Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Négy gyerekkel hogy kezdheti...

Négy gyerekkel hogy kezdheti valaki újra az életét? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
A nővéremet otthagyta a férje, négy gyerekük van: 1-3-7 évesek, a legkisebbek ikrek. A tesóm 29 éves, életében nem dolgozott még. Van ugyan diplomája, de azt már akkoris azért szerezte meg, hogy "legyen valami", a szakmájában sosem akart dolgozni. Most hazaköltözött a gyerekekkel a szüleinkhez, de nyilván ott nem maradhatnak örökké (a hely szűke miatt sem, meg azért sem, mert anyuék nem Budapesten élnek, és minden nap hozni-vinni a nagyot és a középsőt elég macerás). De ugye itt az egekben van az albérlet, 3-4 szoba minimum kellene nekik. Barátai, barátnői nem nagyon vannak már, igazából a férje barátainak a barátnőivel/feleségeivel volt jóban úgy ahogy, de most, hogy külön vannak, őt már nem is keresik... Teljesen magába van fordulva, és próbálnék neki tanácsot adni, segíteni, de ellenem van nagyon. Hogy na most örülhetek, csak igazam lett és szerinte én azért érdeklődöm felőle, hogy mindig az orra alá dörgöljem a saját sikereimet. Szóval még azt a pár embert is eltaszítaná, akik segítenének neki valahogyan.
2019. febr. 16. 09:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
97%

20 perce ezen gondolkozom, de nekem nem jön ki nekem sehogy. Ő valószínűleg napok óta ezen agyal, ezért is van befordulva, mert ő már pontsoan kiszámolta, hogy lehetetlen. Amik eszembe jutottak:


- 4 kisgyerek hatalmas logisztika. 8 órás állás mellett nem lesznek reggel 3 különböző intézményben és 4-kor nem tudja összeszedni őket. Kéne valaki a családból, aki hajlandó segíteni ebben.


- A gyerektartás valószínűleg egész magas lesz, mert gondolom a férj jól keres, de megélni nem fognak belőle és nem is arra találták ki.


- Az albérlet aranyos gondolat, de a rengeteg helyen ki van írva, hogy gyerek nem mehet. Egy egyedülálló anya négy gyerekkel pedig hatalmas kockázat. Én alapvetően kiadnám a lakásomat gyerekesnek, de egyedülállónak négy gyerekkel már biztos, hogy nem.


- Ugyan így, ha munkáltató lennék, akkor nem hiszem, hogy ne vennék fel gyerekeseket. Rengeteg képzett, magas tudással rendelkező anyuka van, akik jól szervezik az életüket és néhány engedménnyel (esetenként home office, rugalmas munkaidő) évekre hűségesek maradnak a céghez. De miért akarnék egy négy gyerekes anyát 0 tapasztalattal? Hol van nekem abban az üzlet, hogy valaki kevesebb tudással rendelkezik mint egy frissdiplomás, de még engedményeket is kell neki tenni?


Ha ilyen helyzetben lennék, akkor én sem beszélnék veled, ha tanácsokat osztogatnál. Teljesen lehetetlen helyzetben van, szóval ha segíteni akartok neki, akkor kénytelenek lesztek valós segítséget nyújtani tanácsok helyett. Lehet jelentkezni heti fix 1-2 alkalommal gyereket összegyűjteni délután, vagy kiszámolgatni, hogy pl a szüleid házához hozzá lehetne-e építeni egy külön kis részt.


Azt pedig csak halkan kérdezem meg, hogy apuka egyáltalán nem akarja nevelni őket? Értem, hogy próbálja a nővéredre tolni a problémát, de ha a nővéred kijelenti, hogy nem megy, akkor mi lenne a gyerekekkel? Itt írták az állami gondozást, de azért csak nem ennyire lelketlen az apjuk. Nem venné őket magához, ha a nővéred bedobja a törcsit?

2019. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
43%

Hát ez egyedül nem fog menni.

Pl anyukádék tudnak/akarnak rendszeresen vigyázni a kicsikre, vagy rendszeresen hozni vinni a nagyobbakat?

vagy Te tudsz ebben segíteni?

Itt a tanács édes kevés, négy gyerekkel egyedül :(

2019. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%

Kérdés, hogy Apuka csak gyerektartást fizet majd vagy azért "kipihenve" magát részt akar vállalni a gyerekei életéből? Mert ha igen, attól még, hogy elváltak, viheti őket reggel vagy délután, szóval meg lehet osztani továbbra is feladatokat.

Ha a szüleid bevállalják, közösen is kereshetnek valami kétgenerációs lakhatási megoldást, de ha albérlet, akkor ne rakja magasra lécet, két szobában kell megoldaniuk. (Gyerekeknek sajnos intézményváltás, ha az kell...) És mindenképp munkát kell keresnie, akkor is, ha nem biztos, hogy olyat talál, amit szeret.

2019. febr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz. Vagyunk itt páran szerintem, aki nem azt a munkát végzi, amit szeret/ne. Ezt el kell fogadni.

Én totál megértem, aki nagy családot és sok gyereket akar, de én mindig azt mondom, és gondoltam ezt akkor is, amikor elvégeztem az egyetemet, hogy először munka, utána annyi gyerek, amennyit biztonságban egyedül fel tud nevelni egyedül az ember lánya, ha egyedül marad! Nem vagyok sokkal idősebb, mert 33 éves vagyok, szerelemből mentem férjhez, és ez a házasság azóta is tart, de attól nem veszítettem el a józan eszem.

Persze, hogy depressziós, mert tudja, hogy mehet 4 gyerekkel, ahova akar, apuka meg majd az elején még lelkes lesz, majd jön egy új kapcsolat, és amikor nagyon szükséges, akkor fog segíteni, vagy akkor sem. Aki 4 gyereket csinál és utána lobogtatja a házassági szerződést, abban nem szabad bízni, hogy segít, ahol tud. Sajnálom a tesód, de meg kell oldania, és azzal kezdenie hogy nem válogat, hanem elvállalja az első munkát, amit talál. Ha egy évig marad a szüleiteknél, akkor meg apránként tesz félre albérletre.

2019. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Igazából a szerződésen már felesleges háborogni, és valahol az is érthető, hogy a (volt) férje családja nem akarta, hogy az, amiért ők dolgoztak, egy házassággal más kezébe kerüljön. Nem mondom, tényleg szörnyű ez a helyzet, de én sem ugrálnék örömömben, ha férfi lennék, elválnék, és a feleségem közölné, hogy kéri annak a háznak a felét, amit pl. apukám kemény munkával épített fel, stb.


Apuka a gyerekeket biztos nem vállalja át, mert pont ez a válás fő oka. Hogy ő nem akarja, hogy annyi legyen az élete, hogy dolgozik, aztán hazamegy és várja a gyerekzsivaj, meg a hisztik. Mondta, hogy kéthetente szívesen van velük 1-1 délutánt, de olyat nem akar, hogy a szünetek felét majd nála töltsék, mert ő nem tud olyan apuka lenni, aki szendvicseket gyárt, és babázik, mesét olvas. Ő "nem ez a típus" elmondása szerint... Csak kár, hogy ez neki 4 gyerek után esett le. A gyerektartás miatt is parázik a tesóm, mert az apuka vállalkozó, minimálbérre van bejelentve. Nyilván nem annyit keres, ez látszik már a házon, vagy az autóján is, de fél, hogy valamit kitalálna, hogy ne kelljen sokat fizetnie. Ehhez nem értek, sosem kellett ilyennel foglalkoznom, de azok után, hogy közölte, hogy 2 napja van elköltözni a gyerekekkel, és addig a pasi haza sem ment, kinézem belőle.

2019. febr. 16. 17:15
 16/26 anonim ***** válasza:
69%
Ehhez kellett 4 gyerek, hogy rájöjjön, nem olyan apa?!
2019. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon szomoru h ilyen pasik elnek ebbe a vilagba, es meg kepes volt 4!!!!!!! Nem 1 b a s z k i hanem 4 gyereket vallalni. Szegyen. Es persze a no dolga megoldani mindent. Nagy taps annak az embernek.
2019. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
75%

Tessék.


És amikor leírom, hogy okos nő nem szül, és a férfiak 99%-a soha nem akar gyereket, akkor én vagyok a troll, akit le kell pontozni, meg töröltetni a választ!


Pedig én csak őszinte vagyok!

2019. febr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Anyuék anyagilag nem annyira tudják segíteni őket, hiába dolgoznak mind a ketten. Anya beteges, nemrég rúgták ki pont emiatt (sokat volt táppénzen és kórházban), most talált új munkahelyet, próbaidőn van. Egyelőre bizakodnak, meg jó helynek tűnik, de pont emiatt nem is akar "hiányozni", ha nem életbevágó. Apa reggel 6-kor indul dolgozni, késő délután ér haza, és még utána szokott más munkákat elvállalni, tehát annyira rá sem tud számítani így gyerekvigyázásban, hurcizásban a tesóm.


Én egyetemre járok, mellette dolgozom is, szóval annyira nem vagyok könnyen mozgatható. Ráadásul elég sokat utazom mostanában, van hogy hazajövök, itthon vagyok 3-4 napot, aztán megint megyek, szóval fix segítség én sem lehetek, havonta 1-2 alkalommal tudnék segíteni nekik.

2019. febr. 16. 17:29
 20/26 anonim ***** válasza:
67%

És ez a kedves apuka azt is elnézné, hogy az utcára kerüljön a felesége a 4 gyerekével? Oké, hogy házassági szerződés, de ha van miből, igazán vehetne tesódnak egy lakást- vagy ha nem is a tesódnak, a 4gyerekének. Ha már ő lépett ki a házasságból.... Ezzel már legalább lenne egy alap, hogy a tesód lábra tudjon állni. Rohadt nehéz lesz neki így is egyedül 4gyerekkel....

Én azért megkérdeznék egy ügyvédet ezzel a szerződéssel kapcsolatban, mert oké, hogy a tesódnak esetleg nem jut semmi,de a gyerekeknek sem?

És az apai nagyszülők is csak úgy végignézik, hogy az unokáik ilyen helyzetbe kerültek?

Komolyan szörnyű emberek vannak. :(

2019. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!