Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hagyjuk-e orrot túrni az egy...

Hagyjuk-e orrot túrni az egy éves babát?

Figyelt kérdés

Te hagyod / hagytad, hogy túrja az orrát?


1) Igen, ismerje meg magát, értse meg a dolgokat.

2) Nem, kezdjük meg szocializálódást, időben ismerje meg a társadalmi normákat.


Akár más szempontok is érdekesek lehetnek, de az értelmetlen, éretlen válaszolók lehetőleg kerüljék a témát. Köszönöm!



2018. jún. 11. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
En nem hagytam
2018. jún. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem hagytam, nagyon egyszerű okból: ha túrja, azért túrja, mert van benne cucc, ami zavarja. Ilyenkor kapott (tengervizes) orrspray-t, az feloldotta, kijött. Ha nem, kiszívtuk.
2018. jún. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
1 éves szerintem nem túrja az orrát. Legalábbis az enyém nem. Kicsi a neveléshez, rászólsz, úgyis folytatja. 2, vagy 3 évesre rászólnék.
2018. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Az enyém otthon túrhatja csak, most, hogy már elég nagy, zsepivel bányászhatja, ami nem jön ki.


A beszáradt darabokat én is lazán kiszedem itthon, ha senki sem látja, szerintem egy felnőtt sem lazítgatja orrsprayvel.


Amit ki lehet szívni kiszívjuk persze, de nem is náthakor, hanem utána szokták túrni az orrukat, mikor az anyag már szinte szilárd.

2018. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Én hagytam, amikor arról volt szó, hogy felfedezték az orrukat. Szerintem szükséges is a testkép kialakulásához, nem árt vele senkinek, és nálunk kb. két nap alatt lezajlott. (Nem volt benne semmi.) Az egyik a fülére kattant rá nagyon, 7 hónaposan kb 5 napon át beleállította az ujját. Szerintem későbbi életkorban szükséges megtanítani az ezekkel kapcsolatos normákat. (Pl van elég sok tiltás, jó ha azt megtanulja, hogy nem nyúlunk a veszélyes dolgokhoz és hasonlók, ne zaklassuk olyan tiltásokkal, ami ártalmatlan dolgokra irányul, mert aztán ha semmit se szabad, nem fog szót fogadni)
2018. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem turta egy evesen egyik sem, harom gyerekem van. Nem is hagytam volna.
2018. jún. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én egy évesem mostanában fedezte fel az orrát. Itthon egyikőnktől sem látja, mégis megtalálta :) Én is ezen gondolkodom, mi lehetne a legjobb megoldás. Jobb híján jelenleg azt csinálom, hogy hang nélkül kiveszem az újját az orrából, de hangosan nem tiltom mert akkor annál érdekesebbé válik a dolog :)
2018. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!