Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az apuka nem fizetett gyerekta...

Ziuz kérdése:

Az apuka nem fizetett gyerektartást a birósági végzés ellenére sem, immár lassan 5 éve. Májusban mégis megkeresett és megegyeztünk (bírónőt is értesitettem erről) önkényesen megmásitotta a megeggyezésünket ezt ő megteheti?

Figyelt kérdés
Na most én a szükséges lépéseket megtettem végrehajtónál van most is az ügy ! A múlt hónapban megkeresett azzal hogy fizetni szeretne mert a végrehajtó követeli az elmaradt tartozást ...megegyeztem vele hogy fizetni fogja és ezt a megegyezést természetesen közöltem a birónövel is .. de a megegyezésünknek nem tett eleget 1 hónapja ..ezt természetesen megirtam a birónőnek is rögtön . De most megint megkeresett ( facebookon keresztül) hogy feladott 20 ezer ft-ot és majd irjak neki ha megérkezett nekem ez az összeg ezentúl 2 hetente utalni fogja hogy leteljen az évek alatt felgyült összeg erre én nem tudok válaszolni neki semmit mert ismételten letiltott .. Na most az a problémám hogy nem tudom ezt megteheti e hogy önkényesen megváltoztatja a megeggyezésünket hiszen nem igy állapodtunk meg hiszen a birónönek se ezt a megegyezést küldtem el ráadásul nem is a várt idöpontban hanem 1 hónap csúszással utal gyerektartást .Bocsi ha hosszú lett lenne még mit irnom erről de röviden ennyi de már nem teszem köszönöm annak aki válaszol

2017. jún. 27. 21:11
 1/10 A kérdező kommentje:
A legnagyobb probléma viszont hogy még kommunikálni se tudok vele mert csak facebookon keresett és rögtön le is tiltott (a gyereket nem látogatta soha).Hozzáteszem hogy 5 ezer ft gyerektartás van megitélve amit 5 éve nem fizetett ...és ugye ez az összeg gyült fel . Természetesen rögtön intéztem a gyermektartást miután fél évre rá se fizetett ezért van végrehajtónál .
2017. jún. 27. 21:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg, tartania kell a megegyezést, különben behajtható. Szerintem ne egyezkedj vele többet, pláne, ha így áll hozzád, tegye a végrehajtó a dolgát és kész. Havi 40 ezerrel hogyan telne le 5 év alatt felgyűlt adósság, pláne, hogy közbe az aktuális hóapot is mindig fizetnie kell? Annak járj utána, hogy ha megegyeztetek, akkor lezárult-e a végrehajtási folyamat, és mit kell tenni azért, hogy újrainduljon.
2017. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
5 ezer a gyerektartás?? Hogyhogy?
2017. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert mikor gyermekelhelyezés volt nem volt bejelentve a munkahelyére ezért mondhatta hogy nem dolgozik ..
2017. jún. 27. 21:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Eddig se tudta behajtani sajnos a végrehajtó az évek alatt mert direkt feketén melozgat ... miután megegyeztem vele elösször amit a birónönek is elküldtem és mégse utalt avégrehajtóhoz is bementem ott van még az ügyem ezt a storyt ott is elmontam erre ő csak annyit tudott tenni hogy lekéri hogy van e munkahelye és ha van akkor tiltja belöle de mást nem tud egyenlöre csinálni amugy meg azt mondta nekem hogy 2014 ota áll az ügy ..
2017. jún. 27. 21:28
 6/10 A kérdező kommentje:
a végrehajtó azt mondta hogy értesit a fejleményekről de szerintem ez jó pár honap lesz .. bementem már panasznapra is hogy felemeltessem a tartásdijat lesz tárgyalásom majd remélhetőleg ott mindent elmondhatok ..de most ezzel teljesen összezavart hogy most meg majd utal csak nem a megeggyezett szerint de nyilván erről is kell levelet irnom a birónönek jól mondom ? sajna nem értek hozzá jobb volna ha felkeresnék egy ügyvédet csak sajnos nem tudom mennyibe kerülne a jogi tanácsadás :(
2017. jún. 27. 21:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságokon hetente van egy nap ingyenes jogtanácsadás. De igyekezz, mert jön a nyári szünet ott is.
2017. jún. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A családgondozót keresd fel, ott jó tanácsot kapsz majd, sőt ingyenes ügyvédi szolgáltatást is biztosítanak.
2017. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mondj le a pénzről nem boldogit.
2017. jún. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szántóvető ***** válasza:
ha évekig nem fizetett akkor hiba volt megegyezni vele.eddig is csak az időt húzta,ezután is ezt fogja tenni.
2017. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!