Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet kezelni ezt a...

Hogy lehet kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
1.5 éves lányom egész nap a sarkamban van, tépi a ruhámat, sír hogy vegyem ölbe vagy csak üljek le vele játszani. Nem tarthatok ölben egész nap egy ekkora gyereket, meg szerintem már önállóan is el kellene foglalnia magát legalább egy rövid ideig. Ha játszunk és felállok csinálni a dolgomat egy idő után, sírva jön utánam és öleli a lábamat. Ha leülök hozzá a kanapéra, ráfekszik a mellkasomra, és úgy marad percekig, elmegy tesz egy kört majd visszajön és újra rámfekszik. Tudom hogy ez szeparációs szorongás, de már kicsit sok.
2019. febr. 26. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod hogy szepa, akkor azt is tudnod kellene, hogy annál gyorsabban múlik, minél kevésbé tiltakozol ellene, azaz ha engedsz a ragaszkodásának, nem pedig ellököd.
2019. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Ezt úgy tudod kezelni, ha a cselekvés idejére kitalálsz mondatokat.

pl: mosogatni akarsz de csimpaszkodik beléd és ordít.

Hagyod a lábadon csimpaszkodni, de mondod neki, hogy "elmosogatok és utánna lesz...." minden alkalommal ugyan az a mondat, de akármi is történjen a mosogatást ne hagyd abba(persze ne is órákat mosogass).

Vagy bepakolom a mosogépet és utánna felveszlek. De addig míg a mosogépet bepakolod keményen nem felvenni, nem foglalkozni vele...


Néhány hét után jobb lesz.


Ez a szituáció egész gyerek kort belengi, pl 5 éves a gyereked te a szomszéddal akarsz valamit megbeszélni, és oda jön és elkezd beszélni. Ekkor tudnia kell, hogy ti most beszélgettek, és habár jelezheti, hogy ö most akar valamit(amire te rövid idön belül oda is figyelsz), de nem ordibálhat közbe az ö akaratával...

2019. febr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont most olvastam erről. Hagyd magad, majd elmúlik.
2019. febr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor egész nap legyen az ölemben és pakolgassak építőkockákat? Az ebéddel a ruhákkal meg az egyebekkel mi lesz? :-)
2019. febr. 26. 11:44
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Hat sajnos ez ilyen. Ebedrendeles, takaritono... Vagy csatos hordozo/hordozokendo, en ennyi idos koraban igy tudtam csinalni a dolgom, meg ugy, ha johetett velem, ahol voltam, es ott adtam neki valamilyen "feladatot", pl a nedves ruhakat adogatta, vagy spagettitesztat dugdosott tesztaszuro lyukaiba. Illetve ott van meg a mindig elerheto baby-sitter, a youtubeos mesek...:/ annak mondjuk nem vagyok a hive, de volt, hogy az ep elmemet az mentette meg, hogy kicsit bekapcsoltam neki.

Segithet az is, ha mondokakat, meseket kapcsolsz kepernyo nelkul, csak a hangot, az megnyugtathatja, hogy nincs egyedul.


Kitartas, jobb lesz!

2019. febr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Az ebédet előző este is megcsinálhatod, mikor otthon van a férjed, ugyanígy a mosást, teregetést is. Gondolom valamennyit alszik is az a gyerek napközben, akkor szintén tudsz tevékenykedni. Ha nagyon nem megy, akkor kajarendelés, 10 perc mese a gyereknek, addig gyors takarítás. Valahogy így lehet túlélni. ☺️
2019. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!