Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha a könnyebb...

Önző vagyok, ha a könnyebb utat választom mindig?

Figyelt kérdés

Persze, hogy az vagyok. Tudom. Nem is lehet ez kérdés. Akarat gyenge, depressziós első gyerekes mami vagyok.

Azt mondják "elkapatod", én pedig a cicin elaludt babát, teszem le a kiságyba.

Azt mondják "nem fog önállósodni" én pedig éjjel, magam mellett tartom öbölben, néha a nagyágyban. Kényelmes. Kompakt.

Azt kérdezik "össze nőttetek?" Én pedig a hordozó kendőben rám kötött gyermekkel megyek főzni, ő tud aludni én tudok főzni.

Ezek önző dolgok?

Nincs segítségem, nincs előttem elő példa, nincs akit megkérdezhetnék, és nincs aki megerősítsen abban hogy mit csinálok jól


2019. febr. 11. 20:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
Pedig mindenven igazuk van. Jobb a gyereknek, ha hallgatsz rájuk, hidd el!
2019. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Hát én úgy gondolom, hogy önző dolog akkor lenne, ha mindez a gyereknek nem lenne jó, sőt.

Egyébként én is “önző” vagyok, mert a 16 hónapos fiam még mindig babaöbölben (rendes kiságy méretű) alszik mellettem, mert ha szüksége van rám éjjel nem kell kikelnem az ágyból, nagyon max csak felülnöm.

2019. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagy önző. Neked jó, a babának jó, mindenki más le van tojva. Aki nem a könnyü utat választja, az buta.

Ne aggódj, nem fog 8 évesen babaöbölben aludni, cicivel a szájában. 😊 Ebben a korban egy dolog állandó: A változás. Alkalmazkodj a babához, késöbb ő is egyre többet alkalmazkodik hozzád. Nem lesz gond. És ne akarj senki másnak megfelelni.

2019. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
Dehogyis! a legjobbat teszed!!! :) ne hallgass masra csak magatokra! A babanak persze jo ha veled van, te vagy neki a vilag. Amig te birod, addig hajra! :)
2019. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Dehogy


Viszont idővel meg kell tanulnid következetesnek lenni, mert nem leszbkönnyű majd


Másnak meg most nem könnyű..


A fentieket csak azért írtam hogy lelkileg készülj, hogy lesz az a pont, amikor az öbölből el kell költöznie

Amikor ankendő már nem lesz jó, mert nehéz lesz ahhoz h főzz vele ( meg ne égesd)


Tapasztalat


Nem önöl de közös szoba


Karácsony óta húzom, hogy majd "ezen a hétvégén" költözik ki

2019. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Egy tippet adok, ha ezt követed nem fogsz többé azon agyalni jól csinálod-e.

Kövesd az ösztöneid,megerzeseid. Ha ezen az úton mész minden rendben lesz, és az emberek nagy része önálló, tehát a te babád is az lesz egyszer.. Belénk van úgymond kódolva h egy idő után nem akarjuk anya kezét fogni, anya seggébe bújni, stb..

Én nem hordoztam, kisfiam nem szerette sajnos. Pedig jól jött volna nyűgös napokon. De többi ismerős. Mégis most lesz 2 éves és 4 honapja kapott saját gyerek ágyat, sose jon át éjszaka. Csak reggel bújik be közénk.. Pedig sokszor aludt köztünk is amikor 11honaposan egyszerre 4 foga indult meg kibujni.

Majd alakul. Hallgass magadra. Amúgymeg.. Mindent amit elrontunk könnyen vagy nehezen de helyrelehet hozni! :)

2019. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Tényleg ennyire fontos hogy már 3-4 hónaposan "szoktassuk" a kiságyba, meg azt mondta ismerősöm "le kell szootatni magunkról..."? Meg érik rá a gyerek és k0önnyen mennek ezek, vagy kemény munkával kell erre arra szoktatni?!! Jó mód az, ha hosszas sírni hagyassal nyugszik bele a sorsába?! Vagy ezek csak régi módi elvek?
2019. febr. 11. 21:08
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Kövesd az ösztöneid

Jól mondja az utolsó



Nem neki lesz nehéz az elengedés majd, hanem neked..

:)


Nálunk sem ő igényli a közös szobát


Utolsó előtti



U.i.: bocsi az előbbi sok hibáért

2019. febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Ne aggódj jól csinálod, jól az ösztöneid. Második babámmal vagyok most ugy ahogy te. 3 hónapos a kicsi, van mellette egy 3 éves tesó otthon. A kicsi cicin alszik el, aztán megy az ágyába. A nagy is igy aludt el mindig, 1 évesen már külön szobában aludt, azaz nem lett "elkapatva".

Mikor hulla fáradt vagyok, van hogy hajnalban nem birok felkelni szoptatni, igy csak magam mellé teszem a picit az ágyba és megszoptatom. Van hogy ott is mard reggelig. A naggyal is igy volt, érdekes 9 hónaposan 4 napig nagyiéknál nyaralt egyedül, vagyis "önállósodott".

Soha nem hagytam egyik gyerekemet se sirni percekig hogy "megrendszabályozzam".Fontos ilyenkor még a babákbak a biztonság. Ha sirtak, mentem. És blne izgulj, ha elég időt tölt benne, meg fogja szeretni idővel a kiságyat.

2019. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
A 4 hónapos fiam is babaöbölben alszik mellettem. Néha cicin alszik el, néha kézben ringatva. Nappal ha elalszik a kiságyba teszem le. Abban is tud aludni már. Körülbelül 1 hónapja használjuk a kiságyat is. Nem hiszem, hogy ezzel rosszat teszünk. Neki és nekünk is jó így, és szerintem ez a lényeg.
2019. febr. 12. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!