Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nehéz szülésen átesett anyukák...

Nehéz szülésen átesett anyukák, ti hogyan dolgoztátok fel? Ez is egyfajta baby blues lenne? Már négy hónapos a babám, de még mindig kísért az a borzalmas négy nap!

Figyelt kérdés
Éreztek pl. irigységet, ha más nők "könnyebb" (rövidebb) szüléstörténeteit halljátok? Nem szeretném ezt érezni, de annyira fáj, hogy míg mások 5-20 óra alatt megszülnek, nekem 96 óra lett a vajúdás-szülés! Hétfő reggel 5.35-től voltak tízperces, de nagyon erős fájásaim, szerda hajnalra lettek végre ötpercesek, de a kórházban olyan rémes szülésznő fogadott (afféle ötvenéves hajadon), hogy elmúltak arra az órára, amíg CTG-re tett. Hazamentünk, mert nem engedtem, hogy burkot repesszen. A fájások már a kocsiban visszajöttek, de csak csütörtök reggelre sűrűsödtek ismét ötpercesre, bementünk, végül már nem bírtam, mert ugye akkor már négy napja nem ettem-aludtam a vajúdástól, és epidurálist kértem. Csütörtök éjfél előtt röviddel végül vákummal született meg 4260 grammos kisfiam, 9-es Apgarral. A gátvágás tíz (!) öltése már rég begyógyult, de gondolatban még mindig annyira fáj, hogy természetes szülésről álmodtam, fel is voltam mindenre készülve, aztán mégsem jött össze, mert olyan borzasztó sokáig tartott, és még az a veszekedős szülésznő is bekavart a képbe. Járt már más is hasonlóképpen? Írjatok valami vigasztalót. Köszi
2010. júl. 30. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hm...mi már 10hónaposak vagyunk, mégsem tudom elfelejteni azokat a napokat. Főleg miután fürdök, és meglátom a császármetszés helyét, mimden rossz élményem előjön!
2010. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt ajánlották nekem is az alábbi linket. Nézd meg!

[link]

Bár én csak 6 órát vajúdtam, és csak közepesen nehéznek volt mondható a szülésem, mégsem tudom én sem elfelejteni. Főleg a kitolási szak volt nagyon nehéz. Indított szülés volt, nem is illeszkedett jól, ők billentették át a fejét, a köldökzsinór nyakán volt stb. Úgyhogy én nem is szeretnék több gyereket, mert nagyon rossz emlék volt a hüvelyi szülésem.Meg utána a fájdalmas aranyér, a gátmetszés, és a szex még most is fájdalmas. Most 7 hós a babám.

2010. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Egyébként én is tettem fel hasonló kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2010. júl. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is rosszul végződött én 42 hétig hordtam a fiam, sok bajunk volt a végére és császáros is lettem és majdnem az asztalon maradtam mint utólag kiderült. Nehezen fogtam fel hogy Ő az én fiam és egy kis harag is volt bennem saját magamra hogy nem voltam képes megszülni és a párommal közösen átélni pedig Ő ott akart lenni és én megfosztottam tőle. Aztán meg az orvosok lettek hibásak. Sokat sírtam hogy a szüléstől megfosztottak és nem tapasztalhattam meg a élményét sem de itt a kiscsávóm aki állandóan a képembe vigyorog és nincs olyan baj amit egy mosollyal ne kárpótolna. Kívánom hogy hamar elmúljanak a rossz érzések.
2010. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

sziasztok

először is nagyon sajnálom, nagyon szörnyű lehet ilyet tapasztalni

szerintem ezt nem lehet feldolgozni, max félretenni a szülés iránti érzelmeiteket

ha valójában túl akartok lenni rajta, szakember segítségét kell kérjétek pszichológustól

én ezt látom egyedüli megoldásnak. vagy ha legközelebb nőgyógyászhoz mentek vele beszéljetek erről és kérjétek ki a tanácsát,hogy ki tud seíteni a történtek feldolgozásában

2010. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én szülésem is nagyon nehéz volt. 36 órás vajúdás után 2 és 1/2 órás kitolási szakasz, 28 öltés és szülés utáni depresszió...(aranyér, herpesz stb...)

Ráadásul a babám 3 hétig nem akart szopizni, mire képes lett volna cicizni, addigra cumizavaros lett! Kemény küzdelemmel végülis kijöttem a depiből és a kisfiam is 10 hónapig szopizott. Nem akartam több gyereket, de aztán megint terhes lettem. A baba faros volt és 3 héttel korábban kivették császárral, mert majdnem elvesztettük! Ő egy hasfájós, nem kakilos baba, aki olyan pici volt, hogy alig mertem megfogni!

Nincs bennem irigység a könnyebben szült nők iránt, és a szeretet, ami a fiaimból árad feledtetti velem az összes fájdalmat és kínt. Idővel elmúlnak a rossz emlékek, de csak ha te is akarsz felejteni!

Mi már a 3. babát tervezzük!!

2010. júl. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Azoknak, akik már túltették magukat rajta, és újra gólyaprojekten dolgoznak, kívánom, hogy a következő sokkal jobb élmény legyen!
2010. aug. 4. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Amit írok,nem nagyzolásból írom.nekem is nehéz szülésem volt(legalábbis számomra:D )De valahogy én egyből túltettem magam rajta.És ezt most tök komolyan mondom.én simán szülnék mégegyszer,sőt inkább kétszer,de egyéb okokból nem tehetem.27 óra volt .rettenetesen fájt,de nem a hasam,hanem a hüvelyem.burokrepesztés,kb.fél óránként 3-an túrkáltak bennem.rájöttek h fájásgyengeségem van(ami nem azt jelenti,h nem fáj,csak épp nem jó helyen).kaptam oxytocint.na az iszonyatos volt.legalább 2órát vissza kellett tartanom a kitolást.nem tudom hány öltéssel varrtak,de rezidens volt a doki és épp a főorvos rajtam gyakoroltatta,szóval eltartott egy darabig(amúgy nagyon aranyos volt).én inkább az utána eltöltött kórházi napokat nem tudom könnyen elfelejteni,annyira borzalmasak voltak a nővérek.a borzalmas fájdalmat tényleg abban a pillanatban elfelejtettem,amint kicsusszant a babám.hidd el,másodszorra már biztos könnyebb lenne,mert van tapasztalatod.
2014. okt. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!