Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bp-en (Baross u. ) született...

Bp-en (Baross u. ) született gyerek adó- és TAJ kártyáját kiküldik postán, vagy be kell érte menni valahova?

Figyelt kérdés
2019. febr. 26. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Postán küldik de attól függ hol szülsz
2019. febr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Baross utca, 1-es nôi klinika, ahogy írtam
2019. febr. 26. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad hogy az 1esen szülsz. Én is ott szültem, másnap le kell menni a portával szembe lévő irodába hogy elkészítsék az anyakönyvi kivonatot, ezzel együtt két meghatalmazást aláíratnak veled, ezzel intézik az adó és taj kártyát az önkormányzatnál, és majd postázzák. Taj kb 2 hét múlva jött nekem, adó egy hónap volt.

Ha nem mész le, csak később akkor már magadnak kell intézni.


Úgyhogy érdemes úgy bepakolni a szülős csomagodba, hogy legyen 1-1 fénymásolat a te irataidból és apairataiból is. Ott nem fénymásolnak.


És jó tanács pluszba, hogy szülés után a méhlepényt alaposan nézesd meg, mert nekem bent hagyták, majdnem meghaltam

A gyereket "hazaengedték" sárgán, kötöhártya gyulladással, még egy hetet voltunk a heim pálba.


Az összes gyerekorvos köcsög, a csecsemösöknek meg ezerszer a nyakukra kell járni ha akarsz vmit. Szóval készüljél, és ha Harmath Ágnes doktornövel lesz dolgod, akkor ne vedd a szivedre amit mond, nekem pl azt mondta hogy feszegessem le a műkörmömet ott helyben az újszülött osztályon, mert miért festetem a hajam hisz terhes voltam (pedig természetes vörös a hajam:D)

Na szóval vannak ott gyökerek..

2019. febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Benne van a kérdésben: Bp., Baross utca. Nem tudok több budapesti Baross utca szülésztrôl, csak az 1-es nôi klinikáról.


Több, mint 3 hete szültem ott, megvannak a papírjaink, csak ez a kettô hiányzik.

2019. febr. 26. 14:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom a rossz tapasztalataidat, nekem nem volt problémám velük.
2019. febr. 26. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!