Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez, Baby Blues? Szülés...

Mi ez, Baby Blues? Szülés utáni depresszió, vagy csak simán érzelem túltengés? Vagy ennyire a hormonok játékszere lettem?

Figyelt kérdés

Ami biztos, Baby Blues tüneteim vannak... de legalább pozitívak a baba felé.


Szülés utáni 2 nap törtek rám az anyai érzések, boldogságomban sírtam, vagy mert hiányzott a bébi amikor leadtam a csecsemőosztályon. Sírtam amikor nem tudtam adni neki tejet mert még nem indult be a tejtermelés.


Hazajöttem és nem látom, vagy nem foglalkozom vele mert alszik, vagy az apja játszik stb. vele, akkor hiányzik, és szomorú vagyok, hogy nem tarthatom a kezemben, és a róla készült képeit nézegetem, és sírva fakadok.


Sírás kerülget amikor már szopni szeretne, és még pelenkázom, de már olyan édesen tartja a száját, és úgy nyögdécsel mint aki éhen akarna halni.


Akkor is sírás kerülget amikor visszagondolok az alig 1 hónapos gyermek születés utáni pillanataira, és hiányzik hogy olyan pici és védtelen, olyan gyorsan nő, pedig most is pici.


Akkor is a sírás kerülget amikor hallok valami negatívumot kisbabákkal kapcsolatban, pl.: gyerekgyilkosság, magára hagyott baba, bűntény baba ellen, vagy ilyen egyszerű dolgokon, hogy "kisbabámat nem tudom szoptatni, mert nem tudom hogy kell"..., vagy itt olvastam a gyakorin a terhességem utolsó hetében, hogy volt egy anyuka aki szoptatás közben a 2 hónapos babája kezére csapott mert markolászta a másik mellbimbóját, mondván biztos tanul belőle... ettől is a sírás kerülget (meg a méreg, hogy lehet valaki ilyen hülye!)


Szóval nem hiszem hogy ezért fel kellene keresnem pszichiátert, mármint nem vagyok búskomor, nem utálom a babám, nem vagyok dühös, persze fárasztó a 3 óránkénti szoptatás, de szívesen teszem! A babát nagyon szeretem, és abszolút pozitívan állok hozzá, a szülés nagy élmény volt, és a fájdalom ellenére pozitív emlék.


Csak egy kicsit zavar ez a túlzott szentimentalítás... Más is érez így?



2014. febr. 18. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezek a hormonok, én is pont így voltam, mindenen elsírtam magam. Mivel pozitív vagy a baba felé, nem hiszem, hogy gond lenne! Ja, és én olyan szinten féltettem, hogy felriadtam már akkor is, ha csak másképp lélegzett, meg folyton a kis kezét fogdoztam, hogy nem - e túl hideg, vagy meleg, nem fázik - e, nincs - e melege, stb...
2014. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én még most is hasonlóképp érzek pedig már 21 hónapos..:) Szerintem ez sosem fog elmúlni..:) Főleg most, h 30 hkm vagyok, elölről kezdődik majd..:)
2014. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaj, igen. Baby blues. Első babánál 6, második babánál

3 hétig sírtam mindenen. Meg állandóan a közelében akartam lenni, míg aludt is őriztem.

2014. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez a babyblues :) :) én mindig zokogva búgtam a kisfiamnak, hogy gondoskodok róla örökké, szeretem örökké, a világ legjobb helyére került, ha rajtam múlik, mindig boldog lesz, biztonságba van velünk, neki van a világ legjobb apukája, anyukája ... :)

ó, mennyit bőgtem én is, pedig kemény csaj vagyok, a tökös nő fajta :) :) :)


sajnos elmúlik ez a fene nagy érzelmi vihar, de nem kell aggódni, a boldogság megmarad :)


ha nem tudod fékezni a könnyeid, sírj, ha meg majd meg őrülsz a szeretettől, gondolj arra, ez a gyerek "örökre" ott van neked, van sok időd izzanotok a szeretetben :)


ha hiányzik, akkor vedd kézbe. kérd el az apjától.

nekem is mindig hiányzott, ha másnál volt, akkor is ott lézengtem, csak lássam :)


én se bírtam a babasírást, az én gyerekemnek se hagytam, egy pisszenésre rögtön cicit adtam, még akkor is, ha tudtam, csak ijedtében sír, vagy ha megütötte pl. csörgővel magát, és fájt neki, akkor is cicit adtam a szájába, csak ne sírjon :)

ez olyan szinten ment, hogy ha hallottam más kicsi babát sírni, szívem szerint megszoptattam volna az is. és folyton néztem más szülőket. és fel tudtam volna őket nyársalni, ha nem találtam jónak, amit csinálnak. pl. sétáltak és a babakocsiban sírt a kicsi, én meg úgy haragudtam rájuk, miért nem veszik ki a gyereket, én mindig kivettem a kocsiból egy nyekkenésre :)


de ez csillapodik, nyugi :)


jó anyuka vagy te is, ennek örülök :) puszi

2014. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én tök ugyanilyen voltam és nálam hónapokig tartott, most 7 hónapos a fiam és bár enyhült, még mindig van utóhatása. a híradó pl annyira megvisel, h több, mint fél éve nem nézek egyáltalán. néha belenézek, de szinte mindegyikben van gyerekbántalmazás és már kapcsolom is el, aztán jó egy hónapig nem is kísérletezek vele...
2014. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is pont így voltam. 3x is!
2014. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!