Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan éltétek meg, hogy a...

Hogyan éltétek meg, hogy a volt párotoknak mástól is született később gyermeke? Közös gyerek hogyan fogadta a hírt?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz vagy könnyű elfogadnia egy kicsi gyereknek hogy az egyik szülőjének hamarosan lesz még egy gyereke, aki neki féltestvére? Mivel lehet segíteni, hogy ne érezze magát elhanyagolva?
2017. dec. 10. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond köztük, pedig 10 év a korkülönbség.
2017. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És te hogy élted meg? vagy te vagy mindkettő szülője?
2017. dec. 10. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem a volt feleségem szült. Tündéri a kiscsaj, jóban vagyunk. Semmilyen rossz érzésem nem volt emiatt soha.
2017. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk elég érdekes volt. Az exem már mellettünk is kettős életet élt, gyakorlott hazudozó volt. Az új baba születéséről sem tudtunk.

Amikor a kicsi 4 éves lett, elvitte a közös gyerekeinket valami programra, és útközben mondta el nekik, hogy van egy tesójuk, hozzá mennek.

Mit mondjak, kiakadtak rendesen, de én is ölni tudtam volna a módszer miatt.

Aztán elcsitultak a kedélyek, a gyerekek elfogadták egymást, és 1 év múlva az exem beállított hozzánk a kicsivel. Elsőre sokk volt, de nagyon hamar megszerettem. Időnként elhozza, szünetekben 1-1 hetet vigyázni szoktam rá. Közben nekem is született babám, vele is nagyon jól elvan a kissrác. A vicc, hogy az új asszonnyal 0 a kapcsolatom, a gyerekeim sem bírják elviselni. Mondjuk tett érte vastagon.

A közös gyerekeink az én gyerekemet nagyon szeretik, nem féltesók, hanem tesók. Az exem gyerekét is szeretik, de inkább,afféle unokatesó kapcsolatban vannak. Sokat számít az a kimaradt első 4 év.

2017. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tesóméknál elég kavarcos a dolog. Nővérem 20 évesen szülte a kisfiát, az apa egy év után lelépett azóta sem találkoztak. Aztán a nővéren 25 évesen férjhez ment, született 2 gyerekük. A pasinak volt eg, gyereke az elöző kapcsolatából, ő minden második hétvégén volt náluk. Aztán 5 év után elváltak. A pasinak azóta született még két gyereke, a nővéremnek szintén. Gyakran össze járnak, jóban vannak. A gyerkeknek nagyon jó a kapcsolatuk, szeretik egymást.
2017. dec. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem született új kapcsolatból 3. gyerekem.A fiam 18 a lányom 11 éves.Mindketten imádják a kicsit.A lányom szokta mondani, hogy nem hitte volna hogy ennyire fogja szeretni, azt gondolta féltékeny lesz, de nem.Nagyon sokat foglaljozik vele, tisztába teszi, öltözteti, segít fürdésnél, játszik vele, vigyáz rá.A nagyfiam nem lakik már velünk ő messziről szereti.
2017. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!