Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » S. O. S. szívózik velem a...

S. O. S. szívózik velem a munkahelyem, szúrja a szemüket, hogy veszélyeztetett terhessèg miatt fizetniük kell utánam a táppénz egy részèt?

Figyelt kérdés

Most éppen levélben behívtak egy tavaly nyári autós károkozásos ügy miatt.Kérdésem,hogy kötelezhetnek e,hogy személyesen megjelenjek?Vagy elég bőven a levelezési forma is?

Nem habiszti veszélyeztetettségről van szó,előző héten kórházban is voltam.

Köszi,ha segítesz.


2019. jan. 7. 10:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kirúghatnak e,ha nem megyek be személyesen?!
2019. jan. 7. 10:45
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hívhatnak be, de a helyedben elejét venném a további szarakodásnak és megkeresnék egy munkajogászt, hogy írjon nekik egy levelet.
2019. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen 10-20 ezer forintos sztori, de a munkahelyed felé világos jelzés, hogy nem hezitálsz ügyvédhez fordulni és nem éri meg nekik próbálkozni, mert ebben nem tudnak nyerni ellened, pláne ha van segítséged.
2019. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!Első körben arra gondoltam,hogy írok én egy hivatalos levelet,hogy nem tudok megjelenni,majd ha tovább cseszegetnek,mindenképpen ügyvédhez fordulok, csak olyan rossz belegondolni, hogy azt a pénzt a kisbabára is tudnám fordítani, nem pedig ügyvèdre, az ő kapzsiságuk miatt :/
2019. jan. 7. 10:55
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nem rúghatnak ki ha nem jelnsz meg. Főleg hogy gondolom papírod is van róla,hogy veszélyeztetett terhes vagy.


Én 2015be volam veszéyesztetett terhes.9es kóddal írt ki doki és azt egyből az ála fizette. Monta is fönököm hogy majd kb egy hóna múlva kapok táppénzt mert ő ne fizeti az első 15 napot. Mikor közölte vel hoy ez nem így megy és ennél a9kódnál ő ne fizet így meg is katam időbe a táppénzt.

Nem tudom vatoztak e azóta a dolgok ezzel kapcsoltban de ha nem és te is 9 es kódda vagy otthon akkor a munkáltatódnk nem kell táppénz fizetni.

2019. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Kódot nem látok megnevezve sajnos a veszélyeztetettség mellett. :/ Ha viszont valóban nem fizet bele semmit,nem értem,hogy miért fúrnak ennyire.
2019. jan. 7. 11:39
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A munkaltatodnak fizetnie kell a tappenzed 1/3 át az államnak utolag neked meg az állam fizeti ki
2019. jan. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben nem kell jogász.

Elég, ha tértivevényesen írsz nekik (amit előtte lemásolsz, hogy megmaradjon, mit küldtél), hogy sajnos nem tudsz személyesen megjelenni a veszélyeztetett terhességed miatt pihenned kell.

Ha erre is valami olyat írnak, akkor keress jogászt.

2019. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én is utánaolvastam gyorsan,valóban fizetniük kell a táppénz összegébe. :) köszönöm!

Kedves utolsó!

Én is így gondolom,köszönöm válaszod.

Igazából csak attól félek,hogy nem kenhetnek e rám egy ilyen dolgot, hogy “nem jelent meg itt és ott,blablabla, ezért ki van rúgva.”Mondjuk én is azt gondolnám logikusnak, hogy egy fekvőbeteget nem kötelezhetnek ilyesmire,nem bíróság ez, hogy beidézgessenek kényük-kedvük szerint.Igaz?

2019. jan. 7. 12:16
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Tp. alatt nem rúghatnak ki. Én is 9. kóddal voltam felvéve. Írj nekik elöször,ha nem értenek a szóból én utána fordulnék ügyvédhez.Ès ezt közölném a munkáltatóval csak,hogy érezze a törődést.
2019. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!