Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem bosszant, hogy a...

Titeket nem bosszant, hogy a már megszületett gyerekeiteket nem veszik emberszámba? (új CSOK)

Figyelt kérdés

engem most nagyon felbosszantott. Egy gyerekünk van, egyet szeretnénk, nem bírunk el felelősen többet. Én nem akarom, hogy 16 éves korától diákmunkáznia kelljen, mint nekem anno. Persze, kell a felelősségtanulás, meg a pénz értékelése, de más az, mikor azért mész dolgozi, hogy te keresd meg az új farmer árát, mint az, mikor azért, hogy meg tudd venni a statisztikakönyvet, mert másképp nem futja rá...

szóval, mi felelősséggel egy gyereket vállaltunk, nevelünk. Banki hitelbe nem merünk, nem akarunk beleugrani (mindkettőnk családja megszívta a svájci frankot). Viszont az egyetlen támogatás, ami 1 gyerekre is igénybevehető lesz, a 10M kamantmentes hitel, csak új gyermek esetén érvényes, a meglévőre nem adják... adnak 600e ft-ot, aztán slussz-passz. Ami egy családi ház vásárlásánál az illetékre sem elég...

Mi összespóróltuk az önrészt, fizetjük a hitelt +LTP-t, hogy hamarabb lejárjon, felelőssen vágtunk bele, bebiztosítottuk magunkat, kifizetjük, ha addig élek is. Erre jön drága kormányunk és csak úgy dobálja a milliókat azoknak, akiknek még nincsen gyerekük de a pénzért bevállalnak egy focicsapatot is. De mi lesz később azokkal, akik csak emiatt születnek?!

Én nem mondom, hogy mindenki ilyen, mert nyilván van, akinél amúgy is tervben volt több gyerkőc, nem is irigylem senkitől, csak az bánt, hogy aki előre tervezett, óvatos és felelős volt, az most mindentől elesik :(

Pedig nekünk is jól jönne, már csak 1 év van a hitelből, de 80e-t fizetünk is minden hónapban... és mennyivel jobb lenne, ha tudnám, hogy egyszer nekünk is lesz családi házunk, saját kertünk, kiskutyánk... de most azt látom, hogy ha ez egyszer lejár, akkor még 10 év, mire innen mozdulni tudunk... 40 évesen egy kamasszal meg már nem biztos, hogy a kert lesz a prioritás, az most lenne jó, míg kicsi :(


[link]


2019. febr. 26. 21:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
ne irigyeld azokat, akiknél a pénz miatt jött meg a szaporodási kedv, és a gyereküket se.. meglesz a böjtje sajnos.
2019. febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
ja, és én csak most tervezem a gyereket, de hitel nélkül, 1 gyerekre meg adnak 600ezret továbbra is, hát ez van.. amúgy sem szeretném magunkat röghözkötni.
2019. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Ezt hívják kampányfogásnak. Szerinted hányan fognak bedőlni a 10 millás hitellel? Rengetegen.
2019. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

Én is gondoltam hasonlót, bár nem szerettem volna amúgy sem felvenni. De sztem ne irigyeld őket, itt még olyan gondok lesznek.

Nők, akik az első gyereket is megbánják, de szülni kell még kettőt, tönkrement kapcsolatok stb. És mi van ha meghal a gyerek 1 naposan, 1 évesen, 11 évesen.

Itt a gyerekpszichológusok fognak igazán jól járni...

2019. febr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

plusz a házasságok fele válás, sajnos, nincs mit szépíteni rajta. így igérgetnek még 2-3 gyereket. napersze.


kérlek ne hidd, hogy valami fantasztikus dologról maradsz le, mert nincs így. nagyon csúnyán be fognak ezek dőlni.

2019. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Egy gyerekem van, nem is lesz több, és örülök, hogy nem veszek részt ebben a szarságban sem. Nagyon sokan meg fogják még ezt szívni.
2019. febr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk 4 van. Kormánytól függetkenül terveztük a családot mindig is.

Semmilyen kedvezményt nem tudtunk igénybe venni az adót leszámítva eddig sem és most sem. Pedig költöztünk is.

Lehet ezen boaszankpdni, de ennél sokkal rosszabb dolgok is történnek kicsi országunkban sajnos...

2019. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
bosszankodni*
2019. febr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
persze,hogy történnek (sajnos), csak most épp ezt tolták a képünkbe... tudom én is, hogy mi lesz a vége, csak bánt, hogy az én meglévő kislányomat kb semmire nem veszik, ő már "megvan", már nem kell ösztönözni :/
2019. febr. 26. 23:55
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
mivel a népességszám növelése a cél, ezért nem a megszületett gyerekekre adják, valamennyire logikus.
2019. febr. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!