Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csecsemős anyukák, hogy...

Csecsemős anyukák, hogy mozdultok ki?

Figyelt kérdés
Nem én-időre gondolok, hanem pl. cipővásárlásra muszájból. Mi kertvárosban lakunk, egy kisbolt van 5 percre, amúgy minden más kb 30 (ha elmegy a busz 45-50) perc út gyalog és tömegközlekedéssel. Én nem vezetek. Nem szeretnék idegen helyen szoptatni, baba-mama szobában sem, viszont fejni nem tudok igazán, mert nem jön sok. 2 hónapos a babám, nagyokat sétálunk a környéken, elmegyünk a boltba, ellátom a házi dolgokat. Eddig kétszer voltunk ketten messzebb, az én hathetes és az ő négyhetes kontrollján. Előbbi 3 óra volt összesen, szerencse, hogy a járműveken elalszik. De már több nappal előtt szorongtam és aznap hasmenésem is volt, mert nem tudtam, mi lesz, ha mondjuk sírni kezd a metrón, vagy a váróterem vécéjén ülve kell etetni... Plázáztatni sem akarom, de hát ott vannak olcsó cipő-és ruhaboltok és kellene neki is pár dolog. Nem szeretném mindig a párommal fuvaroztatni magunkat. Másra egyelőre nem lehet bízni, messze lakik mindenki, akire ilyen picit rá tudnék bízni. Ti hogy oldjátok ezt meg?

2019. márc. 1. 09:37
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, ne húzd fel magad. Ezen az oldalon mindenki szuper jó és főleg empatikus édesanya, akik fogalmam sincs, hogy tanítanak elfogadást a gyerekeiknek. Hogy nem vagyunk egyformák és a gondjaink sem azok.

Valakinek nehéz eset a gyereke még is simán kimozdul, mert tud annyira a külvilágra sz. A. Rni, hogy ezt elengedje. Másoknak ez ettől még lehet probléma. És vannak a szerencsések akik hírből sem ismernek igazi bőgőmasina babát. Aki amúgy lehet hogy 1 év múlva a világ legnagyobb angyala lesz, és szót fogad mindenben. De amíg pici, addig - mondjuk úgy - nem szeret kisbaba lenni :) és ennek hangosan jelét is adja 0-24-ben.


Ezen az oldalon minden eretnekség, ha tápszert adsz, ha tévézel a baba mellett, ha paradicsomosat mersz enni szoptatós anyaként.. Tök mindegy. Az anyaság egy olyan dolog amit mindig mindenki jobban fog nálad tudni. Legalábbis szeretik azt hinni.


Csináld úgy, ahogy neked jó. Ha nem megy a nyilvános szoptatás, akkor ne csináld. Alakítsd úgy, hogy ne kelljen. Esetleg egyeztess egy félúton lakó baratnőddel, hogy beugorhatnál-e szoptatni. Ha sírós a gyerek akkor várj még, nem marad örökre az. Lehet hogy már 3 hét múlva simán tudod majd tologatni egy plázában. Ha akarod...


Ne akarj online segítséget kérni mert csak ezt kapod amit kaptál is. Pont azért mert talpraesett vagy, hidd el meg lesz a megoldás. Még pici, alakul ez majd hónapról hónapra.

2019. márc. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!