Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csecsemős anyukák, hogy...

Csecsemős anyukák, hogy mozdultok ki?

Figyelt kérdés
Nem én-időre gondolok, hanem pl. cipővásárlásra muszájból. Mi kertvárosban lakunk, egy kisbolt van 5 percre, amúgy minden más kb 30 (ha elmegy a busz 45-50) perc út gyalog és tömegközlekedéssel. Én nem vezetek. Nem szeretnék idegen helyen szoptatni, baba-mama szobában sem, viszont fejni nem tudok igazán, mert nem jön sok. 2 hónapos a babám, nagyokat sétálunk a környéken, elmegyünk a boltba, ellátom a házi dolgokat. Eddig kétszer voltunk ketten messzebb, az én hathetes és az ő négyhetes kontrollján. Előbbi 3 óra volt összesen, szerencse, hogy a járműveken elalszik. De már több nappal előtt szorongtam és aznap hasmenésem is volt, mert nem tudtam, mi lesz, ha mondjuk sírni kezd a metrón, vagy a váróterem vécéjén ülve kell etetni... Plázáztatni sem akarom, de hát ott vannak olcsó cipő-és ruhaboltok és kellene neki is pár dolog. Nem szeretném mindig a párommal fuvaroztatni magunkat. Másra egyelőre nem lehet bízni, messze lakik mindenki, akire ilyen picit rá tudnék bízni. Ti hogy oldjátok ezt meg?

2019. márc. 1. 09:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
48%
Online rendelem a ruhatáram 90%-át kb.
2019. márc. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat! Apa csomót segít, csak gyakran pont olyan időben lehetne a legkisebb tömegben vásárolni, amikor ő dolgozik. Az hogy visz minket vagy vigyáz a babára, az olyan szempontból nem különbség, hogy ő kell hozzá.


Hurcikendő van, de én sokkal kevésbé érzem alkalmasnak egy vásárlasra, mint a babakocsit. Az enyém mondjuk szépen alszik a mózesben, szereti. Kendőt a délutáni sétán használjuk.


1. Válaszoló: nem szoptatok próbafülkében. Még ha a ház másik sarkában itthon van vki ( pl testvérem látogatóban) úgy is nehéz, a tudat, hogy ő tudja. Párom előtt muszáj, de az is nehéz.


Mivel nem vagyok szórakozni járós, ezért nem zavar, ha 4-5 évig nem tudok messzire menni. Illetve az autóban félreállva is oké, tényleg csak az a pár helyzet gáz, ha egyórás távolságra kell egyedül menni.

2019. márc. 1. 11:17
 13/31 A kérdező kommentje:
Amúgy én is csomó mindent online rendelek, de a babbancsnak is kellene pár olyan dolog, amit látni kell, mert nem standard testalkat.
2019. márc. 1. 11:18
 14/31 A kérdező kommentje:

Még annyi problémánk van, hogy az én babámat nen lehet egyelőre apára se bízni, mert sír. Napi tíz percet van csak az apjával, amíg zuhanyzok. Mire végzek, dagadt a szeme, márványozott a bőre, úgy zokog.

Ez kb a hathetes növi ugrással jött, szegény apját bántja is picit, mert előtte tökjól aludt a mellkasán. Csomót sétálunk együtt, gagyogunk neki együtt...

2019. márc. 1. 11:23
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

#14:

Egy emberes baba, aki nagyon anyás. :)

Ezt ismerem.

A férjem is sokat van a fiunkkal, de mégis állandóan rajtam akar lógni. Neki a kezében se szeret lenni, nyúl át, hogy vigyem én.

Ez van. Majd kinövi.


Csináld úgy, ahogy neked kényelmes! Pl. séta időben menj vele a boltig, az a 45 perc séta nem a világ vége.

Legyen egy napirend. Ebbe már az első hetekben beilleszthető a napi séta, amit igényelni is fog. (Nálunk pl. ebéd után volt 1-2 óra.) Meglátod, hogy ez alatt mennyit alszik. Lehet, hogy úgy kiüti a friss levegő, hogy simán végig aludja, hogy elmész vásárolni.

A szoptatás pedig nem szeretem vagy kedv kérdése. Nálunk első nem otthoni etetés úgy jött össze, hogy 3 órát!!! vártunk 2 hetes babával a fül-orr-gége rendelésen. Persze, hogy egy óra után kitört a világ vége, muszáj volt megoldani. 3 órán át mégse hagyhattam volna sírni.

Elsőre ilyen halálosan ciki, legközelebb már rájössz, hogy sokkal cikibb hosszú percekig rázogatni egy ordító babát, és mindenki titeket néz, meg okoskodik.

Lehet, hogy neked kínos a tudat, hogy valaki tudja, hogy épp szoptatsz. De hidd el, hogy ez rajtad kívül senkit nem érdekel, főleg, ha nem is látja.

2019. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
64%

Az én fiammal se nagyon lehet kimozdulni. Iszonyú sírós. Mi ezt úgy oldjuk meg hogy evés után megyünk rögtön. Babakocsi a csomagtartóba.. és amíg célirányosan villámgyorsan vásárolok addig egy közeli parkban lehet vele sétálni. Vagy a nagymama vigyáz rá amíg mi nagybevasarolunk. De nekem annyi előnyöm van, hogy ő a nagyival is szívesen van, és (sajnos) tápszeres, vagyis nélkülem is megetethető. Ennek utóbbinak persze nem örülök, de kétségkívül egy ilyen helyzetben előny.

(4 hónapos)

2019. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 hetes a fiam, iszsz, másfél-két óránként szopik. Viszem mindenhová és szoptatom, másképp esélyem sincs. Mondjuk én nem vagyok ennyire szégyenlős, letakarom magunkat, és nem látnak, azt letojom, hogy aki észrevesz az tudja, mi van a kendő alatt. Na és, etetek, nincs benne semmi illegális. De legtöbbször tök jól működik, hogy megérkezünk, mielőtt kiszállunk, szopik a autóban, aztán mire megint kéne, már újra meg tudom etetni hazaindulás elött a kocsiban. Vagy baba-mama szoba. Én jobban szeretem amúgy a kendőt, de ha vásárolni megyünk, a babakocsi vázát be szoktuk rakni, hogy ha alszik a hordozóban, ne kelljen piszkálni. Aztán ha megébred és elkezd nyűglődni, átrakom a kendőbe. Nővérével is így volt, mindig működött.

Viszont ha neked ennyire nem opció, hogy bárhol megetesd, tényleg csak rendelni tudsz.

2019. márc. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

A kendős téma:

Nekünk van egy karikás, amibe nem tudtam stabilan betenni, ezért kaptunk kölcsön egy rugalmas kendőt. De ezt azért hosszabb idő feltenni.

Ha rajtam van a baba, én a karjaimat nem tudom rendesen használni, talán mert pici vagyok. A babám még nem tartja a fejét.

Tehát egy boltban hajolgatva cipőt próbálás nehéz lenne így.

Illetve a hurciban nehéz ellenőrizni, mi a baj, ha nyugtalan, anélkül, hogy kibontanám, illetve a hőmérsékletét is nehezebb szabályozni.

Zavar hogy nem látom eléggé az arcát.

Én ezért azokon a du sétákon szoktam, amikor Apa is jön, mert nekünk a séta az kutyás, és egyedül biztonságosabb a kocsi.

De lehet h valamit rosszul csinálok a kendővel.

2019. márc. 1. 14:14
 19/31 A kérdező kommentje:

Aki szerint életképtelen vagyok: nem tudom, ezt a cimkéző, általánosító, direkt sértő stílust az anyaság vagy az internet hozza magával, de már unom.


Nagyon nem vagyok élhetetlen. Általános iskolás koromtól egyedül járok mindenhová, egyetem alatt voltam külföldön hónapokat, extrémnek tartott sportteljesítmény is van mögöttem, mielőtt összeköltöztünk, sok évet egyedül éltem és önellátó voltam. Eddig minden fontos célom sikerült


Csak azért írom ezt, hogy lásd be, hogy azért mert az első gyerekemmel már két egész hete nem oldottam meg egy problémát (addig gyerekágy volt), még nem ledzek élhetetlen. Sem én, sem más, aki nem tud akárhol szoptatni...

2019. márc. 1. 14:23
 20/31 anonim ***** válasza:
Valószínű nem húzod elég feszesre a kendőt, azért nem érzed elég biztonságosnak. Én 156 cm vagyok, vékony is, szóval elég kicsi, mégis tudom a kezeimet használni :) használok karikást, hosszú szövött kendőt is, de nem tartom a kezemmel pluszban a babát egyiknél sem, elég stabil. Az meg, hogy milyen gyorsan kötöd meg, gyakorlat kérdése, én legutóbb hosszú szövöttet vittem vásárláshoz, 1 perc alatt megvagyunk max. Ha picit felhúzod a kendőt a füléig, és elég feszesre húzod, nem billen a baba feje, ha lehajolsz :)
2019. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!