Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, akinek a...

Van köztetek olyan, akinek a második baba érkezésével lett teljesebb - vagy teljesedett ki- az élete?

Figyelt kérdés
Köszönöm! :)

#második baba #kiteljesedett
2019. febr. 10. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Igazabol en babaval meg nem vagyok tapasztalt mert most varom az elsot, de en ugy erzem nekem az lesz a teljes elet vagy hogyan fogalmazzam, en ugy leszek teljes es az eletem ha 2 gyermekem lesz. Mindegy milyen nemuek de 2. ha besikerul akkor talan 3. De kicsi korom ota arra vagyom hogy 2 gyermekem legyen es en ezt valoban ugy fogom fel mint egy celt ami a csaladunk es az en eletem teljesseget jelenti, szerencsere parom is igy van vele :)
2019. febr. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Teljesnek éreztem az életemet akkor is, amikor még csak a kislányom volt. Annyira, hogy sokáig nem is akartunk még egy babát. Aztán mégis vágyni kezdtünk rá. 5 hetes múlt a kisfiam, most ugyanúgy érzem teljesnek az életünket, mint mikor a lányom született. Minden a helyén van, minden kerek. Szóval nem mondanám, hogy teljesebb lett, mint előtte, eddig is az volt, de az biztos, hogy volt helye az életünkben neki is :)
2019. febr. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Most konolyan azert lettem lepontozva mert ugy erzem hogy en ezzel leszek teljes es hogy a teljes eletemhez ketto gyermeket szeretnek? Tiszta szanalmas!! Akkor sem fogok valtoztatni ezen, aki lepontozott remelem neki egy gyerek sem jon ossze es kinlodni fog ezzel. Gyerekeknek amugysem valo gyerek, mert a lepontozgatas elegge gyerekes dolog. Ciki azert hogy a magan velemenyem es eletem igy le van pontozva.
2019. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Már az első után is teljesnek éreztük az életünket, aztán elkezdtünk vagyni még egy picúrra. Kötben a nagy is momdogatta, hogy jo lenne egy tesó, aztan mikor elhatároztuk magunkat, terhes lettem. 3 hete szültem, nem bántam meg, most tényleg minden tökéletes.
2019. febr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

Egy fiú, egy lány. Ezért érzem teljesnek...

Viszont míg csak fiam volt (10 évig) nem gondoltam és nem is éreztem úgy, hogy nem teljes az életem 😊

Ha nem lett volna több gyermekem, vele lett volna teljes az életem....

2019. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tőlem mindenki zöldet kapott! :)
2019. febr. 12. 19:38
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Én ezt Soße értettem, hogy miért lesz valakinek attól teljes az élete, ha odaszül egy halom gyereket. Nekünk egy gyerekünk van,mmvolt esküvönk, dolgozunk, van saját lakásunk, kocsink, nyaralni is néha eltudunk menni. Nekem így teljes. De ha valakinek úgy, akkor áldásom rá. Nem vagyunk egyformák (szerencsére)
2019. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"De ha valakinek úgy, akkor áldásom rá. Nem vagyunk egyformák (szerencsére)"

Vs.

"Én ezt Soße értettem, hogy miért lesz valakinek attól teljes az élete, ha odaszül egy halom gyereket."


Ellentmondás...

2019. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Miért lenne az? Ha valamit nem tudsz ertelmezni, ne akarj okoskodó lenni.

Én valóban nem értem az ilyen nöket, de ha nekik ez így jó, akkor legyen.

Érted?

2019. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Van köztetek olyan, akinek a második baba érkezésével lett teljesebb - vagy teljesedett ki- az élete?"


Ha értelmezésnél tartunk, sztem nem azt kérdezte, hogy ki érti, nem érti... + A válaszból árad a felsőbbrendűség-érzet, azt sugallja, hogy több gyereke csak a tanulatlan, iskolázatlan, csóró, segílyre szülőknek lehet, vagy a céltalanoknak, akiknek ez az 1 dolog létezik az életben. (Ismerek ilyeneket én is. De nem kéne általánosítani...)


Én meg ezen nem gondolkodtam, hogyan teljes... Max, mikor még nem volt, hogy kettőt szeretnék majd.

Megszületett, 3 évre rá meg tönkrement a 10 éves kapcsolatom. (Bárkivel megeshet.)


6 éves volt, mikor a viszonylag friss kapcsolatomban terhes lettem (6 éven át nem estem teherbe senkitől, és még a nőgyógyász is azt mondta, nem lesz egyszerű menet, ha egyszer szeretnék még...)

Megbeszéltük a dolgokat a párommal, összeköltöztünk, és megszületett a második gyerekem. Rá 2 évre meg a harmadik.

(És nem vagyok sem cigány, sem aluliskolázott, van érdeklődési köröm is, nem ebben merül ki az életem, hogy szülöm sorra a gyerekeket. + nem tervezek többet.)

2019. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!