Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a férjem...

Mit csináljak, ha a férjem rettenetesen viselkedik a lányommal, mióta megszületett a pici? Néha a válást fontolgatom, komolyan.

Figyelt kérdés
A nagylányom 17 éves, az apjával 4 éves korában elváltunk. A mostani férjemmel 9 éve vagyunk házasok, teljesen elfogadta a lányomat, jól megvoltak egymással. Viszont amióta megszületett a közös babánk, mintha kicserélték volna... A kicsi fél éves, de a férjem úgy óvja a lányomtól és a barátnőitől, mintha egy félnapos újszülött lenne. Tegnap is sírt a pici, én pont tusoltam, a lányom ment be hozzá, és vette ki a kiságyból. Nem nyugodott meg azonnal, erre a férjem átrohant és elkezdett teli torokból ordítani a lányommal, hogy miért siratja a gyereket, azonnal tegye le. Persze erre csak jobban elkezdett sírni szegény... Ha jön hozzánk a lányom egyik barátnője, már megy a szájhúzogatás, hogy miért ide jönnek, menjenek máshova, itt pici gyerek van. Ugye itt van a hideg, a hó, fagy és nem akarom, hogy ilyen időben a lányom korán reggel biciklivel járjon, főleg hogy novembertől februárig folyamatosan meg van fázva. Ezért úgy szoktuk, hogy reggel én viszem suliba, haza meg vagy az apja hozza, vagy valamelyik barátnője. A férjemnek ilyenkor dolga sincs még a babával, mert alszik. De minden reggel megy a vita, hogy miért nem megy biciklivel, vagy gyalog... Múlt héten már a lányom sírt az iskoláig, hogy miért ekkora baj a férjemnek, hogy néha vele is vagyok, vagy elviszem ide-oda, és hogy elege van az állandó kiabálásokból, vitákból, az apjához akar költözni. Mondtam ezeket a férjemnek utána, aki csak röhög az egészen, meg hogy ez felesleges hiszti. De én is látom, hogy folyamatosan szekálva van a lányom, direkt kötöszködik vele. Ha pedig már ő nem bírja tovább, és visszaszól, azonnal a plafonon van a férjem és ordít.
2019. jan. 20. 23:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Nehez ugy. En a gyerekemet valasztanam ! ( en is egyedul nevelem az enyem, pont ilyenektol felek )
2019. jan. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
99%

Na úgy vágnám ki az ilyen szar férfit mint a sicc!


Azért viselkedik így, mert nem az ő gyereke, és már van sajátja! Sajnos most jött ki a foga fehérje! Vagy tolerlálod és jót teszel a lányodnak, engeded hogy az apjához költözzön. Vagy a férjedet egy határozott fejbe kólintás melett helyre teszed villámgyorsan, mielőtt még fokózodik a dráma!

2019. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Beszéltem már a férjemmel többször, össze is vesztünk emiatt. Mert egy ideig nevet ezeken, ami nagyon ijesztő. Hogy egyik pillanatban vörös fejjel ordít, a másikban nevet és úgy tesz, mintha semmi nem történt volna. Mikor a lányom meséli ezeket anyukáméknak, vagy barátoknak, akkoris ezt csinálja a férjem és állítja, hogy ez nem igaz, nem így volt. Utána jön a támadás, hogy a gyerek el van kényeztetve, miért engedek meg neki ennyi mindent, miért adok neki pénzt. Direkt ezért nem mentem bele még a házasság után sem a közös kasszába, mert sosem akartam, hogy beleszóljon, hogy milyen cipőt veszek a lányomnak, vagy hányszor engedem egy hónapban moziba például. Erre jön azzal, hogy őt ez felháborítja, mert bezzeg más gyerek dolgozik, és biciklivel jár... Borzasztó lett a viselkedése, mint egy féltékeny gyereké. Ráadásul mindennel rohan hozzám árulkodva, hogy pl. a lányom ma lejött vacsorázni, és égve maradt a szobájában a kislámpája. Vagy hogy megkértem délután, hogy vigyázzon a picire, a férjem azonnal hívott, hogy úgy vigyáz rá, hogy közben telefonozik és zenét hallgat, nincs figyelve a babára. Nyilván ott volt vele, de mikor velem van a kicsi, én is csinálok mást, nem figyelem mozdulatlanul egész nap...
2019. jan. 20. 23:36
 4/26 anonim ***** válasza:
15%

Aha! Tehát már a házasság előtt is MEGVOLTAK a jelek, hogy ő egy bolond csak te lesz...artad! Hát akkor így jártál, költöztesd el a lányod legalább neki legyen jó, te meg tűrd csak tovább.

Majd ha egy ordibálásnál felpofoz a férjecskéd ne csodálkozz!

Ilyen embernek még szülni is, jó nagy birka vagy!

2019. jan. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy nem, azóta van ez, amióta megszületett a pici.
2019. jan. 21. 00:12
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Szülés utáni depressziója van :) Menjetek el párterápiába. Ha nem hajlandó, ott kell hagyni. Ez az ember egy agresszív állat. Beledilizett az apaságba. Jóval idősebb, mint te, nem?
2019. jan. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Így nőttem fel, én vagyok a nagylány az első házasságból, van 4 kisebb tesóm, a másodikból. Arra nem emlékszem, milyen volt a kicsik előtt velem, de arra igen, hogy előszeretettel hangoztatta mindig is, hogy neki 4 gyereke van, ha egy cipő nem fért el az állványon, akkor az enyém lett ledobálva és ha rosszul lettem a suliban, akkor “ott a busz”, anyukámnak akkor még nem volt jogsija.


Nem mondom, hogy könnyű volt, viszont azt hiszem, éppen emiatt alakult úgy, hogy a férjem egy csodálatos ember lett, akivel elképzelhetetlennek tartom, hogy valaha elváljunk. Nagyon kritikus voltam, mikor kerestem a párom, ami lehet, hogy nem így lett volna, ha nincs előttem a rossz példa, az, hogy milyen férfivel nem akarok soha többé egy levegőt szívni.


Minden esetre, ha mégis történne valami, ami miatt a férjem bekattanna, ne adj’ Isten, elválnánk, ilyen helyzetben biztosan a lányaim érdekeit tenném előtérbe és ha arról lenne szó, akkor a férjemnek kellene mennie.

2019. jan. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fontolgatnám,hanem meg is tenném.De kétlem hogy egy válás erőszakmentesen menne egy ilyen emberrel.
2019. jan. 21. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én kiraknám, vagx elköltöznèk. Ha eddig nem volt mellőzve a nagy, igenis ugyanúgy kellene bánni vele. Ha ez nem megy, nem tenném tönkre idegileg a kamasz nagylányomat egy férfiért sem. A férfi mehet amerre lát, ha nem tud változni.

Egyébként én pont emiatt nem szülnék más férfinak akkor sem, ha a férjemmel elválnánk és az új partneremnek nem lenne gyereke...

2019. jan. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Böbe1990 ***** válasza:
22%
Szia!Teljesen megértelek és tudom milyen nehéz mert sajnos én is ugyanabben a cipőben járok.Csak nekem 8éves a fiam akit a férjem nevel.Van egy 3éves közös kislányunk.Nálunk is akkor kezdődtek a gondok mikor a kicsi megszületett(3éve).A fiammal nagyon csúnyán bánik,ordit,csúnyán beszél vele,nem szabad neki lassan már levegőt sem vennie.Ezzel szemben a sajátját imádja,neki minden megengedett.Könnyű itt azt irogatni,hogy az ilyen férfit ott kell hagyni,valószínűleg én is ezt mondanám másnak.De az ember akkor tudja milyen nehéz is ez és nem is olyan egyszerű mikor benne van.Tanácsot adni sajnos nem tudok mivel még jó magam sem tudom mi tévő legyek. :(
2019. jan. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!