Megteheti ezt az apuka?

Figyelt kérdés
15 ezer gyerektartásban egyeztünk meg. Megteheti, hogy ő költi el? Kitalálta, hogy nem ad, mivel ebben a hónapban vett neki egy óriás plüssöt meg édességeket, chipset, és szerinte le van tudva a gyerektartás... Pedig tudja jól, hogy én legalább értelmes dolgokra költeném, ezért tiszta ideg vagyok, hogy elcseszi hülyeségekre.. Mintha direkt ki akarna cseszni velem.
2019. febr. 6. 13:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A gyerektartás annak a félnek nyújt anyagi segítséget aki a gyereket neveli, eltartja. Hogy ő ezen felül miket vásárol az senkit nem érdekel.
2019. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajna ő a gyerektartásból akarja letudni a gyereket, ezen felül semmi...
2019. febr. 6. 13:47
 3/19 anonim ***** válasza:
99%
Mármint ezeket ráadásul akkor vette neki, amikor vele volt? Bocs, de ez még viccnek is rossz, mármint az apuka részéről. Nem ő dönti el, hogy mire kell elkölteni a gyerektartást, az meg pláne nem gyerektartás, hogy ő vesz belőle ezt-azt a gyereknek, amikor vele van. A gyerektartást egy az egyben a másik szülő részére kell átadnia/utalnia, és pont. Hogy te abból elmész-e befizetni a villanyszámlát, vagy veszel egy új kabátot a gyereknek, vagy éppen kalandparkba mentek-e, az már a te dolgod, nem az övé. Ha chipset meg játékot akar venni, az a saját büdzséjét terheli, mert a gyerektartás felett te rendelkezel.
2019. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem nyugodtan mondd meg neki, hogy a törvény sajnos nem így működik és ha nem fizet normálisan fel fogod jelenteni. A gyereknek meg nem kötelező ilyen szarokat venni. Ha sajnálja rá ezután még meg is koszonheted neki...
2019. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem teheti meg!

Ez a 15 ezer hogy jött ki? Zsebpénznek is kevés. Ezzel az erővel azt is mondhatja, hogy havonta kétszer nála eszik, fürdik, az 15 ezer, és ezzel minden letudva.

Bírósági határozat van? Az alapján le tudod tiltatni a...a... fizetéséből? Segélyből? Nem tudom, miből, hogy csak 15 ezer.


Egyszer, csak egyetlen egyszer lenne mersze valakinek, hogy odaviszi a gyereket, ad 15 ezret, és azt mondja, hogy apukám, mától te gondoskodsz róla, én meg fizetem a gyerektartást. Az a szomorú, hogy olyan apáknak szültök, ahol kimeríti a kiskorú veszélyeztetését, ha rábízod a saját gyerekét.

2019. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy teheti meg de gondolom ezt te is tudod. Van bírósági határozat? Mert akkor máris mehetsz feljelentést tenni.
2019. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Egy ilyen apától inkább óvnám a gyerekemet. :/ Egy idő után a gyerek is megérzi, hogy csak anyagilag törődnek vele, mert nem hülye. Mellesleg nem hiszem, hogy az állandó édességekkel meg chipsszel egészséges lesz a gyerek.
2019. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem teheti meg.A gyerektartást neked kell adnia abból te költesz a gyerekre.
2019. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos a chips-édesség dolog miatt hiába papolok neki, mintha direkt csinálná... Válófélben vagyunk. 300 ezret keres, de mivel feketén dolgozik, azt hiszi, hogy elég a minimumot adnia. Vagyis elég annyit elkölteni a gyerekre...


Volt rá példa, hogy a gyereket elvitte 4 napra és azért nem volt hajlandó fizetni.. Mert rezsi, kaja stb.


Hála Istennek, hogy otthagytam, csak az idegesít, hogy abból a 15 ezerből én a gyereknek tudtam volna értelmes dolgokat venni. Nem mintha most nem tudnék, de minél több pénz jut a gyerekre, annál jobb..


De most a harmadikos fiú szobájában ott díszeleg egy sárga óriás plüssmackó (már

nem nagyon játszik ilyenekkel). A gyerektartás árából...


Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz!

2019. febr. 6. 15:03
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Jó smucig férjed van amúgy.Tesómék elváltak és 35000-et ad, plusz télen veszi a bakancsot, téli kabátot neki.Nyáron viszi nyaralni.Fizet az iskolába minden második hónapban meg ilyenek.+ Egyik héten az anyjánál van a gyerek másik héten meg tesómnál.

Ne hagyd ,hogy hülét csináljon belőled csak azért mert ő mindenféle neked nem tetsző dologra költi.

2019. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!