Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan történik, amikor a...

Hogyan történik, amikor a 21-22. hét körül megszakítanak egy terhességet igazolt kromoszóma rendellenesség miatt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy kapsz injekciót amivel meginditják a szülést és meg kell szülnöd
2010. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy hülyeséget írok de akkor már szülésről van szó,nem?!:-(
2010. jún. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja megszakitjak a terhesseget azzal, hogy injekcioval elorehozzak a szulest. Gondolom.
2010. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]

első vok!

ebből megtudhatsz pár infót és ezkből kiindulva tudsz még keresgélni

2010. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én első kézből tudok neked válaszolni. :(

Előtte éjjel lamináriummal kitágítják a méhszájat. Nem szabad éjjel ezért mozogni, fáj is. Reggel oxitocin, és addig csöpög amíg el nem indul, illetve más erősebb szerekkel segítenek rá. Én 20 órát vajúdtam. Szülés után elviszik, nem láthatod. Utána egy műtétre kerül sor, ahol kiveszik a méhlepényt.

Egy kórteremben vagy vagy a kismamákkal, vagy azokkal akik elvetetik épp a gyereküket.

Együtt szülsz az egészséges anyukákkal, csak egy vékony fal választ el tőlük, és hallod picik felsírását, és az anya-apa örömét. Azért sírsz mert elveszik, pár méterrel tőled azért sírnak mert kaptak!

2010. jún. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én átéltem ezt 6 éve...


Előtte lévő délben kaptam lamináriát. Másnap mentem a szülőszobára, előtte el kellett mennem pisilni. Ott kipotyogtak a pálcikák.

Bekötötték az infúziót, de nem oxitocint, hanem naladort. Ez volt reggel 9kor. Vártam a görcsöket, fájásokat, de semmi. Óránként rámnéztek, hogy mi van velem. Aztán éjjel 11kor jött az első fájdalom, ami nem görcs volt. Szóltam a szülésznőnek. Megnézett, és abban a pillanatban elfolyt a magzatvíz. Utána jött a doki, megvizsgált. A víz elfolyása után semmi fájdalom, görcs nem volt. Elaludtam. Fél 4kor felébredtem, hogy kakilnom kell. Csengettem a szülésznőnek. Jött a doki is, megvizsgáltak. Ki voltam tágulva kellőképp, itt nem 5ujjnyira kellett. A doki kívülről rátenyerelt a hasamra, másik kezével meg belülről húzta szegény babámat:( Pár pillanat volt az egész. Utána elvitték:( Engem áttoltak a műtőbe, elaltattak és csináltak egy eü küretet. Reggel 5kor már a szobában voltam. Fizikailag semmi fájdalom, de lelkileg...nem kívánom senkinek:(

Azóta már született 2 kisfiam, az egyik 27 hónapos, a másik 6. Ezt csak azért írom, hogy erőt adjon továbbiakra!

2010. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szörnyű lehet az ilyen. Most eredményre várunk...
2010. jún. 29. 22:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia


agyon sajnálom:-( az én kisfiam kromoszóma rendellenességgel született, megkérdezhetem, hogy milyen rendellenességre gyanakodnak?

2010. júl. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Down kórra. Azt mondták, hogy nagyobb a betegség esélye, mint a magzatvízvétel miatti vetélés esélye. Így bevállaltuk az amniót.
2010. júl. 1. 22:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam. Még egyszer nagyon sajnálom, hidd el talán jobb így! Egy beteg baba felemészt mindent, örökös önmarcangolás lenne az életed és rámenne idővel a házasságod is. Bár a down kór nem a legrosszabb genetikai betegség és nagyon szép eredményeket érnek el velük, persze az is a súlyosságától függ.
2010. júl. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!