Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Négy gyerekkel hogy kezdheti...

Négy gyerekkel hogy kezdheti valaki újra az életét? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
A nővéremet otthagyta a férje, négy gyerekük van: 1-3-7 évesek, a legkisebbek ikrek. A tesóm 29 éves, életében nem dolgozott még. Van ugyan diplomája, de azt már akkoris azért szerezte meg, hogy "legyen valami", a szakmájában sosem akart dolgozni. Most hazaköltözött a gyerekekkel a szüleinkhez, de nyilván ott nem maradhatnak örökké (a hely szűke miatt sem, meg azért sem, mert anyuék nem Budapesten élnek, és minden nap hozni-vinni a nagyot és a középsőt elég macerás). De ugye itt az egekben van az albérlet, 3-4 szoba minimum kellene nekik. Barátai, barátnői nem nagyon vannak már, igazából a férje barátainak a barátnőivel/feleségeivel volt jóban úgy ahogy, de most, hogy külön vannak, őt már nem is keresik... Teljesen magába van fordulva, és próbálnék neki tanácsot adni, segíteni, de ellenem van nagyon. Hogy na most örülhetek, csak igazam lett és szerinte én azért érdeklődöm felőle, hogy mindig az orra alá dörgöljem a saját sikereimet. Szóval még azt a pár embert is eltaszítaná, akik segítenének neki valahogyan.
2019. febr. 16. 09:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
17%

Az ilyen férfiakról nem írom, mit gondolok, nyomdafestéket nem tűr....Mikor meg kellett csinálni őket, akkor fegyvert tartottak netán a fejéhez??? Tetszett volna előbb gondolkozni, hogy neki nem tetszik a gyerekzsivaj...de még azt megértem vhogy, ha egy gyerek után rájön, nem fekszik ez neki...na de 4 GYEREK????

uRAMISTEN. És most otthagyja őket a carba lakhatás, eltartás minden segítség nélkül????

(nem akarok politizálni de pont ezért is gáz ez a kötelező 3-4 gyerek amit próbálnak lenyomni a torkunkon- mert tele leszünk is "jófej" apukákkal...)


Az anyagi oldalt sem értem, nem fér a fejembe, ott van az a nő 4 gyerek mellett (ha ennyire nem tud segíteni neki senki ahogy leírod, gondolom eddig se vittétek túlzásba a segítést) biztos nem a s.ggét vakarta a 7-8 év alatt hanem ellátta a háztartást, a gyerekeket , és ezt érdemli hogy "jaj hát megértjük apukát hogy nehogymár adjon a házból vmit ha nem az asszony építette fel"...fúúú

2019. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
78%

1.: Idéntől lesz nagyszülői GYED. Szóval a nagyinál lehetne 1-2 puja, és nem kellene dolgozni, mégis kapna lóvét.


2.: Ahogy írja valaki, a házassági szerződést érdemes valóban átnézetni egy jogásszal, mert a közhiedelemmel ellentétben, ez a szerződés, idehaza nem annyira erős és támadhatatlan, mint az USA-ban!


3.: MINDEN önkormányzati és állami segélyt fel kell szedni! Ha a sok C-nek jár, nektek is!

2019. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
55%
Előzőnek igaza van: első körben kerítsetek egy jó ügyvédet, mégha hitelt is kell felvenni, megtérül. A szerződést át kell nézetni, mert ha ellentétes a Családjogi Törvénnyel/Polgári törvénykönyvvel, akkor érvénytelen részben vagy egészben. A másik, hogy a volt férj anyagi helyzetére bizonyítékokat kell gyűjteni, és felhívni a bíróság figyelmét, hogy ez alapján szabja ki a tartásdíjat. Egyébként ez a bírósági gyakorlat, hogyha minimál bérre van bejelentve, de luxus autóval jár, évente többször utazik külföldre, stb.stb., akkor az életmódja alapján feltételeznek egy jövedelmet, és az alapján szabják ki a tartásdíjat. Ez most egy kemény menet lesz, de össze kell tartanotok. Ne simán az internetről keressetek ügyvédet, hanem szerezzetek minél több véleményt ismerősöktől, stb. Én pl. az én ügyvédemmel elég jól befaragtam, mert a díszes honlapja alapján választottam. Ja, és a bíróság ki fog szabni kapcsolattartást a volt férj számára, a testvérednek biztosítania kell ezt, de követelje is meg, hogy arra az időre vigye el a gyerekeket.
2019. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
40%

De, igenis van értelme a szerződésen gondolkodni. Mert ép eszű ember nem csinál 3-4 gyereket úgy, hogy tudja azt ha nincs elválik akkor 0 azaz nulla forintot kap.

Mellesleg a házasság alatt szerzett vagyon felezódne csak, ami házasság előtt is megvolt, ahhoz semmi köze a feleségnek (ugyanígy az örökség is).

Szóval magának főzte ezt a helyzetet a testvéred.

Menjen dolgozni, ez a megoldás.

2019. febr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
23%
Köszi a lepontozast vkinek biztos az elevenebe vagott
2019. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Adó visszaigenylest is kérhetné a nővéred a pasitól. Gondolom az apuka normalisan be van jelentve és amit a 4 gyerekre kap azt szépen adja oda a tesódnak ha már rá hagyta a gyerekeket.
2019. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!