Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok mondani szép, még sem...

Tudtok mondani szép, még sem olyan gyakori fiú neveket?

Figyelt kérdés
Bíró lesz a vezetéknév de akár hogy keresgélek nem találok valami szép kis fiú nevet :( Nem szeretném hogy nagyon gyakori legyen, hogy minden 4. gyereknek ugyan az a név legyen,de nagyon extrém nevet se szeretnék.. Eddig a Félix meg a Henrik került szóba. De lehet hogy a Bíró vezeték név mellé érdekes lenne.

2019. febr. 19. 10:38
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Bíró Bálint? 💙 alliteraciò híve vagyok 😊
2019. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az Ambrust párom túl "gyerekesnek" találja. Ezért tovább kell nézelődni. A Kornélt hogy lehet becézni? :)
2019. ápr. 9. 15:36
 33/39 anonim ***** válasza:

"A Kornélt hogy lehet becézni? :)"


:)


A Kornél szerintem tipikusan az a név, amit nem kell becézni. Pl a Korni hasonlít a kornyikálás szóhoz, és pl a Korinákat is Korinak becézik, nem beszélve a koripályáról:):)


Szóval a Kornél szerintem önmagában rendben van, ahogy van, nem is túl hosszú, ez pont két olyan szótag, amit tök hamar ki lehet mondani, ha szólni kell neki, tehát énszerintem egy Kornélt nem kell becézni, lehet, hogy ő se szeretné:) Ha én pl Kornél lennék, nem szeretnék becenevet:) Meg pl jaj, itt olvastam egy sztorit pár éve, hogy Koninak hívtak egy anyuka a gyerekét, és akkor jött arra egy kedves szerelmes pár, és akkor a csaj mondta tök kedvesen, hogy "Milyen aranyos kislány!" :) És akkor az anyja meg tök dühösen mondta, hogy "FIÚ." :) A Koni az meg ilyen Connie, meg Kons(z)tanza/Constansa, szal azt sem ajánlanám. Szóval én egy Kornélt pl nem becéznék. :)

2019. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

*Max Kornélka, Kornélom, Kornélkám

Amúgy ezek, különösen a "Kornélom" meg idegesítőek lennének, ezt nem jó így hallani. :S:S Tudom, hogy ebben kedveskedés van, de így nem jó. Nekem is mikor mondta valaki és tényleg csomó szeretettel a hangjában, hogy XY-kám, azt nem szerettem, az tök rossz volt.

Amúgy nemtom pl ilyen Kokó esetleg ,de arról lehet h nem tom, másra asszociál, jó mondjuk van ilyen boxoló is, de na:) Meg még a Te vagy az életemben volt egy kiscsaj, tehát lány, akinek meg Koki volt a neve, meg szólították őt Kokítának is:) Ugyanaz, amiben a Konsztanza volt:) Na szal, az meg lány, meg a koki az se igazán név, hanem az valami agresszív dolog, pedig az a kislány aranyos volt, de az külföldi sorozat, tehát ott pl honnan tudták volna ezt; de mondom, még az is lány keresztnév, meg tényleg magyarul a szónak van egy nem kedves jelentése, szóval így sem hívnám. Ha Kornélia lenne, akkor lehetne pl még Koni meg Nelli meg Lia/Lius, de fiúnak készül:):):)

2019. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

*Na jó, most ránéztem egy weboldalra; ott vannak ilyenek, ezek ilyen formában nem rosszak



Kornika, Koresz


De nehogy pl "Korcsi " legyen belőle, mert nemtom, valamiért nekem a Koresztől csak egy lépés a "Korcsi", és undi lenne ha valakit így becéznének:S:S

2019. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

*érdekes, a Korcitól távolabb érzem; szal az még picivel talán jobb lehet, de hangzásra mondjuk ez is kellemetlen, az r meg a c egymás mellett nagyon nem jó, szal 100szónak is egy a vége, nem becézgetnék egy Kornélt. :)

Na jó, most eszembe jutott kettő, a Nélka, és a Nélkó, esetleg a Néli;nemtom lehet a Nélka hasonlítana aNálkára, szóval az is kilőve, a Nélkó talán nem rossz (nem tudom:D, szerintem az rendben van), a Néli meg talán túl lányos. Asszem a Nélkó az jó, az talán klassz, :)

2019. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

#30as valaszolo vagyok, Kornél anyukája :) nem becézzük, max néha Kornélkának hívják a nagyszülök, de én Kornélnak, és hallani sem akarok róla, hogy valaki leKornizza vagy Kori...

Ahogy az egyik előző válaszolo is irta, így önmagában szép, és nem is túl hosszú, hogy "nyüg" legyen kimondani. Olyan szép név, én nagyon szívesen hívom őt csak Kornél-nak :)

Amúgy fél éves, szóval még nem tudok nyilatkozni, hogy ő mennyire szereti a nevét, meg hogy nem fogják-e később becézni oviban/suliban, de remélhetőleg nem, max ami neki tetszik majd :)

2019. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Kornél is fent van már a listánkon.:) A becézést meg csak azért kérdeztem mert én nagyon szeretem azokat a neveket amiket lehet becézni. Mint a kislányunkat hogy Henrietta és Heninek vagy Hencsinek becézzük. A Roland volt még ami tetszik, de hát már kettő van a családba..
2019. ápr. 9. 18:13
 39/39 anonim ***** válasza:
Szerintem a Félix jól hangzik a vezetéknévvel, ami még szép és különleges: Edvárd, Ervin, Aurél, Amadé, Maximilian, Vendel, Benjámin, illetve régi magyar nevek közül: Koppány, Árpád, Antal, Endre... Nekem ezek nagxplon bejönnek.
2019. ápr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!