Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ekkora szemétség...

Tényleg ekkora szemétség lenne tőlem?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 9 hónapos lányom. Én ugye magyar vagyok, a férjem külföldi és emellett Ausztriában élünk. Emiatt egyből 3 nyelvet kéne megtanulnia. Én csak magyarul beszélek, hozzá, az apja is csak a saját nyelvén. Szeptemberben kezdi a bölcsit ahol mindenki németül fog hozzá beszélni, ezért a németet annyira nem erőltetem, német gyerekdalokat szoktunk hallgatni amihez van valami mese.

De néha nézünk olyan mesét is ami félig német félig angol, illetve olyat ami félig angol, félig kínai.

Nem úgy kell elképzelni, hogy oda van kötve a képernyő elé és monotonon olvassák fel a szavakat hanem tényleg csak babáknak való mesék amibe pl bemutatkoznak a táncoló gyümölcsök (csak hogy értsük a dolog komolyságát). Ez megy kb háttérzajnak, közben játszik, szöszöl, mászkál, pakol. Aztán ha elfárad akkor szokott inkább leülni és a mesére figyelni. Olyankor nevet rajta, repked stb szóval tetszik neki.


Na most anyám ma reggel leszúrt, hogy én mekkora egy rohadt szemét vagyok amiért egy ilyen kicsi gyereket így kínzok egy ilyen kicsi gyereket és ezzel csak összezavarom. (anyám családjában egyébként ő az egyetlen aki nem beszél nyelveket pedig német óvodába járatták és más nyelvre is az iskolai orosz mellett, mindenki más 2-3 nyelvet beszél a magyar mellett, én is)


Beszéltem gyermekpszichológussal aki azt mondta hogy semmi baja nem lesz mivel csak azokat a nyelveket tanulja majd rendesen amiknek szükségét is érzi a mindennapokban. A maradék (angol, kínai) pedig inkább csak azon a szinten lesz, hogy kb megérti, illetve a hangkészletet, kiejtést jegyzi meg, ami akkor fog inkább előjönni és a hasznára válni amikor az adott nyelvet ténylegesen tanulni fogja.


Tényleg ennyire rohadt és borzalmas dolog, hogy nem csak egy nyelvet hall?


Másnak volt hasonló tapasztalata, hogy ennyire rosszul fogadta a környezete, ha máshogy csinált valamit?

Minden vélemény érdekel



2019. jan. 29. 12:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%
Hogy fogja magát megértetni magát a bölcsiben, ha nem tud németül?
2019. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Négy nyelv rengeteg, a negyediket iktasd ki. A te és az apa anyanyelve pont elég ennyi idősen. Majd ha közösségbe kerül megtanulja a németet is, iskolásként pedig max idegen nyelvként mehet a negyedik nyelv.
2019. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

1. 9 hónapos gyerekkel nem nézetnék tévét. Sem aktívan, sem háttérzajként.

2. A gyereknek épp elég gondot okoz, hogy egyszerre három nyelvet kell tanulnia. (Aztán majd suliban jön a negyedik.) Persze megbirkózik majd vele, de én sem kavarnék be további nyelvekkel.

2019. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Ez így nagyon gáz és összezavarjátok szegényt. Sokkal tudatosabban oda kéne erre figyelni. Legyen egy anyanyelve, amin kitudja magát fejezni, megértetni és esetleg mellé egy másik. Van család, ahol apuka csak németül, anyuka csak magyarul beszél. Ez bőven elég.
2019. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg.

"Lassan" 9 hónaposnak semmi tévé nem javasolt, csak az idegrendszerét kínzod vele.

A többi teljesen rendben lenne (apa a saját nyelvén, te a saját nyelveden, bölcsiben majd a német...).

2019. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Ha az apa kínai, akkor három nyelvről van szó.

A fenti esetben ez a normális, a gyerek egyszerre ennyit 3 nyelvet tanul. Ha esetleg a kínait plusz egy nyelvnek vetted hozzá, akkor azt ne erőltesd most.

Amit majd észben kell viszont tartani, hogy így a beszédfejlődése lassabban fog indulni, így pl. ha egy státusz vizsgálaton az orvos szóvá teszi majd, hogy pl. nem tudja magát még mondatokban kifejezni, jelezni kell felé, hogy a gyerek több anyanyelvű.

2019. jan. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen egy nyelv "feleslegben" van, a gyerek tanul magyart, angolt, németet, kínait. Egyet hagyj el ezekből.
2019. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Első, miután nem lesz még másfél éves sem amikor bölcsibe kezd járni, így szerintem ez annyira nem egy komoly kérdés. Itt a legtöbb gyerek 2-3 nyelvű, így készülnek a pedagógusok is.


Nem "nézetek" vele Tv t. Főleg, hogy nincs. Laptopról megy neki zene, amit hallgat, és kb 20-30 percet szokott menni mese amit vagy néz, vagy nem, nincs odakötözve.


#4 es, nem megoldható, hogy csak két nyelvet tanuljon, mert mint írtam Ausztriában élünk. Én magyarul beszélek hozzá, az apja farsi nyelven, mert csak úgy tud meg angolul, magyarul csak keveset. De ezért nem is erőltetem a németet, elég lesz ha bölcsiben elkezdi.

Én a férjemmel keverten (angol-farsi) beszélek. Ezért akartam kicsit bevezetni baba szinten az angolt kb heti 1-2 alkalommal rakok be ilyen mesét.


De rendben ezek szerint tényleg soknak tűnik. Lejjebb veszek.

Köszönöm a válaszokat.

2019. jan. 29. 13:08
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A 9 hónaposnak egyenlőre tök mindegy milyen nyelveket hall, de pár hónap és ez nem lesz már így, nálatok természetes, hogy apa és anya anyanyelvét is hallja, plusz kell a német, hogy másokkal is beszélni tudjon, az angolt felejtsétek el, majd megtanulja az iskolában, 3 nyelv is baromi sok, egyáltalán nem biztos, hogy mindegyiket helyesen fogja alkalmazni, illetve az is várható, hogy sokkal később fog beszélni a sok nyelv miatt. Persze ha ti egymással angolul beszéltek az is bonyolítja a helyzetet, de 4 nyelvvel nem sokkolnám szegényt, végül egyet se fog tudni rendesen.
2019. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Egyik barátnőm gyerekként magyarul és németül tanult, másodiks volt amikor visszaköltöztek az országba. Évekig járt logopédushoz mert nem beszélte érthetően a magyart,hiába magyarul beszélt hozzá az anyja,a szövegértése is gyatra volt. Már nincsenek gondjai, de suliban vért izzadt.

Ne akard túlterhelni a gyereket.

2019. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!