Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan működik terhesen a...

Hogyan működik terhesen a tappenz?

Figyelt kérdés

Lassan elmondom a fonokomnek, de elég szóban?

És már mennek táppénzre elég veszélyes és megterhelő a munkám, meg nagyon messze is van, esélyem sincs ki pihenni magam.

De a főnököm nem az a jó fej típus.

Oké a nőgyógyász ad egy javaslatot viszem a házi dokihoz ez idáig oké. Az lenne a kérdésem hogy ezeket tudom intézni postai úton vagy a párommal? Tehát a papírokat, egyáltalán mi a folyamat? Valaki leírja? Köszönöm előre is

Igazából az a tervem hogy szolok neki h babát várok, és fokozatosan mondogatom h lehet sokáig nem tudok dolgozni stb, aztán ha a kezembe van a papír akkor azt elég ha a párom viszi be? És utána ha náluk van a papír mi a teendő? Hányszor kell bemenni további papírok miatt? Soha nem voltam táppénzen nem tudom hogy van ez, igazából meg csak fizettet szabim sincs nem h tappenz, de elvileg így terhesen köteles fizetni nem? Amúgy is úgy tudom csak egy részét kell neki fizetnie



2019. febr. 2. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszélyes és megterhelő a munkád, akkor köteles neked másik munkakört adni a főnököd. Ha nincs ilyen munkakör, de a munkádat nem végezheted terhesen akkor otthon maradhatsz és kapod ugyanúgy az alapfizetésed. Emiatt nem kell táppénzre menned.

Ha nincs kedved dolgozni, az megint más kérdés. Akkor a nőgyógyásztól kapott papírral kiíratod magad a háziorvosnál és igen, vagy postai úton vagy aki tudja beviszi a papírjaid a munkahelyre a szülésig. Utána már nem táppénzen leszel értelemszerűen.

2019. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Mi az, hogy nincs fizetett szabid? Ilyen nem létezik.

Ha nincs probléma a terhességeddel akkor dolgozni kell, ha veszélyes a terhességre akkor más munkakörben.

2019. febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

De, 2-es, pl az egész vendéglátásban sem létezik sem szbi, sem táppénz, se semmi ilyesmi.

Ez a magyar valóság...


Kérdező, nem vagy köteles bejelenteni a terhességed. Ergo ha szóban teszed, az is bőven elég.

Nem kell mondogatni, hogy lehet nem bírod.

Amikor bejelented, megbeszéled vele, te hogy tervezed, ő hogy tervezi. Ha ellenséges, már másnaptól kiirathatod magad.

A papírt bárki viheti, sőt, jobb, ha nem te viszed, mert még abba is beleköthet, hogy ha veszélyeztetett vagy, akkor mit mászkálsz.

Semmit ne írj alá, amit kiadsz a kezedből, abból legyen egy másolt példányod, amit aláiratsz, hogy átvették. A leveleket tértivevénnyel küld, abból is legyen másolatod.

Biztos ami biztos.

2019. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen ez az igazság én is vendéglátásban dolgozom és igen nincs szabi.... Sajnos ez van, 12 óra munka 4 órás bejelentés, eddig akárhány étteremben dolgoztam fizettet szabi sehol se volt sajnos nem hogy táppénz. Köszönöm a válaszokat, akkor már legalább tudom hogy nem kell ezeket nekem személyesen be vinnem elég ha levélben vagy a párom be viszi
2019. febr. 2. 17:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Aha nincs táppénz? Akkor mit csinál, ha bejelented beteg vagy és utána viszed a táppénzes papírt. Jó pár vendéglátóst ismerek és van szabi és táppénz is.
2019. febr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mond el a fönöködnek.ha veszélyeztetett vagy maradj otthon.ha nem akkro dolgozz.
2019. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez is szép történet, 4 órás bejelentéssel (gondolom minimálbérre) milyen táppénzt fogsz kapni. Meg később milyen gyedet.
2019. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy vendéglátós nem beteg...

Ha viszed a papírt, hamar keresheted az új munkahelyed...

Ha csak simán nem mész be, mert szólsz, szarul vagy, akkor műszakot cseréltél, és ledolgozod majd.

A bejelentés 4 óra, vagy annyi se... a fizetés nagy része zsebre megy, szóval a dolgozó k..va szarul járna a hivatalos táppénzel.


Kérdező látod, le lettem pontozva, mert aki nincs benne, elképzelni sem tudja, hogy van ilyen.


Én amúgy 37. hétig dolgoztam pultosként, de a főnök jó fej volt, emelnem nem kellett, szerettem a munkám. Így mindketten jól jártunk. És tökéletesen jól voltam végig, indokolatlan is lett volna.

2019. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a 4 órás gyesembol fogunk élni....

Változó ez a dolog mert pl párom is vendéglátásban dolgozik náluk van szabi csak sajnos nem ez a megszokott nekem eddig egy helyen sem volt :/ nem hogy táppénz.


Szakács vagyok és azért 80 liter levest nem olyan egyszerű így sem emelni nem hogy nagy pocakkal.

Elszivosincs, tehát egésznap a fritu gőzben állok ablak nélkül. Nagyon szuper :) nekem ez a pénz amit keresek annyit nem ér hogy baja legyen a babának vagy nekem. Túl éljük azt a pár hónapot a rendes fizum nélkül,de addig is segítség az a kis kevés is amit kapnék tappenzre.

2019. febr. 3. 18:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Pár hónap? Az legalább a gyerek féléves koráig lesz, utána igényelhet apa gyedet.
2019. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!