Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csámcsogás, körömrágás,...

Csámcsogás, körömrágás, orrtúrás. Hogy szoktatnátok le egy 4-5 évest?

Figyelt kérdés
Aki érintett (volt) bármelyikben, van valami bevállt módszer? Az orrtúrásnál már ott tartok, hogy szivem szerint odacsapnék mikor észreveszem, de győz a józan ész és csak papolok. Körömrágás detto. Ennél annyiban rosszabb, hogy én is rágtam, míg a fiam meg nem született (majdnem 30 évig). Engem is riogattak gyerekkoromban ezzel-azzal, de semmi nem hatott, bár nálam inkább lelki eredetű volt. Mutatom is neki mindig milyen csúnyák a körmeim. A fiamnál a lego okozza nagy részben. Van egy elem, amivel minden legot szét lehet szedni ő mégis a körmét használja, ha kicsi akkor is. Utána nem mer szólni hogy a leszedő helyett körömmel szedte le és ahol kicsit betört, azt inkább lerágja. A csámcsogástól meg szimplán falnak tudnék menni. 8milliószor kértem, hogy csukott szájjal egyen. Tudna valaki ötletet adni hogy szotassam le ezekről?
2019. febr. 1. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Csámcsogásnál párszor szóltam, aztán elzavartam az asztaltól. Pár perc múlva visszajöhetett enni, ha újra csámcsog az evést befejezettnek tekintettem.

Lehet drasztikus, de egy hónap alatt leszokott róla.

Azóta ha elfeledkezik magáról és csámvsog elég csak ránézni vagy torkotköszörülni.

A többit nem tudom, ahhoz még nem volt szerencsénk.

2019. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Orrtúrás volt, aztán egyszer elkezdett ömleni belőle a vér és pár napra rá megint, azóta nem csinálja.
2019. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a csámcsogásról könnyen leszokott, elégvolt párszor szólni.

A körömrágásnál egyszer nagyon letépte, többször nem csinálta.

Az orrtúrás az egyetlen, amivel még küzdünk, bar ha lekötjük, nrm csinálja. Ha igen akkor viszont könyékig. Persze mindig rászólunk...

2019. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az orrtúrósokat minden túrás után elküldöm kezet mosni, szappannal. Egy óra alatt akár ötször. Egy idő után megpróbálnak figyelni rá, elkezdi piszkálni az orrát, de elrántja a kezét. Ilyenkor dicsérem, de továbbra is kézmosás. Le szoktak szokni teljesen, pedig hozzám napi 45 percre jönnek.
2019. febr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!