Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti megnéztétek a gyereket...

Ti megnéztétek a gyereket nevének jelentését, mielőtt eldöntöttétek, hogy azt fogjátok neki adni?

Figyelt kérdés
Mi nem. És nagyon rossz jelentése van a lányunk nevének. Nem is értem, hogy hogy lehet ennyi negatív jelzőt rakni egy aranyos, szép lánynévhez. Kicsit zavar a dolog, de emiatt már nem fogjuk átanyakönyveztetni.
2019. febr. 16. 20:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem, 2-2 nevük van, egyiknek sem tudom azóta sem - nem is érdekel, szàmomra semmi jelentősége
2019. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mivel latin eredetű nevük van, nem nagyon kellett utánanéznem, egyértelmű volt, mi a jelentésük. Alapvetően 1 pozitív, 2 meg semleges jelentésű, de nem igazán befolyásolt volna, ha tetszik a név.
2019. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az alapján döntöttünk minden alkalommal. 😊
2019. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Csak nem Mia a lányod? :)


Amúgy igen, megnéztük.

2019. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Mia

Eredet: héber

Jelentés: keserűség, szomorúság, keserű, ellenálló, lázadó, fegyelmezetlen, zabolátlan, felkelés; kövér, erős

:( :( :(

Amúgy elképesztően illik hozzá a név. Volt akinek nem annyira tetszett, mikor kiválasztottak, de mióta megvan a lányunk, mindenki azt mondja, hogy ennél jobb nevet nem adhattunk volna neki :)

2019. febr. 16. 22:18
 16/21 A kérdező kommentje:
14-es, honnan tudtad? :)
2019. febr. 16. 22:19
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézd a latin eredetét: enyém (olaszul is ezt jelenti)


vagy a skandináv eredetét: szeretett.


De a héber eredet szerint is származhat a Miriam névből, ami szintén "szeretett"-et jelent.


Így már mindjárt jobban hangzik.

2019. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem akarok okoskodni de a Mia az nem különböző nevek roviditesebol keletkezett? Én inkább azok jelentését nézném :) ezzel meg nem foglalkoznék.
2019. febr. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

14-es vagyok,

Tucsiii ne keresés vlogjat néztem ma YouTube on 🤷🏻‍♀️😃

2019. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Ahj, javított. Szóval név keresős vlogját *
2019. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!