Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok még egy babát a...

Bevállalnátok még egy babát a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok 26 éves nő vagyok, van egy másfél éves lányom, próbálom röviden megfogalmazni a kérdésemet. Szóval volt egy nagy gerinc műtétem 12 éve, ami miatt természetes szülés kizárva illetve császármetszés is csak altatva lehetséges.

Programozott császárom volt, a kiírt dátum előtt 2 nappal egy nagyszerű orvos kíséretében. A kislányunkat imádjuk mindent próbálunk neki megadni, egészséges mint a makk. Viszont sokszor gondolkodom egy másik babán hogy lesz e még nekem vagy ezeket az örömöket nem élem át többé. Az is volt a fejemben hogy mi lesz vele ha mi már nem leszünk és nem lesz testvére, bár nekem van és sokszor úgy érzem még sincs, közöttünk 7 év korkülönbség van.

Egyébként a császármetszésből kissé nehezen épültek fel de mára már elfelejtettem, elmúlt de ha rá gondolok akkor érzem a fájdalmat és azt is mondom hogy soha többé... Az altatás csak egy gázmaszkkal történt de emlékszem nagyon féltem mi lesz ha nem ébredek fel, és az jut most is eszembe hogy mivan ha az a baba előbb szeretne érkezni mint a kiírt idő vagy nem ébredek fel vagy bármi probléma adódik. Tudom erre nem szabad gondolni vagy akkor senki sem vállalna gyereket. Szóval érdekelne hogy az itt jelen lévő hölgyek vállalnának e a helyemben vagy örülnének az egy szem gyermeküknek?


2019. febr. 6. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát csak amiatt nem vállalnál, mert félsz a műtéttől és a fájdalomtól?

Nekem:

Első baba császár lett, második természetes szülésnek indult végül megint császároztak.

Gondolkodunk a harmadik babán, de nem a császár, (mivel 100%, hogy az lesz) a legnagyobb ellenérv.

Szerintem sokan bevállaltak még 1-2 császárt, amikor újra babát terveztek.

2019. febr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

Ha az anyagiak adottak, és szeretnéd, a fent írtak ne tartsanak vissza. Én a helyedben simán vállalnék még egyet. És nekem nem is tűnik olyan tragikusnak az, amit írtál. Másnak ennél vannak sokkal nagyobb egészségügyi problémái is. És renegeteg nő van, aki nekiindul a természetes szülésnek, és közben valami miatt mégis császár lesz belőle. Nem kell túlagyalni ezeket a dolgokat. Egyébként nekem is van egy komoly grenicferdülésem, és, ha egyszer odáig jutok, nagyon valószínű, hogy én is császármetszéssel, és altatással fogok "szülni". Igen, én is félek a császár utáni fájdalomtól, és nekem is megfordult már a fejemben, mi van, ha nem ébredek fel többet az altatás után. De mivel nagyon szeretnék gyereket, túlléptem ezeken a gondolatokon. Majd lesz valami. És kész.

Ennél sokkal rosszabb dolgok is vannak a világon, és azt is tudomásul kell venni, hogy nem látunk a jövőbe. De ettől még nem kell végig rettegnünk az egész életünket.

2019. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy meg, nekem 3 munkatársnőm is császárral szült komplikációk miatt, pedig természetes szülésre készültek. Tehát ki tudja, mi lesz majd. Vágyakozni, tervezni lehet, de bárhogyan történhetnek a dolgok. Az altatós dolgon is kénytelen vagy túllendülni. A páromat 24 éves korában műtötték sérvvel, és ő is véggigondolta, mi lesz, ha nem ébred fel a műtét után (altatás volt). De mit tehetett volna? És szerencsére felébredt.


Aki gyereket akar, kénytelen sok kellemetlen, vagy fájdalmas dolgot is felvállalni. A te dolgaid azért még nem olyan szörnyűek, szerintem.

2019. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!