2019. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
44%

3 gyerekünk van 4 és 6 hónapos korukig maradtam itthon, utána a kötelezö munkaidőket tartptták, először a két óra,majd egy óra "szoptatási" kedvezményt.


10 hónapos koruktól teljes munkaidő. Nem könnyű,de nem megoldhatatlan.

Mindketten vezetők vagyunk a férjemmel,más területen,így van egy néni aki eljuttatja őket haza ovi,bölcsi után. Minden házimunkát is kiadtam a kezemből,így ami időt együtt töltünk az teljesen a miénk.


Néha úgy érzem két lovat akarok megülni, de azért szépen megvagyunk, minden év könnyebb ahogy nőnek.

2019. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
7%

Bár még csak próbálkozunk, de 2 évet akarok minimum maradni, ha időközben összejön a második akkor még kb 1.5-et, utána részmunkaidő.

Nem tudom még hogy lesz, bár állítólag családbarát a cég és szerintem a munkám meg tudják külsős ideiglenes munkával oldani (vezetői de nem bizalmi pozíció).

Az is biztos hogy a gyerek(ek) után nem feltétlen akarok ugyanabba a pozícióba visszamenni. Nem szeretem, stresszes és túlórázni is kell, ezek nem fognak 1-2 gyerekkel nekem beleférni. 10 évig a karrierem volt a fő, most 5-6 évig nem az fog érdekelni, de ez értelemszerűen az én álláspontom csak.

2019. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!