Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16hetes terhes vagyok és...

16hetes terhes vagyok és egyszerűen képtelen vagyok le rakni a cigit. Van itt valaki aki ugyan így van? Vagy szült úgy hogy dohányzott? Én napi 10szal

Figyelt kérdés
2019. febr. 26. 14:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Akárhánszor rágyújtasz, képzeld el, ahogy a magzatod fuldoklik a méhedben. Brutális, de így van. Így talán könnyebben abbahagyod.

Mert most miatta kell áldozatot hoznod.

Csak a szülésig bírd ki. Ha nem karod szoptatni, akkor már másnap rágyújthatsz. Az már nem árt neki. De ez ifen.

Nikotinfüggő lesz, és tőle a szüléssel elveszik a nikotint. Szóval amit most nem tudsz megtenni, neki át kell élnie. Neki nem lesz választása!

Légy erős! És hozz egy kis áldozatot! Miatta!

2019. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%

Pedig jó lenne. Én egy dobozzal szívtam naponta, de amint megtudtam, hogy terhes vagyok, egy szálat se. Érdekes mód, ahogy megtudtam, hogy nem csak magamért vagyok felelős, hanem egy másik életért is, azonnal abbahagytam. Nem tudom,hogy nálatok ez miért nem működik. Még csak nikotinéhségem sem volt. Azonnal átfordult bennem a felelősségtudat.

Nem értem, hogy valakinél miért működik, valakinél miért nem. Mindenesetre próbáld meg!!!

2019. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Gondolj bele hogy tele nyomod füsttel a babát es fuldoklik ...

Felnőtt korában meg asztmás lesz...

A gyerekvállalás rengeteg lemondással jár, hajrá!


Ui.: ha tudnád mit meg nem adnék egy doboz energiaitalert... de eloszor megszulok, aztan szoptatok 1-2 évig.

2019. febr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

2. vagyok. Eszembe jutott egy kép: a volt férjem új párjának a lánya 5-6 hónapos terhesen minden további nélkül posztolta ki Facebook-ra magát, kezében a konyhában (!) egy füstölgő cigarettával.

Remélem, ha sokan írunk, akkor tudsz erőt meríteni, és nem leszel ennyire felelőtlen, mint ez a nő, akit nem is ismerek, csak képen láttam. Abszurd.

2019. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%

Sogornőm végig cigizte a terhességet, mintha nem is lenne terhes. A 33.héttől 3.fokú volt a lepénye, majd egy héttel a kiirt előtt a magzat belekakilt a vizbe, amiből sajnos evett is. Persze kapott antibiot, meg minden, de a pici sírós volt, hasfájos, most kiderult, hogy refluxos is. Ráadásul kis súllyal született.

Persze nem mondom, hogy a cigi miatt van ez náluk, de nem let kizárni.

2019. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem is értem. Már az első pillanatban abba kellett volna hagynod. Neked nem jelent semmit az a kis élet ami benned fejlődik? Ha ennyire nem vagy képes érte akkor minek vállaltad?
2019. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
89%

Ha más gyereke is szenved, más is tojik rá, nem törődik vele, az neked úgy sokkal jobb lesz? Megnyugszol?


"A méhen belül fejlődő magzat az anya vérkeringésén keresztül a cigarettafüst káros anyagaival (nikotinnak, cianid szén-monoxid) kerül kapcsolatba.


Ezek az anyagok gátolják a magzat megfelelő oxigén- és tápanyag-ellátottságát, ami lassítani fogja a baba növekedését és fejlődését. Emiatt megnő egyrészt a koraszülés kockázata, az újszülött továbbá nagyobb eséllyel jön világra az átlagosnál jóval alacsonyabb születési súllyal és fejletlenebb szervekkel. A dohányzó nők gyermekei átlagosan 200 grammal kisebb súlyúak, mint a nem dohányzó anyáké: a túl alacsony születési súly többek között megnehezíti, hogy az újszülött kellően melegen tarthassa saját testhőmérsékletét, emellett a baba fertőzésekkel szembeni ellenálló-képességét is csökkenti.


A terhesség alatti dohányzás következtében a vetélések, a halva születések, illetve a különféle születési rendellenességek (például farkastorok, nyúlszáj, szívfejlődési zavarok) megjelenésének kockázata is nőni fog. A méhlepény állapota is jelentősen romolhat, aminek következtében túl hamar elválhat a méhtől, növelve ezzel a vérzések kockázatát. Más esetekben elől fekvő méhlepény alakulhat ki, ami részben vagy akár teljesen is elfedheti a méhszájat (ez az úgynevezett placenta previa). További problémák forrása lehet, ha a fejlődő embriót közvetlenül körülvevő vékony hártyaréteg, a magzatburok már a 37. terhességi hét előtt megreped.


A dohányzás egészségre gyakorolt káros hatásai attól is függnek, hogy ki mennyit dohányzik naponta. A terhesség alatt ennek azonban nincsen akkora jelentősége: a vérerek már napi egy-két szál cigaretta elszívása után is szűkebbé válnak, a fejlődő magzat számára pedig már ez is éppen elegendő hátrányt jelent, ha minden nap megtörténik. Növekszik a hirtelen csecsemőhalál kockázata, amely főként a 2-4 hónap közötti csecsemőket érinti. Ezeknél a babáknál az átlagosnál fejletlenebb az agyban lévő légzőközpont, emellett az alvás-ébrenlét ciklus, valamint a hő- és a szívritmus szabályozási folyamatai is zavart szenvednek. A terhességük alatt dohányzó anyák gyermekeinél gyakoribb a rendszeres és heves puffadással járó kólika, az asztma és a gyermekkori elhízás, néhány kutatás pedig a kicsik érzelmi fejlődésének zavaraival, viselkedésbeli és tanulási problémákkal is összefüggésbe hozza a dohányzást. A gyermekek későbbi termékenységére ugyancsak hatással lehet a cigarettafüst anyagaival történő magzatkori érintkezés."

[link]

2019. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%
Egy ismerősöm vegigbagozta a terhességét. A kislánya járása hagy némi kivetni valót maga utan. En is nagy bagós voltam, de mig terhes voltam es szoptattam, eszem ágába se volt.
2019. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként teljesen egyértelmű, hogy mennyire káros a dohányzás, nem mondhatod, hogy nem vagy tájékoztatva, hogy mekkora károkat okozhat, hiszen rajta van a saját dobozán. Nem viccből.

A terhesgondozásnál pedig még jobban előtérben van, a várandósgondozási kiskönyvtől, a rendelők plakátjain, de biztos, hogy orvosod, védőnőd is kérdezte már, hogy mi a helyzet.


Én is dohányoztam. A saját életemet jogom van tönkretenni. Tisztában voltam vele, hogy korrábban halhatok, rákos lehetek, kirohadhatnak a fogaim, felfogtam és megértettem a kockázatot. Egy gyermekkel viszont egyszerűen nincs jogod ilyet tenni, nincs jogod károsítani az egészségét. Ha nem érdekel, ha tőled megdögölhet, akkor egyszerűen nem kell megszülni. Nem lett volna kötelező. Ha viszont felelősséget vállalsz érte, akkor össze kell kapnod magad és meg kell tenned érte mindent. Mert undorító dolog, amit művelsz.


Le lehet pontozni, ha megsértettem az érzéseidet, magasról le... Légy észnél. Elvileg felnőtt nő vagy, aki egy ártatlan életért felel.

2019. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%
Napi 10 szál??? Istenem...mások meg évekig várnak hogy teherbe essenek és a legjobbat adhassák annak a kis életnek a pocakban. Miért vagy ilyen önző? Szeresd már egy kicsit az a babát, és tedd le a cigit.
2019. febr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!