Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csecsemős anyukák, hogy...

Csecsemős anyukák, hogy mozdultok ki?

Figyelt kérdés
Nem én-időre gondolok, hanem pl. cipővásárlásra muszájból. Mi kertvárosban lakunk, egy kisbolt van 5 percre, amúgy minden más kb 30 (ha elmegy a busz 45-50) perc út gyalog és tömegközlekedéssel. Én nem vezetek. Nem szeretnék idegen helyen szoptatni, baba-mama szobában sem, viszont fejni nem tudok igazán, mert nem jön sok. 2 hónapos a babám, nagyokat sétálunk a környéken, elmegyünk a boltba, ellátom a házi dolgokat. Eddig kétszer voltunk ketten messzebb, az én hathetes és az ő négyhetes kontrollján. Előbbi 3 óra volt összesen, szerencse, hogy a járműveken elalszik. De már több nappal előtt szorongtam és aznap hasmenésem is volt, mert nem tudtam, mi lesz, ha mondjuk sírni kezd a metrón, vagy a váróterem vécéjén ülve kell etetni... Plázáztatni sem akarom, de hát ott vannak olcsó cipő-és ruhaboltok és kellene neki is pár dolog. Nem szeretném mindig a párommal fuvaroztatni magunkat. Másra egyelőre nem lehet bízni, messze lakik mindenki, akire ilyen picit rá tudnék bízni. Ti hogy oldjátok ezt meg?

2019. márc. 1. 09:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%

A "nemszeretem"et felülírja a baba igénye



Tehát viszem magammal és szoptatom ott ahol ér minket


Természetesen nagyjából már tudom hogy mikor lesz igénye szopira

Sok esetben egy üzlet próbafülkében szoktam megoldani


Főleg hogy nem fogadja el semmiből sem az anyatejet csak "gyárilag”

2019. márc. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%

Első vagyok


Úgy gondolom hogy emiatt nem fogok az elkövetkezendő 3-6 évben otthon lenni


( 3 gyermeket szeretnénk egymás után)

2019. márc. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha nem akarsz idegen helyen szoptatni (de inkább próbafülkében vagy szabadban szoptass (letakarva), mint nyilvános vécében), egy szombat délelőtt, előtte megetetve, apára lehet bízni (és van két órád), vagy lehet magatokat fuvaroztatni. Ez egy ilyen korszak. És attól azért ne legyenek pszichoszomatikus dolgaid, ha esetleg majd idegeneket zavarsz pár percig a sírásával. Vagy bevállalod a házhoz rendelést, bár cipőnél elég zsákbamacska.
2019. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
62%

Én mindent a férjemmel oldok meg.

Egyszerűen én se merek kettesben menni míg ennyire kicsi, max a környéken meg a séták. De plázázni ilyesmi nem.

Én szorongós vagyok, inkább nem megyek csak a férjemmel, én se akarok idegeskedni.

2019. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%
Pont ilyen vagyok én is! Az én babám sír a babakocsiban(próbálkoztam sokat, több módszerrel-sikertelenül) az autó gyerekülésében is. Buszoztatni már nem is merem, de még a boltba sem tudok kimenni így vele. Már nagyon várom hogy tudjon ülni, akkor már gondolom ellesz a babakocsiban. Szóval mindenhova párommal megyünk sajnos. Ez egy ilyen idő. Boltba meg bemegy munka után, úgyis útba esik neki. Cuccokat meg rendelni szoktam vagy elmegyünk közösen. Szóval én sehogy nem tudom megoldani(még).
2019. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Hat kerdezo ez bizony az anyasag velejaroja. Amugy az nem furikaztatas hogy az apuka elvisz titeket vasarolni mert ugyanugy neki is kell gondoskodnia a babarol vagy akkor maradjon otthol vele. Megeteted elmesz aztan etetesre vissza is mehetsz es ennyi. Hat ha lehet nyilvanos wc-ben inkabb ne szopiztass, inkabb akkor valami padon eldugottabb helyen es takarva az meg hogy sir mindenkinek meg kell ertenie, egy kisbaba igyis ugyis sir ha baja van hiaba nem tetszik az embereknek
2019. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%

Ezzel a felfogással 7 éves korig otthon ülhetsz vele.

Mire oda tudsz adni egy kiflit, hogy megegye, addigra jön a hiszti korszak.


Mi úgy oldottuk meg, hogy kendőbe tettem. Tömegközlekedéssel a legjobb. Üzembiztosan aludt benne kb. 6 hónapos korig. Utána is, de már nem végig.

Szoptatni is bárhol lehet vele, mert nem látszik semmi.

Baba elől, hátizsák hátul, és lehet menni vásárolni. Sose volt olyan egyszerű menni vele, mint amíg kicsi volt.

Most már macera, mert szalad, pakol, kíváncsi, hangos, és az istennek se akar még a bevásárlókocsiban se ülni. 🤷‍♀️ Online rendeltem magamnak tavaszi cipőt. 😆

2019. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%

Nem akarásnak nyögés a vége.

Pár hetes korától mindig mentünk, nem vezetek, óránként járt a busz a következő város 30 percre volt busszal. Beraktam a babakocsiba megszokta sosem sírt benne de 2-3 hetes korától járunk.

Szoptatni meg bárhol lehet. Bárhol, bármikor megszoptattam. Fogsz egy sálat és leteríted magad, ennyi. Meg feltalálták már a szoptatós pólókat.

Ha akarnál, tudnál menni, ne fogd már a babára , hogy életképtelen vagy.

2019. márc. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Hordozókendő a legjobb találmány. Miénk sem szereti a babakocsit, sír benne, de kendőben elalszik 3-4 órára is. Sokkal könnyebb ügyeket intézni, vásárolni és stb, ráadásul van két szabad kezed :)
2019. márc. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
61%

Mi is kertvárosban élünk, 10 km-re a belvárostól.

Buszra fel sem ültetem, mert ez észak-mo és nem tudom máshol mi van a buszokon, de nálunk mocsok, büdös és tele igénytelen emberekkel akik nincsenek senkire tekintettel. Van kocsi, van apja a gyereknek, így jelenleg mindent úgy szervezek, hogy pihenős vagy szabad legyen és eltudjon vinni minket. Ne mártirkodj a gyerek az övé is, ennyit megtehet.

A szoptatástól én is szorongok, emiatt általában minden csak egy gyors rohanás, semmi nézelődés csak célirányosan.

2019. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!