Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagymamák, milyen családanya...

Nagymamák, milyen családanya a lányotok/menyetek? Egyetértetek a nevelési elveivel, gyermekgondozásával?

Figyelt kérdés
2019. márc. 3. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Mast nem tehet egy anyos vagy nagymama. Ha nem ert egyet akkor ne is menjen mert nincs joga belemakogni foleg egy anyosnak nem
2019. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanaz jutott eszembe, mint az elsőnek. Egy nagymama csak beletörődni tud a lány/meny nevelési elveibe, mert beleszólni nem sok joga van.
2019. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Az én anyukám nem ért egyet velem maradéktalanul, de amikor eljön hozzánk akkor nem “makog”, tudja hogy az van amit én akarok.


Például a nulladik naptól teáztatni akarta a babát, szerinte eggyel több réteg ruha kellene rá kb mindig és mindenhol. Vagy a személyes kedvencem, ami miatt egyszer egy levelet is irt nekem, hogy először és utoljára elmondja véleményét, hogy szerinte rossz dolog (gyerek ekkor volt 2 hetes), hogy állandóan a mellemen lóg és h én közben telefonon olvasgatok (napi nettó 8-9 óra szoptatás volt), és legyszives ne csináljam. Én meg visszaírtam neki, hogy értem amit mond, de én úgy csinálom ahogyan én akarom, és legyen szíves hagyjon békén, mert különben csak idegesíteni fog a jelenléte. Felfogta és azóta semmibe nem kotyog bele.


Illetve de, ha vele van a gyerek állandóan ráad plusz egy réteget :D De ezt ráhagyom :))

2019. márc. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Anyukam nem ert egyet velem sok mindenben, ezt tobbszor is mondta, mindezek ellenere azt mondja mindig, hogy szerinte nagyon jo anya vagyok, de o teljesen mashogy csinalna, a gyereknek meg a hazassagunknak szerinte nem tesz jot, hogy egy szobaban alszunk. Mondtam neki, hogy koszonom a velemenyet, de ezt majd mi eldontjuk. Ettol fuggetlenul felhozza idorol idore, foleg, hogy a tobbi nagyszulo is vele ert egyet. Az sem segitett, mikor elmeseltem a katasztrofalis eredmenyeit a javaslataiknak, amiket kiprobaltunk hosszabb ideig. Valahogy talan ugy elhetik meg, hogy ha nem ugy csinalom, ahogy ok, akkor ok lehet, hogy rosszul csinaltak. Hiszen, ha biztosak lennenek magukban, akkor nem sertodtek volna meg azon, mikor azt mondtam, hogy koszi, de mi mashogy csinaljuk. Vagy nem tudom, ez miert van. Miert ne lehetne mindkettonknek igazunk, mikor mas-mas gyerekekrol van szo? En sem kritizaltam ot, mert kulonszobaba rakott engem, es mert sosem voltam joalvo, aminek ehhez is lehet talan koze. De en nem akarom ezt fejtegetni, mert nem tudhatom, hogy nekik hogy volt a legjobb, mindenki altalaban ugyis a legjobb tudasa szerint csinalja. Szoval en nem ertem, hogy mivel lehet egyetnemerteni, mikor teljesen mas gyerekrol, anyarol es aparol van szo, egy teljesen mas eset. “Jo” volt, mikor az unszolas, sokadszori magyarazas hatasara kiprobaltuk a javaslataikat, aztan fogtuk a fejunket, mert meg faradtabbak lettunk, es nem ok voltak itt ejjelente, nem ok keltek a gyerekhez 10-20-60 percenkent koszonhetoen a szuper otleteknek. Nem akarom rajuk fogni, hiszen mi dontottunk ugy a ferjemmel, hogy kiprobaljuk, de aztanaz, hogy ment a sertodes, meg kapom a szoveget, hogy nekem semmit nem lehet mondani, mikor vegul visszaalltunk a sajat jolbevt modszerunkhoz, azt azert durva hataratlepesnek gondolom.
2019. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Igaz én nem vagyok nagymama, de az én anyukám nagyon nem ért velem egyet.

Igazából szerintem csak nem bízik abban hogy tudom mit csinálok, és ezért úgy érzi mindenbe bele kell szólnia....

2019. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

A lányaimat én neveltem, a menyemet a nászasszonyom. Hasonló értékrend vezérelt minket, hasonló az eredmény is, maximálisan elégedett vagyok az unokáimmal.

A lényeg viszont az, hogy soha nem szóltam bele a dolgaikba, nevelésükbe, tanácsot is akkor adtam, amikor direkt kikérték a véleményemet, javaslatomat,

2019. márc. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Jó anyának tartom, bár sok dolgot mi másképp csináltunk. De meg szoktam kérdezni, hogy miért úgy csinálja, sokszor ahogy elmagyarázza, rájövök, hogy így jobb. Példáué nekem furcsa volt, hogy nem nézte az időt, mikor szoptatott, hanem kapott a baba, amikor sírt. Mondta, hogy igény szerint szoptat, mert így kap elég ingert a melle, és lesz tej, meg hát a gyerek nem gép, hogy 3 óránként lehet csak éhes. Igaza volt, mert ő tudott is szoptatni sokáig, mi annak idején legtöbben csak 2-3 hónapig. Van még sok dolog, amit én máshogy csináltam, de nem szólok bele, legfeljebb megkérdezem, miért úgy van, ahogy.
2019. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Nekem anyukám sokat beleszólt régen, de mivel már nagyjából kinőnek a gyerekkorból, így egyre jobban látják, hogy sokmindent jobban sikerült csinálnom mint nekik. Engem amúgy nem érdekelt anno hogy "makogott", én mentem a magam feje után :-)

Tesóm is pont pár hete ismerte el, hogy mennyivel másképp is lehet gyereket nevelni mint ahogy régen minket neveltek a szüleink.

2019. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, főleg a nagymamáknak, de az anyukáknak is!
2019. márc. 4. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!